Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 4 5 6 7 8 ... Inainte Ultima
20
IUN
2014
Saptamana 16 - 22 Iunie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 16 - 22 iunie 2014

FOTBAL

21-22.06  ora 09,00   Maritimo Shoping Center     Cupa Bergenbier / 2014 la fotbal pe teren redus   Open

21-22.06  ora 14,00   Teren str. Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus    Open

19-21.06  ora 10,00   Academia Gh. Hagi  Ovidiu  Turneu de fotbal  „Delphin Cup" editia a II-a Juniori 2004/2005/2006           

RUGBY                                                                                                                                                                       

16/18/20/21/22.06  ora 10/17,00  Teren Cleopatra C-ta  Campionat National de Rugby - turneu final  Juniori U-18 ani

22-26.06  ora 10/17,00Teren Cleopatra C-ta   Campionat National de Mini/Rugby - turneu final  

SPORTUL PENTRU TOTI

22.06  ora 14,00   Teren Topraisar     „KURES" - turneu de lupte tataresti      Open

22.06  ora 10,00   Sala Sporturilor      Crosul „Ziua Olimpica"   Open

GIMNASTICA RITMICA

26 - 29.06 ora 09,00  Sala Sporturilor   Campionat National de Gimnastica ritmica    Copii

ARTE MARTIALE

21.06  ora 10,00   Sala Callatis    Campionatul National de Kung Fu    Toate categoriile

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

12 -22.06  ora 17,00   Sala de Sport Tuzla    Pregatire Lot national baschet     U18F

13
IUN
2014
Saptamana 9 - 15 Iunie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 09 - 15 iunie 2014

FOTBAL

14-15.06  ora 14,00   Teren str. Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus     Open

RUGBY 

09/11/13/14/15.06  ora 10   Teren Cleopatra C-ta   Campionat National de Rugby - turneu final    Juniori U-17 ani

16/18/20/21/22.06  ora 10/17,00  Teren Cleopatra C-ta  Campionat National de Rugby - turneu final  Juniori U-18 ani

CICLISM

12-15.06  ora 09,30   Judetul Constanta    "Turul Dobrogei" - edtía XV      Open

YACHTING

11-15.06  ora 09,00  Regata "Poseidon"  Etapa I Romania Cup 2014 -  Marina Eforie Nord - Mangalia,  ORC(offshore)

14-14.06  ora 09,00 Cupa "Mamaia"  -  Constanta Lacul SiutGhiol  - Q, C, Laser 4.7, Laser RAL, 420, 470, Finn

SPORTUL PENTRU TOTI

14.06  ora 14,00   Teren Murfatlar      „KURES" - turneu de lupte tataresti      Open

15.06  ora 14,00   Teren Mangalia      „KURES" - turneu de lupte tataresti      Open

13.06  ora 09,00   Stadion Farul         „Campionii vacantei" - parcursuri aplicative    Copii

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

18.06   ora 11,00   Restaurant Sport C-ta   Masa Rotunda „Comisia Judeteana de actiune impotriva violentei in Sport"

06
IUN
2014
Saptamana 02 - 08 Iunie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 02 - 08 iunie 2014

FOTBAL

07.06  ora 11/13,00  Teren „CFR"   CFR Constanta -  CS. M. Kogalniceanu       Liga a IV-a /Play Off

07.06  ora 13/11,00  Teren Agigea  CS Agigea -   CSO Ovidiu     Liga a IV-a /Play Off

07.06  ora 11/13,00  Teren Techirghiol    Sparta Techirghiol -   Gloria Baneasa     Liga a IV-a /Play Off

07.06  ora 12/14,00  Teren Topraisar    CS Unirea Topraisar  -   CS Perla Murfatlar    Liga a IV-a /Plat Off

07.06  ora 11/13,00  Teren "Portul"    Portul Constanta - CS Axiopolis Sp. Cernavoda    Liga a IV-a /Play Off

