Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 2 3 4 5 6 ... Inainte Ultima
29
AUG
2014
Saptamana 25 - 31 August 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 25  - 31 august 2014

FOTBAL

25-27.08   ora 18,30  Teren Academia Gh. Hagi Ovidiu   Turneu de fotbal - TALENT CUP- 2014    Juniori

25.08  ora 18,30   Academia Gh. Hagi C-ta - FC Brasov

          ora 20,30   FC Steaua Bucuresti - CSU Craiova

26.08  ora 17,30   FC Steaua Bucuresti - FC Brasov

          ora 20,30   Academia Gh. Hagi C-ta -- FC Brasov

27.08  ora 17,30   FC Brasov - CSU Craiova

          ora 20,30   Academia Gh. Hagi C-ta - FC Steaua Bucuresti

RUGBY

30.08   ora 09,00   Teren Cleopatra C-ta       Campionat National de Minirugby / fete   U10, U12, U 14

30.08   ora 12,00   Stadion Mihai Naca C-ta   Campionat National de Minirugby   U10, U12, U 14

TENIS

25-31.08  ora 09,00    Arena Tenis Club IDU Mamaia   ProCircuit Mamaia IDU Trophy - COMVEX-2014"  Senioare

PESCUIT SPORTIV

28-31.08   ora 06,00  Lacul Corbu   Cupa RIG SERVICE  la pescuit sportiv la crap   Open 

SAH

26.08-03.09   ora 16,00    Restaurant Acapulco Eforie Nord   Trofeul Centrocoop- 2014    Seniori

26.08-03.09   ora 16,00    Restaurant Union Eforie Nord   Trofeul Centrocoop- 2014   Copii / Juniori

01-03.09   ora 10,00  Tabara de Tineret New Paradise Eforie Sud    Seminar International de Arbitri-FIDE   

HANDBAL

29-31.08    Sala Sporturilor Navodari     Cupa Cluburilor Sportive - editia a II-a Juniori

29.08   ora 09,00   HCM Constanta - CS Navodari        J II

           ora 10,15   CSS Medgidia - CSS Constanta       J II

           ora 11,30   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CS Murfatlar      J III

           ora 12,45   CSS Constanta - CSS Medgidia     J I

           ora 14,00   CSS Medgidia - CS Navodari         J III

           ora 15,15   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CS Navodari   J I

           ora 16,30   HCM Constanta - CSS Medgidia     J II

           ora 17,45   CSS Constanta - CS Axiopolis Sport Cernavoda     J II

30.08   ora 09,00   CS Navodari  - CS Murfatlar         J III

           ora 10,15   HCM Constanta - CS Axiopolis Sport Cernavoda     J II

           ora 11,30   CS Navodari  -  CSS Medgidia     J I

           ora 12,45   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CSS Medgidia    J III

           ora 14,00   CS Navodari  - CS Axiopolis Sport Cernavoda      J II

           ora 15,15   CS Navodari  -  CSS Medgidia      J II

           ora 16,30   CSS Constanta - CS Navodari      J II

           ora 17,45   CSS Constanta - CS Axiopolis Sport Cernavoda     J I

31.08   ora 09,00   CSS Medgidia    - CS Axiopolis Sport Cernavoda    J I

           ora 10,15   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CS Navodari    J I

           ora 11,30   CSS Constanta - CS Navodari       J I

           ora 12,45   CSS Medgidia - CS Murfatlar         J III

           ora 14,00   HCM Constanta - CSS Constanta   J II

           ora 15,15   CSS Medgidia - CS Axiopolis Sport Cernavoda    J II

SPORTUL PENTRU TOTI

25-31.08  ora 09,00  Plaja Laguna Mangalia    Jocurile Sportive de Plaja ale Mangaliei      Open

29-31.08   Teatrul de Vara C-ta    Festival International al Dansului si Sportului Turco-Tatar-2014

