Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 5 6 7 8 9 ... Inainte Ultima
16
MAI
2014
Saptamana 12 - 18 Mai 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 12 - 18 mai 2014

 FOTBAL

17-18.05  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta   Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus         Open

RUGBY

17.05  ora 10,00   Teren LegMas Navodari     CS Navodari - CS Poli Agro Iasi     Div.Nat.

VOLEI

15/16/18.05  ora 09/16,00   Sala Sporturilor C-ta    Campionat National de Juniori - Turneu Final

14/17/18.05  ora 09/16,00   Complex Sportiv Tomis C-ta    Campionat National de Juniori - Turneu Final

HANDBAL

17.05  ora 16,00   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - HCM Rm.Valcea      Play-OUT

ATLETISM

18.05  ora 09,30   Stadion Farul       Campionat Natinal - etapa de zona      Copii

CICLISM

18.05  ora 10,00   Maritimo Mall Constanta     Cupa Maritimo       Open

SQUSH

17.05  ora 10,00   Maritimo Mall Constanta - West Side  Turneul National Cupa „Constanta"   Open

JUDO

17.05  ora 14,00   Sala Sport Liceul cu Program Sportiv - Euroregiune      Copii, Juniori

18.05  ora 14,00   Sala Sport Liceul cu Program Sportiv - Campionat Judetean copii si juniori

YACHTING

15-18.05  ora 10,00   Portul Tomis Constanta Trofeul Tomis - Laser 4.7, RAL, STD, 470 Q, Zoom 8

09
MAI
2014
Saptamana 05 - 11 Mai 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 05 - 11 mai 2014

FOTBAL

10-11.05  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

11.05  ora 08,30   Teren Mihai Naca C-ta  AS Victoria Cumpana - CS Mihail Kogalniceanu  U 14 ani

11.05  ora 09,15   Teren Mihai Naca C-ta  Campionat Judetean de Minirugby   U 10-12 ani

11.05  ora 09,45   Teren Mihai Naca C-ta  AS Victoria Cumpana - CSO Ovidiu   U 14 ani

11.05  ora 10,15   Teren Mihai Naca C-ta  Campionat Judetean de Minirugby   U 10-12 ani

11.05  ora 11,00   Teren Mihai Naca C-ta  CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - LPS Nicolae Rotaru C-ta  U 16 ani

11.05  ora 13,00   Teren Mihai Naca C-ta  CS Tomitanii C-ta - CSO Ovidiu   U 16 ani     

11.05  ora 11,00   Teren Marina Mangalia Rugby Club Marina Mangalia -CS Navodari   U 16 ani   

13.05  ora 17,00   Teren LPS Nicolae Rotaru C-ta   LPS Nicolae Rotaru C-ta - RC Barlad    U 18 ani

VOLEI                                                                                                                                                             

14-18.05   ora 09/16,00   Sala Sporturilor C-ta     Campionat National de Juniori - Turneu Final

SPORTUL PENTRU TOTI

10.05  ora 11,00   Teren Murfatlar     „KURES" - lupte tataresti     Open

10.05  ora 16,00   Teren Pestera       „KURES" - lupte tataresti     Open

11.05  ora 14,00   Teren Lumina       „KURES" - lupte tataresti     Open

HANDBAL

10.05  ora 18,30   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - CSM Craiova      Play-OUT

11.05  ora 16,00   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - CSM Craiova      Play-OUT

GIMNASTICA

10.05  ora 10,00   Sala Sporturilor   "Tara, Tara, vrem campioane" - Proiect de relansare a gimnasticii romanesti

ATLETISM

11.05  ora 09,30   Stadion Farul      Ziua Mondiala a Atletismului    Juniori

SQUASH

10-11.05  ora 10,00   Maritimo Mall Constanta - West Side - Campionat National     Open

YACHTING

10-11.05  ora 10,00    „Cupa de Primavara" Lacul SiutGhiol Constanta - Laser 4.7, Q, C, Zoom 8, 420, 470

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

08.05  ora 11,00   Restaurant Sport C-ta   Masa Rotunda - CS Farul C-ta - Agentia Nationala Anti-Doping

09.05   ora 18,00  Complex Sp. „Farul" Sala Scrima  Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Scrima Constanta

30
APR
2014
Saptamana 28 Aprilie - 04 Mai 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 28 aprilie - 04 mai 2014

FOTBAL

03.05  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta   Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus    Open              