07.06  ora 14/16,00  Teren Eforie Sud  CS Eforie -  AS Stiinta Poarta Alba     Liga a IV-a /Play Off

07.06  ora 12,00   Teren Corbu   CS Litoral Corbu -  Progresul Medgidia       Liga a IV-a /Play Out

07.06  ora 10/12,00  Teren Neptun   AS Aurora 23 August -  AS Recolta N. Balcescu    Liga a IV-a /Play Out

07.06  ora 11/13,00  Teren Cogealac   AS Cogealac -  AS Carsium Harsova     Liga a IV-a /Play Out

06.06  ora 15/17,00  Teren CFR 2   AS Vulturii Cazino Constanta -  Vointa Valu Traian    Liga a IV-a /Play Out

10.06  ora 17,30   Teren Cogealac AS Cogealac - CS M. Kogalniceanu      "Cupa Romaniei"    

10.06  ora 17,30   Teren Fantanele Viitorul - CSO Ovidiu    "Cupa Romaniei"

10.06  ora 17,30   Teren Silistea   Steaua Sport Silistea - CS Perla Murfatlar     "Cupa Romaniei"

10.06  ora 17,30   Teren "Cimentul"    Progresul Medgidia -  CS Axiopolis Sp. Cernavoda     "Cupa Romaniei"

10.06  ora 17,30   Teren Eforie Sud     CS Eforie -   AS Vulturii Cazino Constanta    "Cupa Romaniei"

11.06  ora 17,30   Teren 2 Mai    AS Atletic - CS.Agigea       "Cupa Romaniei"

11.06  ora 17,30   Teren Nisipari    Castelanii Castelu -  AS Stiinta Poarta Alba      "Cupa Romaniei

11.06  ora 17,30   Teren Valea Dacilor   Tineretul Valea Dacilor - Sparta Techirghiol      "Cupa Romaniei"

11.06  ora 17,30   Teren Mihai  Viteazul      Victoria - Portul Constanta     "Cupa Romaniei"

11.06  ora 17,30   Teren Rasova   Danubius Rasova - CFR Constanta      "Cupa Romaniei"

11.06  ora 17,30   Teren Ostrov   Dunarea Ostrov - Gloria Baneasa          "Cupa Romaniei"

11.06  ora 17,30   Teren Topraisar    CS. Unirea Topraisar  -  Luceafarul Amzacea      "Cupa Romaniei"

07-08.06  ora 14,00   Teren str. Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus     Open

RUGBY

06.06   ora 17,00    Stadion Mihai Naca C-ta     RCJ Farul C-ta - Rugby Club Galati     Cupa Romaniei

02/04/06/07/08.06  ora 09/17,00  Teren Cleopatra C-ta   Campionat National de Rugby - turneu final  Juniori U-16 ani

09/11/13/14/15.06  ora 09/17,00  Teren Cleopatra C-ta   Campionat National de Rugby - turneu final  Juniori U-17 ani

11.06  ora 17,00  Stadion Mihai Naca C-ta     RCJ Farul C-ta - CSM Bucuresti     Cupa Romaniei

LUPTE

07-08.06  ora 10,00   Sala LPS Nicolae Rotaru C-ta   Memorial „IOAN BARBATEI - la lupte libbere    Open

TENIS

01-08.06  ora 09,00   Arena T.C.  IDU Mamaia   Mamaia IDU Junior Championship - Mobexpert Juniori U 16 ani  Turneu international 

PESCUIT SPORTIV

05-08.06  ora 06,00   Lacul Corbu     Cupa A.G.V.P.S. la pescuit sportiv LA CRAP - editia a II-a   Open 

TRIATLON

07.06.05  ora 09,30   2 Mai - Vama Veche     Traitlon "Fara Asfalt"      Open

BASCHET

04-08.06 ora 11/19,00   Sala Sporturilor    Campionat National - turneul final BC Athletic Constanta    U14M

04-08.06 ora 11/19,00   Complex Sp. Tomis   Campionat National - turneul final CS Phoenix Constanta   U14F

