Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 6 7 8 9 10 ... Inainte Ultima
11
APR
2014
Saptamana 7 - 13 Aprilie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 07 - 13  aprilie 2014

FOTBAL

07.04  ora 19,30   Teren „Farul"   AFC Sageata Navodari - SC. „U" Cluj    Liga a I-a

09.04  ora 17,00   Teren „Farul"   SC FC Farul Constanta - FCM Dunarea Galati   Liga a II- a /seria I

05.04  ora 10/12,00   Teren Corbu    CS Litoral Corbu -  AS Cogealac    Liga a IV-a /est

05.04  ora 14/16,00   Teren Topraisar   CS Unirea Topraisar - Portul  Constanta    Liga a IV-a /est

05.04  ora 10/12,00   Teren Techirghiol   Sparta Techirghiol  - CFR Constanta       Liga a IV-a /est

05.04  ora 10/12,00   Teren ,,CFR 2"   AS Vulturii Cazino Constanta - CS.Agigea   Liga a IV-a /est  

05.04  ora 14/16,00   Teren Eforie Sud   CS Eforie - AS Aurora 23 August    Liga a IV-a /est

05.04  ora 11/13,00   Teren Dorobantu   AS Recolta N. Balcescu -  CS Perla Murfatlar    Liga a IV-a /vest

05.04  ora 11/13,00   Teren ,,Orasenesc"  CSO Ovidiu  -  Gloria Baneasa   Liga a IV-a /vest

05.04  ora 10/12,00   Teren  "Trust"   CS Axiopolis Sp. Cernavoda - Vointa Valu Traian   Liga a IV-a /vest

05.04  ora 11/13,00   Teren M. Kogalniceanu  CS M Kogalniceanu -  Progresul Medgidia  Liga a IV-a /vest     

05.04  ora 11/13,00   Teren Harsova    AS Carsium Harsova - AS Stiinta Poarta Alba   Liga a IV-a /vest

12-13.04  ora 14,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus    Open

VOLEI

11.04   ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - CSVM Zalau    Div.A1(m) Play-Off

12.04   ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - CSVM Zalau    Div.A1(m) Play-Off

RUGBY

10.04  ora 10,00   Teren Palatul Copiilor C-ta   Olimpiada Nationala a Sportului Scolar - etapa Judet Gimnaziu

12.04  ora 10,00   Teren LPS C-ta   Olimpiada Nationala a Sportului Scolar - etapa Judet    Licee

13.04  ora 11,00   Stadion  Mihai Naca C-ta  CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - CS Dinamo Bucuresti    Superliga

BOWLING

13.04   ora 11,00   Centrul Elcomex C-voda   CS Elcomex C-voda - CS Constructorul C-ta   Div. A

LUPTE

13.04  ora 10,00    Sala Triunghi C-ta   Camp. Nat. de Lupte Libere si Greco-Romane-etapa judet   Juniori

ATLETISM

12.04   ora 10,00   Stadion Farul    Campionat Național de Pentatlon și Tetratlon    Etapa zona

12.04   ora 11,00   Plaja Radio Vacanța    "Cursa Populara"        Open

13.04   ora 11,00   Plaja Radio Vacanța    "Maratonul Nisipului"   Open

CICLISM

12.04  ora 10,00   Kaufland (Bv.I.C.Bratianu)   "Constanța Pedaleaza"     Open

HANDBAL

12.04  ora 13,30   Sala Sporturilor    HCM Constanta - CSM Bucuresti    LNM

04
APR
2014
Saptamana 31 Martie - 06 Aprilie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 31 martie - 06  aprilie 2014

FOTBAL

07.04  ora 19,30   Teren „Farul"     AFC Sageata Navodari - SC. „U" Cluj    Liga a I-a

09.04  ora 17,00   Teren „Farul"     SC FC Farul Constanta - FCM Dunarea Galati   Liga a II- a /seria I

05.04  ora 10/12,00   Teren Corbu  CS Litoral Corbu -  AS Cogealac    Liga a IV-a /est

05.04  ora 14/16,00   Teren Topraisar    CS Unirea Topraisar -  Portul  Constanta   Liga a IV-a /est

