Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi 1 2 3 4 5 ... Inainte Ultima
03
OCT
2014
Saptamana 29 Septembrie - 05 Octombrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 29 septembrie - 05 octombrie 2014

VOLEI

05.10  ora 11,00   Sala CSS-1 C-ta     CSS-1 C-ta - CSS Tulcea     Juniori

BOX

03-04.10  ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta     Manusa Litoralului - 2014     Juniori-Tineret-Seniori

05.10  ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta      Manusa Litoralului - 2014    Juniori-Tineret-Seniori

SCRIMA

01-04.10  ora 10,00   Complex Sportiv Tomis  "Cupa Romaniei" individual, echipe      Seniori

05.10  ora 08,00   Complex Sportiv Tomis  "Memorial Paul Calin" editia a XVIII-a       Open

26
SEP
2014
Saptamana 22 - 28 Septembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 22  - 28 septembrie 2014

FOTBAL

27.09  ora 11,00   Teren Flacara  Sageata Navodari - SC. Bacau         Liga a II-a

27.09  ora 11,00   Teren Farul     Farul Constanta - Gloria Buzau        Liga a II-a

27.09  ora 10/12,00  Teren Agigea   CS Agigea -  Sparta Techirghiol   Liga a IV-a

27.09  ora 14/16,00  Teren  Corbu     CS Litoral Corbu  -  Victoria Cumpana     Liga a IV-a

27.09  ora 10/12,00  Teren  23 August   AS Aurora 23 August - CS Eforie   Liga a IV-a

27.09  ora 12/14,00  Teren M. Viteazu   Victoria M. Viteazu - Avantul Comana   Liga a IV-a

27.09  ora 10/12,00  Teren  Topraisar  CS. Unirea Topraisar - Portul Constanta    Liga a IV-a

27.09  ora 10/12,00  Teren  C.F.R. II   AS Vulturii Cazino Constanta - Infratirea Cogealac      Liga a IV-a

27.09  ora 11,00   Teren   Murfatlar  CS Perla Murfatlar - Viitorul II Constanta    Liga a IV-a

27.09  ora 11/13,00  Teren  Ostrov   Dunarea Ostrov - Gloria Baneasa    Liga a IV-a

27.09  ora 15/17,00  Teren  Ovidiu   CSO Ovidiu  -  Progresul Medgidia   Liga a IV-a

27.09  ora 11/13,00  Teren  Harsova  AS Carsium Harsova - AS Stiinta Poarta Alba    Liga a IV-a

27.09  ora 11/13,00  Teren Kogalniceanu   CS M Kogalniceanu - Vointa Valu Traian   Liga a IV-a

27.09  ora 11/13,00  Teren  Cernavoda   CS Axiopolis Sp. Cernavoda - CFR Constanta     Liga a IV-a

HANDBAL

28.09   ora 12,00   Sala Sporturilor   CSU Neptun Constanta - HCM Roman    LNF 

27.09   ora 13,00   Sala Sporturilor   HCM Constanta - Energia Tg Jiu     LNM 

27-28.09  ora 09,00   Sala Navodari  Campionat National de Handbal -Turneul I    Juniori II

26.09  ora 09,00   HCM Constanta - CSS Medgidia

          ora 10,45   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CSS Calarasi                            

          ora 12,00   CSS Constanta - CS Navodari

          ora 16,00   CSS Medgidia -CS Navodari

          ora 17,15   CSS Calarasi - CSS Constanta

          ora 18,30   HCM Constanta - CS Axiopolis Sport Cernavoda

27.09  ora 09,00   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CSS Medgidia

          ora  10,15  CSS Constanta - HCM Constanta

          ora 11,30   CS Navodari - CSS Calarasi

          ora 16,00   CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 17,15   HCM Constanta - CS Navodari

          ora 18,30   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CSS Constanta

28.09  ora 09,00   CSS Constanta - CSS Medgidia

          ora 10,15   CS Navodari - CS Axiopolis Sport Cernavoda

          ora 11,30   CSS Calarasi - HCM Constanta      

VOLEI

27.09  ora 10,00   Arena volei plaja CVM - Cazino Mamaia   CEV YOUTH BEACH VOLLEYBALL SUMMER FESTIVAL

