Acasa » Sport

Pagini (127) 1 2 3 ... Inainte Ultima
14
DEC
2016
Registrul bazelor sportive 2016
12
DEC
2014
Saptamana 08 - 14 Decembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

 

organizate in perioada 08 – 14 decembrie 2014

 

FOTBAL

12.12  ora 16,00    Sala Sporturilor C-ta       Cupa „Armanamea – 2014                           Open

13.12  ora 08,30   Sala Sporturilor C-ta        Cupa „Armanamea – 2014                           Open

14.12  ora 08,30  Sala Sporturilor C-ta       Cupa „Armanamea – 2014                             Open               

VOLEI

13.12 ora 10,00  Colegiul Tehnic Telecom C-ta   Olimpiada Nationala a Sportului Scolar    Licee/Gimnaziu (f)

14.12  ora 13,00  Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta – CSS Galati                         Juniori

14.12  ora 11,00  Sala Sport Medgidi      CS SLEN 90 C-voda – CSS Tulcea                  Junioare

14.12  ora 11,00  Sala CSS-1 C-ta           CSS 1 C-ta  – CSS Donaris Galati                   Junioare                           

HANDBAL

12-14.12 ora 12,00 Sala Sp. Navodari  Campionat National de Handbal – Turneul 3   Juniori 2

 

SAH

14.12     ora 10,00   Maritimo Shoping Center  Mos Craciun joaca sah                          Copii

 

BASCHET

08 -12.12 ora 21,30  Complex Sportiv Tomis   Campionat Judetean    Liga Baschet amatori           Open

 

BOX

13.12    ora 15,00    Complex  Sportiv Tomis   Gala de Box – Mos Craciun     Cadeti-Juniori-Seniori

 

SPORTUL PENTRU PERSOANE CU DISABILTATI

10-13.12 ora 14,00   Centrul Arka si Centrul Tomis 3    Trofeul “Tomis” – editia I la sah,table darts    Open

 

SPORTUL PENTRU TOTI

13.12 ora 17,00      Casa de cultura a Sindicatelor C-ta 

                                 Festivalul de dans Turco-tatar dedicat Zilei Tatarilor– 2014

GIMNASTICA AEROBICA

13.12 ora 10,00   Casa de cultura a Sindicatelor C-ta   Demonstratie de gimnastica aerobica – CS Farul C-ta

                                   

ALTE ACTIUNI SPORTIVE IN TERITORIU

01.12-20.12  CO Navodari        Pregatire Lot Olimpic de Tineret canotaj

     

05
DEC
2014
Saptamana 01 - 07 Decembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

                                                                  organizate in perioada   01 - 07 decembrie 2014

     VOLEI

06.12 ora 18,00  Sala Sporturilor C-ta  

CVM Tomis C-ta - CSA Steaua Bucuresti  Divizia A1(m)

07.12 ora12,00 Col. Tehnic Telecom C-ta        

CS Volei 2004 C-ta - CS Dinamo Bucuresti  Cadete

07.12  ora 12,00 Sala CSS-1 C-ta  

 CSS-1 C-ta - CTF Mihai I Bucuresti Cadete

   TENIS

06.12    ora 10,00 

Arena Tenis Club Idu Mamaia  Kid-S Day 2014 - sa jucam tenis cu Simona Halep si Horia Tecau                                                   

   YACHTING

06.12 ora10,00

Restaurant Dromas Techirghiol

Festival Mos Nicolae 2014          Open 

      HANDBAL

05.12 ora 11,00 Sala Sporturilor                       

 HCM Constanta - HC Calarasi       LNM

09.12 ora 17,45   Sala Sporturilor                    

HCM Constanta - CS Dinamo Bucuresti    LNM

    SPORTUL PENTRU TOTI

06.12 ora 10,00Complex Sportiv Tomis            

Cupa „Black Sea" - dans sportiv      Copii

05.12    ora 10,00        Cresa Nr.2                          

 Proiect „Copilaria in miscare" - Sc Jean Bart  Copii

06-07    ora 09,00       

Sala Hidrotehnica  

ONSS - gimnaziu fete sibaieti      Elevi

   ALTE ACTIUNI SPORTIVE IN TERITORIU

01.12-20.12   CO Navodari            

 Pregatire Lot Olimpic de Tineret canotaj

       

 

28
NOI
2014
Saptamana 24 - 30 Noiembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 24 - 30 noiembrie 2014

FOTBAL

29.11  ora 11,00     Teren Farul     FC Farul Constanta - FC Voluntari    Liga a II-a

29.11  ora 11,00     Teren Flacara  Sageata Navodari - Rapid CFR Suceava     Liga a II-a

29.11  ora 10/12,00   Teren Agigea   CS Agigea - Victoria Cumpana     Liga a IV-a

29.11  ora 10/12,00   Teren Corbu    Litoral Corbu - CS Eforie     Liga a IV-a

29.11  ora 10/12,00   Teren M. Viteazu   Victoria Mihai Viteazu - Portul Constanta     Liga a IV-a