05.04  ora 10/12,00   Teren Techirghiol  Sparta Techirghiol  -  CFR Constanta   Liga a IV-a /est

05.04  ora 10/12,00   Teren ,,CFR 2"   AS Vulturii Cazino Constanta - CS.Agigea   Liga a IV-a /est  

05.04  ora 14/16,00   Teren Eforie Sud    CS Eforie - AS Aurora 23 August    Liga a IV-a /est

05.04  ora 11/13,00   Teren Dorobantu    AS Recolta N. Balcescu -  CS Perla Murfatlar   Liga a IV-a /vest

05.04  ora 11/13,00   Teren ,,Orasenesc"  CSO Ovidiu  -  Gloria Baneasa    Liga a IV-a /vest

05.04  ora 10/12,00   Teren  "Trust"   CS Axiopolis Sp. Cernavoda - Vointa Valu Traian     Liga a IV-a /vest

05.04  ora 11/13,00   Teren M. Kogalniceanu   CS M Kogalniceanu -  Progresul Medgidia   Liga a IV-a /vest     

05.04  ora 11/13,00   Teren Harsova   AS Carsium Harsova - AS Stiinta Poarta Alba   Liga a IV-a /vest

05-06.04  ora 14,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta     Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

05.04  ora 10,00  Teren Leg/Mas Navodari   CS Navodari - RC Barlad    Div. Nat. 

HANDBAL

05.04  ora 09,00   Sala Sp. „Dan Spataru" Medgidia   Campionat Judetean de handbal     J4 M

05.04  ora 14,30   Sala Sp. „Dan Spataru" Medgidia   Campionat Judetean de handbal     J4 F

05.04  ora 11,00   Sala Sp. „Iftimie Ilisei" Medgidia   Campionat Judetean de minihandbal masculin    Copii

SPORTUL PENTRU TOTI

07.04  ora 09,00   Sala de sport Albatros  Cupa „Coca-cola" editia 2014   elevi/liceu

07-14.04   Proiect national „Sa stii mai multe, sa fi mai bun"   elevi

ora 10,00 - 12,00 si 14,00-16,00  Arena Squash  Maritimo Shoping Center  „Sa invatam Squash"  

ora 10,00  - 14,00  Arena Bowling City Park Mall   „Sa invatam bowling"

ora 09,00 -13,00   Herghelia Mangalia   „Excursie"

ora 11,00 -13,00   Bazin Inot „Razvan Florea"    „Sa invatam sa inotam"

ora 11,00-12,00 si 13,00-14,00 Centrul Muzeal de Stiintele Naturii   „Sa cunoastem delfinii si natura"

08.04 ora 09,00   Complex Sportiv Tomis   „Jocuri de miscare, stafete"

08.04 ora 09,00   Parc Tomis II   Concurs   „Gaseste OUL" si desene pe asfalt

28
MAR
2014
Saptamana 24 - 30 Martie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 24- 30 martie 2014

FOTBAL

28.03  ora 15,00  Teren „Central"  ACS. Callatis 2012 Mangalia - FC. Otelul 2 Galati   Liga a III- a /seria II

29.03  ora 12/14,00  Teren "Portul"  CS Portul  Constanta - CS Litoral Corbu  Liga a IV-a /est

29.03  ora 10/12,00  Teren "CFR"  CFR Constanta - CS. Unirea Topraisar  Liga a IV-a /est

29.03  ora 10/12,00  Teren Agigea  CS Agigea - Sparta Techirghiol  Liga a IV-a /est

29.03  ora 16/14,00  Teren Neptun  AS Aurora 23 August - AS Vulturii Cazino Constanta  Liga a IV-a /est 

29.03  ora 14/16,00  Teren Cumpana  AS Victoria Cumpana - CS. Eforie   Liga a IV-a /est

29.03  ora 11/13,00  Teren Baneasa  Gloria Baneasa - AS Recolta N. Balcescu    Liga a IV-a /vest

29.03  ora 11/13,00  Teren Valu lui Traian  Vointa Valu Traian -  CSO Ovidiu    Liga a IV-a /vest