Vineri 29 August 2014

11:00 Parada Costumelor (City Park Mall - B-dul Alexandru Lapușneanu - Faleza Mamaia - Piațeta CASINO Mamaia)
14:00 Spectacol Artistic (CASINO Mamaia)
19:00 Spectacol Artistic (Teatrul de Vara "Soveja")                                                                                      

Sambata 30 August 2014
15:00 Lupte Tatarești "KUREȘ" (Teatrul de Vara "Soveja")
19:00 Spectacol Artistic (Teatrul de Vara "Soveja")

SCRIMA

01.09   ora 11,00   Sala Sporturilor Constanta   Proiectul National "Caravana Scrimei Romanesti"

22
AUG
2014
Saptamana 17 - 24 August 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 17  - 24 august 2014

FOTBAL

21-24.08  ora 09,00  Teren II + Sintetic Farul  C-ta   Turneu de fotbal „BEBE IOVANESCU" - editia I-a    Copii      

25-31.08  ora 10,00  Teren Academia Gh. Hagi Ovidiu   Turneu de fotbal - TALENT CUP- 2014   Juniori

RUGBY

23.08  ora 10,00   Stadion Mihai Naca C-ta   CS Rugby Club Judetean Farul C-ta - RCM Baia Mare   Superliga

TENIS

18-23.08  ora 09,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia   Camp. Nationale ale Romaniei COMVEX-2014"  Veterani

SPORTUL PENTRU TOTI

22-25.08     Plaja Coconut Mamaia    JCI Summer Play 2014   Open

22.08  ora 20,00   Primirea participantilor si Koctail de deschidere

23.08  ora 09,00   competitii surprize pe plaja

24.08  ora 10,00   City Parc  - semimaraton

          ora 12,00   Plaja Coconut Mamaia  - Probe de inot

          ora 18,00   Plaja Coconut Mamaia - Latino Party

25.08  ora 10,00   Loc. Navodari - activitati de alergare, paintball, sport de aventura

23.08  ora 14,00   Loc. 23 August      „KURES" - turneu de lupte tataresti    Open

24.08  ora 14,00   Loc. Techirghiol     „KURES" - turneu de lupte tataresti    Open

25-31.08  ora 10,00  Plaja Laguna Mangalia     Jocurile Sportive ale Mangaliei     Open

12-13.08  ora 13,00  Centrul Arka si Maritimo   Ziua Internationala a persoanelor cu dizabilitati   Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

20.08   ora 10,00    Stadion Navodari     Omologare baza sportiva pentru Liga II/a - 2014-2015

14
AUG
2014
Saptamana 11 - 16 August 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 11  - 16 august 2014

FOTBAL

16-17.08  ora 14,00   Teren Friends C-ta   Cupa  de Vara - Friends / 2014 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

16.08  ora 10,00    Teren Leg Mas Navodari     CS Navodari - RCM Galati     Divizia Nationala

TENIS

04-16.08  ora 09,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia   Cupa „Ziua Marinei Romane-2014"   Marinari

BOWLING

12-13.08   ora 19,00   Centrul de Distractii Like View C-ta   CS Constructorul C-ta  - CS Brandenburg 1883   Open

AUTOMOBILISM

16-17.08   ora 19,00   Parcare Hotel Rex  Mamaia    Auto Summer Fest / editia I-a    Open

SPORTUL PENTRU TOȚI

09.09   ora 09,00   Piațeta Perla    Mișcarea Face Bine      Open

OINA

16.08  ora 09,00   Plaja Eforie Sud     Campionat Național de Oina pe plaja     Juniori 3

09.08  ora 09,00   Plaja Eforie Sud     Campionat Național de Oina pe plaja     Juniori 2

010.08 ora 09,00  Plaja Eforie Sud     Campionat Național de Oina pe plaja     Juniori 1

SPORTUL PENTRU TOTI

15.08   ora 16.00    Parcare Sabroso Mamaia    STRONG MAN / MAMAIA - editia a 4-a    Open