29.11  ora 10/12,00   Teren CFR   Vulturii Cazino Cta - Sparta Techirghiol    Liga a IV-a

29.11  ora 11/13,00   Teren Murfatlar   Perla Murfatlar - Gloria Baneasa       Liga a IV-a 

29.11  ora 11/13,00   Teren Ostrov   Dunarea Ostrov - Progresul Medgidia    Liga a IV-a 

29.11  ora 11/13,00   Teren Ovidiu   CSO Ovidiu - Stiinta Poarta Alba    Liga a IV-a 

29.11  ora 12,00   Teren Kogalniceanu  CS M.Kogalniceanu - Viitorul 2 Constanta     Liga a IV-a

29.11  ora 11/13,00    Teren Cernavoda   Axiopolis Sport Cernavoda - Vointa Valu Traian    Liga a IV-a

26-28.11 ora 09,30 si 14,30  Sala Sporturilor C-ta    Memorial Gheorghe Ola-2014 - etapa zona    Copii - 2005  

26-28.11 ora 10,00 si 19,00  Sala Sporturilor C-ta    Memorial Gheorghe Ene-2014 - etapa zona    Copii - 2006  

VOLEI

29.11  ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - CS Unirea Dej   Divizia A1(m)

04.12  ora 18,00   Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - Knack Roeselare   CEV Champions League      

SAH

01.12  ora 10,00    Complex Cleopatra Mamaia    Cupa 1 decembrie la sah    Open

01.12  ora 10,00    Sediu CS Fianchetto C-ta   Cupa Unirii la sah    Open

TIR SPORTIV

02.12  ora 17,00    Poligonul de Tir Zip Escort C-ta    Cupa „ZIP ESCORT-2014 - editia a II-a   Open

OINA

22-23.11  ora 16,00/08,00   Complex Sp.Tomis   "Si tu poti fi campion la oina"    Juniori

NATATIE

21-22.11  ora 12,00/09,30    Bazin ANMB     Cupa ANMB - editia III-a     Open

ALTE ACTIUNI SPORTIVE IN TERITORIU

01.12  ora 12,00  Institutia Prefectului C-ta - Liceul Internat. de Informatica C-ta    Crosul 1 decembrie 2015

01.12  ora 10,,30/13,00/16,00   Aqua Magic C-ta    Deschidere oficiala Patinoar cu transmisiuni in direct la TV Neptun

01.12-20.12    CO Navodari      Pregatire Lot Olimpic de Tineret canotaj

03.12  ora 14,00  Sediul Arka    Ziua Internationala a persoanelor cu dizabilitati    Open

21
NOI
2014
Saptamana 17 - 23 Noiembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  17 - 23 noiembrie 2014

FOTBAL

21.11  ora 14,00    Teren Central    Callatis 2012 Mangalia - Dinamo Bucuresti    Liga a III-a

22.11  ora 9,30/11,30   Teren Eforie   CS Eforie - CS Agigea      Liga a IV-a

22.11  ora 10/12,00   Teren Comana     Avantul Comana - Litoral Corbu      Liga a IV-a

22.11  ora 10/12,00   Teren Cumpana   Victoria Cumpana - Vulturii Cazino Constanta     Liga a IV-a

22.11  ora 10/12,00   Teren Techirghiol  Sparta Techirghiol - Unirea Topraisar     Liga a IV-a

22.11  ora 11/13,00   Teren Medgidia   Progresul Medgidia - Perla Murfatlar    Liga a IV-a 

22.11  ora 12/14,00   Teren Poarta Alba  Stiinta Poarta Alba - Dunarea Ostrov    Liga a IV-a

22.11  ora 11/13,00   Teren Baneasa    Gloria Baneasa  - CS M. Kogalniceanu    Liga a IV-a 

22.11  ora 12,00   Teren Acad. Ghe.Hagi   Viitorul 2 Constanta - Axiopolis Sport Cernavoda     Liga a IV-a

22.11  ora 11/13,00   Teren CFR    CFR Constanta - Valu Traian      Liga a IV-a

VOLEI

22.11  ora 08,30   Complex Sportiv Tomis C-ta    Campionat National de  Minivolei - turneul II     Minivolei (m)

22.11  ora 09,00   Sala CSS-1  C-ta      Campionat National de  Minivolei - turneul II      Minivolei (f) 

22.11  ora 11,00   Sala Col. Tehnic Telecom  C-ta  Campionat National de  Minivolei - turneul II   Minivolei (f)

23.11  ora 13,00   Complex Sportiv Tomis C-ta    CS Volei 2004 Tomis C-ta - CS B.P. Hasdeu Buzau   Cadete       

HANDBAL

22.11  ora 12,00   Sala Sporturilor    HCM Constanta - Elverum Handball Herrr(Nor) - EHF Cup QR3

OINA

22-23.11  ora 16,00/08,00    Complex Sp.Tomis    "Si tu poti fi campion la oina"     Juniori

NATATIE

21-22.11  ora 12,00/09,30    Bazin ANMB    Cupa ANMB - editia III-a      Open

Pagini (127) 1 2 3 ... Inainte Ultima