29.03  ora 11/13,00  Teren  "Cimentul"  Progresul Medgidia - CS Axiopolis Sp. Cernavoda   Liga a IV-a /vest

29.03  ora 11/13,00  Teren Poarta Alba  AS Stiinta Poarta Alba - CS M Kogalniceanu   Liga a IV-a /vest

29-30.03  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus    Open

VOLEI

27.03  ora 17,00  Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - CS Dinamo Bucuresti   Div.A1(m) Play-Off

28.03  ora 15,00  Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - CS Dinamo Bucuresti   Div.A1(m) Play-Off

RUGBY

29.03  ora 11,00  Stadion Mihai Naca C-ta  CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - CSM Bucuresti    Superliga

BOX

29.03  ora 08,00  Complex Sportiv Tomis C-ta   Sparing de pregatire   Juniori

CS Farul C-ta - CSM Calarasi - CS Navodari - CS Callatis Navodari       

SAH

29.03  ora 10,00   Casa de Cultura Cumpana   Campionat National Scolar de Sah Elisabeta Polihroniade - 2014

30.03  ora 10,00   Casa de Cultura Cumpana   Cupa Primaverii- 2014   Copii

HANDBAL

30.03  ora 12,00   Sala Sporturilor   HCM CONSTANTA - CHAMBERY SAVOIE/ EHF CUP     Seniori

28-30.03  ora 10,00   Sala Sp."Elena Frincu" Cumpana   Campionat National de handbal - Turneul 6   J3 M 

29.03   ora 13,00   Sala Sp."Elena Frincu" Cumpana  Campionat Judetean de minihandbal feminin  Copii                

BASCHET

29.03   ora 10,00   Complex Sp. Tomis     BC Athletic Constanta - BC Slam Bucuresti     U14M

SPORTUL PENTRU TOTI

29-30.03 ora 09,00   Sala de sport Albatros  Cupa „Coca-cola" editia 2014   elevi/liceu

KARATE

29.03    ora 09,00   Sala de sport Eforie  Zona Tara Romaneasca Karate Traditional   cadeti/juniori/tineret/seniori

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

31.03 ora 18,00   Complex Sp. Tomis   Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Baschet Constanta

02.04 ora 14,00   Centrul Tomis III   Adunarea Generala a Asociatiei Judetene Constanta a Sportului pentru Persoane cu Handicap

02.04  ora 13,00  Sediul D.J.T.S. C-ta    Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Lupte  C-ta

21
MAR
2014
Saptamana 17 - 23 Martie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 17- 23 martie 2014

 FOTBAL

23.03  ora 19,00  Teren „Farul"   AFC Sageata Navodari - Steaua Bucuresti   Liga a I-a

22.03  ora 16,00  Teren „Farul"   CS.FC. Farul Constanta - Rapid Bucuresti   Liga a II- a /seria I

22.03  ora 10/12,00  Teren Corbu    CS Litoral Corbu - CFR Constanta    Liga a IV-a /est

22.03  ora 10/12,00  Teren Topraisar   CS. Unirea Topraisar - CS Agigea   Liga a IV-a /est

22.03  ora 10/12,00  Teren Techirghiol Sparta Techirghiol - AS Aurora 23 August   Liga a IV-a /est 

22.03  ora 11/13,00  Teren ,,CFR 2"   AS Vulturii Cazino Constanta - AS Victoria Cumpana  Liga a IV-a /est  

26.03  ora 14/16,00  Teren Cogealac  AS Cogealac -  Portul  Constanta   Liga a IV-a /est

22.03  ora 11/13,00  Teren Valu lui Traian  Vointa Valu Traian - AS Recolta N. Balcescu  Liga a IV-a /vest

22.03  ora 11/13,00  Teren ,,Orasenesc"    CSO Ovidiu - Progresul Medgidia  Liga a IV-a /vest

22.03  ora 11/13,00  Teren  "Trust"    CS Axiopolis Sp. Cernavoda - AS Stiinta Poarta Alba  Liga a IV-a /vest

22.03  ora 11/13,00  Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar - Gloria Baneasa   Liga a IV-a /vest