JUDO

06-08.06  ora 10,00   Sala Polivalenta Techirghiol - Campionat National de Judo Copii   U12

TENIS MASA

06-07.06  ora 10,00    LPS Nicolae Rotaru Constanta - Divizia A Masculin

DANS SPORTIV

08.06   ora 11,00    Complex Sp. Tomis     Cupa „Black Sea"        Selectie

SPORTUL PENTRU TOTI

07.06   ora 14,00    Teren Castelu    „KURES" - turneu de lupte tataresti      Open

08.06   ora 14,00    Teren Agigea     „KURES" - turneu de lupte tataresti      Open

13.06   ora 09,00    Stadion Farul     Campionii vacantei" - parcursuri aplicative    Copii

30
MAI
2014
Saptamana 26 Mai - 01 Iunie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 26 mai - 01 iunie 2014

FOTBAL

31.05  ora 10/12,00   Teren Topraisar   CS. Unirea Topraisar - AS Stiinta Poarta Alba   Liga a IV-a /Play Off

31.05  ora 11/13,00   Teren „Portul"  Portul Constanta -  CS. M. Kogalniceanu    Liga a IV-a /Play Off

31.05  ora 14/16,00   Teren Eforie Sud   CS. Eforie -  CSO Ovidiu     Liga a IV-a /Play Off

31.05  ora 11/13,00   Teren "CFR"    CFR Constanta - Gloria Baneasa     Liga a IV-a /Plat Off

31.05  ora 11/13,00   Teren Agigea   CS.Agigea - CS Perla Murfatlar    Liga a IV-a /Play Off

31.05  ora 11/13,00   Teren Techirghiol   Sparta Techirghiol - CS Axiopolis Sp. Cernavoda   Liga a IV-a /Play Off

30.05  ora 15/17,00   Teren CFR 2   AS Vulturii Cazino Constanta -  Progresul Medgidia    Liga a IV-a /Play Out

31.05  ora 12/14,00   Teren Cumpana   AS Victoria Cumpana -  AS Recolta N. Balcescu     Liga a IV-a /Play Out

31.05  ora 15/17,00   Teren Corbu      CS Litoral Corbu -  AS Carsium Harsova     Liga a IV-a /Play Out

31.05  ora 15/17,00   Teren Neptun AS Aurora 23 August -  Vointa Valu Traian     Liga a IV-a /Play Out

RUGBY

31.05  ora 11,30   Teren Marina Mangalia   Rugby Club Callatis Mangalia - CS Sportul Studentesc    Div.A-est

02/04/06.06  ora 19/16,00   Teren Cleopatra C-ta   Campionat National de Rugby - turneu final    Juniori U-16 ani

TENIS

01-08.06  ora 09,00   Arena T.C.  IDU Mamaia    Mamaia IDU Junior Championship - Mobexpert Juniori U 16 ani

Turneu international 

SCRIMA

30-31.05  ora 09,00   Clubul "Farul" sala scrima -  Cupa 12 iunie  copii 8-13 ani masculin feminin

YACHTING

29.05-02.06  ora 10,00   Campionat National Catamarane - Catamaran HobieCat Dragon   Navodari

HANDBAL

30.05 ora 17,00   Sala Sporturilor   CSU Neptun Constanta - CSM Ploiesti   LNF

BASCHET

04-08.06 ora 11/19,00  Sala Sporturilor    Campionat National - turneul final BC Athletic Constanta    U14M

04-08.06 ora 11/19,00  Complex Sp. Tomis   Campionat National - turneul final CS Phoenix Constanta   U14F

DANS SPORTIV

31.05 ora 08,30     Complex Sp. Idu    Campionat National de dans si Cupa Forever Dance    Open

SPORTUL PENTRU TOTI

31.05  ora 14,00    Teren IMUM Medgidia     „KURES" - turneu international de lupte tataresti    Open

01.06  ora 14,00    Teren Mihail Kogalniceanu     „KURES" - lupte tataresti    Open 