28.09  ora 10,00   Sala CSS-1 C-ta       CSS-1 C-ta - CSA Steaua Bucuresti     Cadeti

28.09  ora 12,00   Complex Sportiv Tomis  C-ta     CVM Tomis C-ta - CS Dinamo Bucuresti      Cadeti

KAIAC-CANOE

27.09  ora 09,45   Baza nautica Farul C-ta    Cupa Farul - 2014 - Memorial Stefan Aftenie    Open

KARATE

30.09  ora 18,00   Complex Sportiv Tomis   „Karate Kids" Proiect National "Pierre de Coubertin"   Copii

SCRIMA

01-04.10  ora 09,00  Complex Sportiv Tomis  "Cupa Romaniei" individual, echipe    Seniori

SAH

28.09    ora 09,30   Sediul CS Fianchetto C-ta    Grand Prix - etapa I       Open

22
SEP
2014
Saptamana 15 - 21 Septembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 15  - 21 septembrie 2014

FOTBAL

20.09  ora 10/12,00  Teren Central  ACS. Callatis 2012 Mangalia - Inainte Modelu     Liga a III-a

20.09  ora 14/16,00  Teren Cumpana   Victoria Cumpana - CS.Agigea    Liga a IV-a

20.09  ora 10/12,00  Teren  Eforie    CS Eforie - CS Litoral Corbu     Liga a IV-a

20.09  ora 10/12,00  Teren  Comana   Avantul Comana -  AS Aurora 23 August     Liga a IV-a

20.09  ora 10/12,00  Teren Portul    Portul  Constanta - Victoria M. Viteazu    Liga a IV-a

20.09  ora 10/12,00  Teren  Techirghiol  Sparta Techirghiol - AS Vulturii Cazino     Liga a IV-a

20.09  ora 10/12,00  Teren  Cogealac   Infratirea Cogealac -  CS. Unirea Topraisar     Liga a IV-a

20.09  ora 11/13,00  Teren  Baneasa   Gloria Baneasa  - CS Perla Murfatlar    Liga a IV-a

20.09  ora 11/13,00  Teren  Cimentul   Progresul Medgidia -  Dunarea Ostro    Liga a IV-a

20.09  ora 15/17,00  Teren  Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba - CSO Ovidiu  Liga a IV-a

20.09  ora 11/13,00  Teren  CFR   CFR Constanta - AS Carsium Harsova    Liga a IV-a

20.09  ora 11/13,00  Teren  Ovidiu     Viitorul II Constanta -   CS M Kogalniceanu     Liga a IV-a

20.09  ora 13/15,00  Teren  Cernavoda    Vointa Valu Traian - CS Axiopolis Sp. Cernavoda     Liga a IV-a

HANDBAL

18.09  ora 16,00   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - HCM Roman    Liga Nationala Feminina

18.09  ora 18,15   Sala Sporturilor    HCM Constanta - HC Vaslui    Liga  Nationala Masculina 

RUGBY

20.09  ora 11,00   Teren Cleopatra C-ta   CS Cleopatra C-ta - CS Rugby Gura Humorului    U 19 ani

VOLEI

19.09  ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSU Arcada Galati - amical    Seniori

20.09  ora 10,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSU Arcada Galati - amical    Seniori

CICLISM

20-21.09  ora 10,00  Campionat Național de Șosea - amatori  Etapa N. Voda si Contratimp Individual Mamaia  Amatori

12
SEP
2014
Saptamana 08 - 14 Septembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 08  - 14 septembrie 2014

FOTBAL

13.09  ora 10/12,00   Teren Flacara   Sageata Navodari  - Unirea Slobozia       Liga a II-a

13.09  ora 10/12,00   Teren Farul     FC Farul Constanta  -  ACS Academia Arges Pitesti    Liga a II-a

13.09  ora 10/12,00   Teren Comana   Avantul Comana - CS.Agigea      Liga a IV-a

13.09  ora 10/12,00   Teren  Eforie     CS Eforie - AS Vulturii Cazino Constanta      Liga a IV-a

13.09  ora 15/17,00   Teren  Topraisar    Victoria Cumpana - CS. Unirea Topraisar     Liga a IV-a

13.09  ora 15/17,00   Teren Techirghiol    Sparta Techirghiol - Infratirea Cogealac      Liga a IV-a