22.03  ora 11/13,00  Teren Harsova   AS Carsium Harsova - CS M Kogalniceanu  Liga a IV-a /vest

22-23.03  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus  Open

VOLEI

21-22.03  ora 18,00    Sala Sporturilor C-ta     Cupa Romaniei la volei feminin   Etapa Finala

21.03  ora  17,00  CS Unic Piatra Neamt - CS Stiinta Bacau

          ora 19,00   CS Dinamo Romprest Bucuresti - CSM Bucuresti

22.03  ora 17,00   Finala Cupa Romaniei

SAH

23.03  ora 10,00   Sediu Club Soseaua Mangaliei, nr.80-C-ta  Grand Prix - Fianchetto - 2014"    Open

BOWLING

23.03  ora 11,00   Centrul Elcomex C-voda   CS Elcomex C-voda - CS IDM 1 Bucuresti    Div. A

23.03  ora 11,00   Centrul de Distractii Like View C-ta  CS Constructorul C-ta - CS Five Stars Buc.  Div. A

HANDBAL

21-23.03  ora 09,00   Sala Sporturilor Navodari    C.N. Turneul nr.6 Constanta J3 F     Copii

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

21.03   ora 17,00   Restaurant Sport C-ta    Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Rugby C-ta

14
MAR
2014
Saptamana 10 - 16 Martie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 10 - 16 martie 2014

FOTBAL

15.03  ora 11,00  Teren „Farul"    FC Farul Constanta - Unirea04 Slobozia    Liga a II- a /seria I

15.03  ora 13,30/15,30  Teren Agigea   CS Agigea - CS Litoral Corbu    Liga a IV-a /est

15.03  ora 10/12,00  Teren Neptun    AS Aurora 23 August - CS. Unirea Topraisar   Liga a IV-a /est

15.03  ora 10/12,00  Teren Cumpana   AS Victoria Cumpana - Sparta Techirghiol    Liga a IV-a /est 

15.03  ora 10/12,00  Teren ,,CFR"   CFR Constanta -  AS Cogealac   Liga a IV-a /est  

15.03  ora 16/14,00  Teren Eforie Sud   CS Eforie -  AS Vulturii Cazino Constanta   Liga a IV-a /est

15.03  ora 10/12,00  Teren "Cimentul"  Progresul Medgidia - AS Recolta N. Balcescu   Liga a IV-a /vest

15.03  ora 10/12,00  Teren ,,Trust"   CS Axiopolis Sp. Cernavoda - AS Carsium Harsova   Liga a IV-a /vest

15.03  ora 11/13,00  Teren  Murfatlar   Vointa Valu Traian -  CS Perla Murfatlar   Liga a IV-a /vest

15.03  ora 11/13,00  Teren Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba - CSO Ovidiu   Liga a IV-a /vest     

15-16.03  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus   Open       

16.03  ora 15,00  Sala Sporturilor C-ta    Trofeul Telegraf la futsal -editia a XXIII-a  - finale Old-boys

          ora 15.00 - finala mica: CFR C-ta  - Sian Image C-ta                                                                               

          ora 15.45 - finala MARE: Sageata Stejaru - CS Municipal C-ta                                                  

          ora 16.30 - Festivitatea de Premiere                                                                                                 

15-16.03  ora 14,00  Sala de Sport Tuzla   Cupa Old boys / 2014 la futsal    Old boys

SAH

15-16.03  ora 10,00   Sc Militara de Maistri Militari C-ta   Trofeul Ligii Maistrilor Militari- 2014"    Open

BOWLING

15.03   ora 11,00   Centrul de Distractii Like View C-ta  CS CFR C-ta - CS IDM Bucuresti    Div. B

16.03   ora 11,00   Centrul de Distractii Like View C-ta  CS Constructorul C-ta - CS Miercurea Ciuc-1    Div. A

HANDBAL

15.03   ora 12,00   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - CSM Ploiesti   LNF

TIR

14.03   ora 17,00   Poligon Tir Zip Escort     Cupa „Zip Escort" editia I-a       Open

Pagini (127) Prima Inapoi ... 6 7 8 9 10 ... Inainte Ultima