30.05  ora 10,00    Complex „I Ilisei" Medgidia   Crosul „Portilor Deschise"   Copii

23
MAI
2014
Saptamana 19 - 25 Mai 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 19 - 25 mai 2014

FOTBAL

28.05  ora 18,00   Teren „Farul"     SC.FC. Farul Constanta - ACS. Rapid CFR Suceava    Liga a II- a /seria I

27.05  ora 18,00   Teren „Central"  ACS Callatis Mangalia - CS.FC. Otelul II Galati   Liga a III- a /seria II

24.05  ora 14/16,00   Teren „Trust"   CS Axiopolis Sp. Cernavoda - CS.Agigea    Liga a IV-a /Play Off

24.05  ora 11/13,00   Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar - CFR Constanta    Liga a IV-a /Plat Off

24.05  ora 11/13,00   Teren Baneasa  Gloria Baneasa - CS. Eforie    Liga a IV-a /Play Off

24.05  ora 11/13,00   Teren Midia  CSO Ovidiu - Portul Constanta    Liga a IV-a /Play Off

24.05  ora 11/13,00   Teren M.Kogalniceanu   CS. M. Kogalniceanu - CS. Unirea Topraisar   Liga a IV-a /Play Off

24.05  ora 11/13,00   Teren Poarta Alba  AS Stiinta Poarta Alba -   Sparta Techirghiol   Liga a IV-a /Play Off

24.05  ora 11/13,00   Teren ,,Cimentul"   Progresul Medgidia -  AS Cogealac    Liga a IV-a /Play Out

24.05  ora 10/12,00   Teren Dorobantu AS Recolta N. Balcescu-AS Vulturii Cazino Constanta Liga a IV-a /Play Out

24.05  ora 13/15,00   Teren Harsova  AS Carsium Harsova -   AS Victoria Cumpana   Liga a IV-a /Play Out

24.05  ora 11/13,00   Teren Valu Traian   Vointa Valu Traian -  CS Litoral Corbu   Liga a IV-a /Play Out

24-25.05  ora 14,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus   Open

24-25.05  ora 15,00   Teren sintetic Ovidiu     Cupa Ovidiu / 2014 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

24.05  ora 11,00   Teren Mihai Naca C-ta  CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - CS Universitatea Cluj    Superliga

24.05  ora 10,00   Teren LegMas Navodari    CS Navodari - CS Stiinta Petrosani     Div.Nat.

PESCUIT SPORTIV

22-25.05  ora 06,00    Lacul Corbu    Cupa RIG SERVICE  la pescuit sportiv la crap  Open 

ARTE MARTIALE

24.05  ora 09,00    Campionat National de Kung-Fu - Full Fighting Sanda  Complex Sportiv „Tomis"     Open

YACHTING

24-25.05  ora 10,00   Zilele Constantei - Lacul SiutGhiol - Laser 4.7, Laser RAL, Zoom 8, 420, 470, Q, C,

SPORTUL PENTRU TOTI

24.05  ora 14,00  Teren Cumpana     „KURES" - lupte tataresti     Open

25.05  ora 14,00  Teren Ovidiu    „KURES" - lupte tataresti    Open  

Festivalul National al Tineretului si Sportului Turc

23.05  ora 11,00  Teren sintetic Hotel Dorna    Campionat de minifotbal     Open

23.05  ora 14,00  Centrul de distractii Like View C-ta   Concurs de tenis de masa/biliard/bowling    Open

24.05  ora 11,00  Hotel Florida Mamaia   Simpozion „Ziua Tineretului si Sportului Turc

24.05  ora 15,00  Hotel Florida Mamaia   Concurs de table / remmy      Open

26.05  ora 17,00  Sala Sporturilor   Cupa „CSS1" - gimnastica ritmica    Copii

28.05  ora 10,00  Sala Sporturilor   Crosul Universitar „Fuga la stafeta"      Studenti

Pagini (127) Prima Inapoi ... 4 5 6 7 8 ... Inainte Ultima