16.08   ora 14,00    Stadion Navodari    „KURES" - turneu de lupte tataresti   Open

12-13.08  ora 13,00   Centrul Arka si Maritimo     Ziua Internationala a persoanelor cu dizabilitati   Open

08
AUG
2014
Saptamana 04 - 10 August 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 04 august - 10 august 2014

FOTBAL

09-10.08  ora 14,00   Teren Friends C-ta   Cupa  de Vara - Friends / 2014 la fotbal pe teren redus    Open     

SAH                                                                                                                            

09-10.08  ora 10,00   Info Desk Maritmo Shoping Center    Cupa Maritmo la Sah - 2014     Open

TENIS

04-15.08  ora 09,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia   Cupa „Ziua Marinei Romane-2014"   Marinari

SPORTUL PENTRU TOȚI

09.09   ora 09,00     Piațeta Perla     Mișcarea Face Bine       Open

OINA

08.08   ora 09,00    Plaja Eforie Sud    Campionat Național de Oina pe plaja       Juniori 3

09.08   ora 09,00    Plaja Eforie Sud    Campionat Național de Oina pe plaja       Juniori 2

010.08 ora 09,00    Plaja Eforie Sud    Campionat Național de Oina pe plaja       Juniori 1

SPORTUL PENTRU TOTI

09.08  ora 14,00    Teren Valea Dacilor     „KURES" - turneu de lupte tataresti    Open

10.08  ora 14,00    Teren Tuzla     „KURES" - turneu de lupte tataresti    Open

12-13.08. ora 13,00    Centrul Arka si Maritimo   Ziua Internationala a persoanelor cu dizabilitati   Open

01
AUG
2014
Saptamana 28 Iulie - 03 August 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

       organizate in perioada 28 iulie / 03 august 2014

FOTBAL

02-03.08  ora 14,00   Teren Friends C-ta   Cupa  de Vara - Friends / 2014 la fotbal pe teren redus    Open

AUTOMOBILISM                                                                                                                         

02.08  ora 14,00   Parcare Carrefour TOM C-ta   Campionat National de Indemanare - antrenamente   Open

03.08  ora 10,00   Parcare Carrefour TOM C-ta   Campionat National de Indemanare -    concurs    Open

         ora 17,00    Festivitate de premiere

RUGBY                                                                                                                                                              

02.08  ora 10,00   Teren Mihai Naca C-ta    Rugby Club Jud. Farul C-ta - CSA Steaua Bucuresti    Superliga

BOX

30.07  ora 10,00   Complex Sportiv Tomis C-ta  Sparing / CS Farul C-ta  - CS Ovidiu - Box Club Simion   Juniori

TENIS

25-31.07  ora 09,00   Arena Samtronic  Mamaia    Trofeul Simona Halep - 2014    Open

01-03.08  ora 09,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia Super 10 - Cupa „Mamaia IDU-2014"    Copii 10 ani

VOLEI

31.07-02.08   ora 11,00   Plaja Cazino LUV  Mamaia   Campionat National de beach-volley - 2014   Open

NATATIE

02.08  ora 08,30    Plaja Cazino Mamaia - Salvamari    AQUACHALLENGE - EDITIA IV    Open

OINA

01.08  ora 09,00   Teren Cleopatra     Campionat Național de Oina     Juniori 3

02.08  ora 09,00    Teren Cleopatra     Campionat Național de Oina    Juniori 2

03.08  ora 09,00    Teren Cleopatra     Campionat Național de Oina    Juniori 1

SPORTUL PENTRU TOTI

02.08  ora 14,00   Teren Cobadin      „KURES" - turneu de lupte tataresti    Open

03.08  ora 14,00   Teren Ciocarlia      „KURES" - turneu de lupte tataresti    Open

Pagini (127) Prima Inapoi ... 2 3 4 5 6 ... Inainte Ultima