13.09  ora 14/16,00   Teren  Mihai Viteazu    Victoria M. Viteazu -  CS Litoral Corbu    Liga a IV-a

13.09  ora 09/11,00   Teren  Portul   Portul  Constanta - AS Aurora 23 August      Liga a IV-a

13.09  ora 11/13,00   Teren  Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba - CS Perla Murfatlar     Liga a IV-a

13.09  ora 11/13,00   Teren  Central   Progresul Medgidia - CS M Kogalniceanu      Liga a IV-a

13.09  ora 11/13,00   Teren  Baneasa    Gloria Baneasa - CS Axiopolis Sp. Cernavoda    Liga a IV-a

23.09  ora 16,30    Teren  Ovidiu  Viitorul II Constanta - Vointa Valu Traian      Liga a IV-a

13.09  ora 12/14,00   Teren  Harsova     AS Carsium Harsova -  Dunarea Ostrov      Liga a IV-a

13.09  ora 11/13,00   Teren  CFR     CFR Constanta -  CSO Ovidiu     Liga a IV-a

BASCHET

12-14.09  ora 10,00   Complex Sportiv Tomis   CN Turneu preliminar Grupa D       U16M

HANDBAL

18.09   ora 16,00   Sala Sporturilor   CSU Neptun Constanta - HCM Roman    Liga Nationala Feminina

18.09   ora 18,15   Sala Sporturilor   HCM Constanta - HC Vaslui     Liga  Nationala Masculina

05
SEP
2014
Saptamana 01 - 07 Septembrie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 01  - 07 septembrie 2014

FOTBAL

06.09  ora 10/12,00  Teren Mangalia  ACS. Callatis 2012 Mangalia - Vointa Snagov    Liga a III-a

06.09  ora 13/15,00  Teren Agigea   CS Agigea - Victoria M. Viteazu     Liga a IV-a

06.09  ora 10/12,00  Teren  CFR II   AS Vulturii Cazino Constanta -  Avantul Comana    Liga a IV-a

06.09  ora 10/12,00  Teren  Topraisar   CS Unirea Topraisar -  CS Eforie   Liga a IV-a

06.09  ora 13/15,00  Teren  Cogealac  Infratirea Cogealac -  Victoria Cumpana     Liga a IV-a

06.09  ora 09/11,00  Teren  Techirghiol   Sparta Techirghiol -  Portul  Constanta    Liga a IV-a

06.09  ora 13/15,00  Teren  Corbu   CS Litoral Corbu - AS Aurora 23 August     Liga a IV-a

06.09  ora 11/13,00  Teren  Murfatlar    CS Perla Murfatlar -  AS Carsium Harsova   Liga a IV-a

06.09  ora 11/13,00  Teren  M.Kogalniceanu  CS M Kogalniceanu - AS Stiinta Poarta Alba   Liga a IV-a

06.09  ora 11/13,00  Teren  Cernavoda  CS Axiopolis Sp. Cernavoda -  Progresul Medgidia     Liga a IV-a

06.09  ora 11/13,00  Teren  Valu Traian  Vointa Valu Traian -  Gloria Baneasa    Liga a IV-a

09.09  ora 17,00   Teren  Ovidiu   Viitorul II Constanta -  CFR Constanta    Liga a IV-a

06.09  ora 11/13,00   Teren  Ostrov   Dunarea Ostrov -  CSO Ovidiu    Liga a IV-a

HANDBAL

07.09  ora 12,00    Sala Sporturilor     CSU Neptun Constanta - CS Corona Brasov     LNF

11.09  ora 20,00    Sala Sporturilor     HCM Constanta - HC Baia Mare     LNM 

TRIATLON

06-07.09  ora 09.30    Mamaia    Triathlon Mamaia Challenge și Cupa Europeana de Triatlon - editia V     Open

SPORTUL PENTRU TOTI

06-07.09   ora 09,00   Plaja Flora    Turneu de handbal mixt pe plaja     Open

NAVOMODELE

04-07.09  ora 10.00   Palatul Copiilor Constanta    Campionat National Navomodele - veliere   Elevi

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

08-09.09   ora 08,00   Club Forever Dance    Schimb experienta dans sportiv roman - bulgar    Open

Pagini (127) Prima Inapoi 1 2 3 4 5 ... Inainte Ultima