02-04.05  ora 09/16,00  Academia GH. Hagi Ovidiu  Turneu de fotbal Delphin Cup - 2014   Copii nascuti 2000-2001

RUGBY

03.05  ora 14,00   Teren Marina Mangalia    RC Callatis Mangalia - RC Grivita    Div. A-est

AUTOMOBILISM

02-04.05  ora 10,00   Maritimo Shoping Center   Campionat National de Karting - Dunlop 2014    Open

02.05  ora 09,30-17,00 antrenamente libere karting - concurs auto amatori

03.05  ora 09,00-10,15 finala concurs amatori

          ora 10,15-15,25 anternamente oficiale karting demonstratii (Ferrari 458 Challenge, Radical, Mitsubishi Lancer EVO, drift, etc)

          ora 15,25-16,35 calificari karting

          ora 16,35-17,00 concurs karturi invitati surpriza

          ora 17,00-19,00 pre-finala karting

          ora 19,00-19,20 demonstratii (Ferrari 458 Challenge, Radical, Mitsubishi Lancer EVO, drift, etc.)

04.05  ora 09,35-10,00 demonstratii (Ferrari 458 Challenge, Radical, Mitsubishi Lancer EVO, drift, etc.)

          ora 10,00-11,10 warm-up karting

          ora 11,10-11,30 demonstratii (Ferrari 458 Challenge, Radical, Mitsubishi Lancer EVO, drift, etc.)

          ora 11,30-12,00 prezentarea pilotilor

          ora 12,00-12,15 demonstratii (Ferrari 458 Challenge, Radical, Mitsubishi Lancer EVO, drift, etc.)

          ora 12,15-12,25 demonstratii surpriza

          ora 12,25-15,05 finala karting

          ora 15,05-15,20 demonstratii (Ferrari 458 Challenge, Radical, Mitsubishi Lancer EVO, drift, etc.)

          ora 15,25   FESTIVITATEA DE PREMIERE 

SPORTUL PENTRU TOTI

01.05  ora 14,00   Teren Valu lui Traian   „KURES" - lupte tataresti    Open

03.05  ora 14,00   Teren Eforie Sud   „KURES" - lupte tataresti   Open

04.05  ora 14,00   Teren Loc. 2 Mai   „KURES" - lupte tataresti   Open

KUNG - FU

26.04  ora 10,00 Sala „Axiopolis" Cernavoda Campionat National de Kung-Fu„Light-Fighting Sanda" copii, juniori,sen

25
APR
2014
Saptamana 22 - 27 Aprilie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 22 - 27  aprilie 2014

 RUGBY

26.04  ora 11,00    Stadion  Mihai Naca C-ta   CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - CS Stiinta Baia Mare   Superliga

26.04  ora 10,00    Teren LegMas Navodari     CS Navodari - CSU AV Arad   Div. Nat.

PESCUIT SPORTIV

24-27.04   ora 06,00  Lacul Corbu    Cupa Florilor la pescuit sportiv - editia a II-a     Open 

KUNG - FU

26.04  ora 10,00 Sala „Axiopolis" Cernavoda    Campionat National de Kung-Fu„Light-Fighting Sanda" copii, juniori,sen

18
APR
2014
Saptamana 14 - 21 Aprilie 2014

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 14 - 21  aprilie 2014

FOTBAL

20.04  ora 21,30   Teren „Farul"   AFC Sageata Navodari - FC. Petrolul    Liga a I-a

18.04  ora 15/17,00  Teren M. Kogalniceanu CS M Kogalniceanu -  Sparta Techirghiol   Liga a IV-a /est Play off

18.04  ora 15/17,00  Teren "Acad. Hagi"  CSO Ovidiu  -  CS. Unirea Topraisar   Liga a IV-a /est Play off

18.04  ora 15/17,00  Teren Baneasa  Gloria Baneasa  -  Portul  Constanta     Liga a IV-a /est Play off

18.04  ora 15/17,00  Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar - CS. Eforie    Liga a IV-a /est Play off

18.04  ora 15/17,00  Teren "Trust"    CS Axiopolis Sp. Cernavoda - CFR Constanta   Liga a IV-a /est Play off 

18.04  ora 15/17,00  Teren Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba -  CS.Agigea    Liga a IV-a /est Play off

18.04  ora 15/17,00  Teren Cogealac  AS Cogealac - CS Perla Murfatlar     Liga a IV-a /vest Play out

18.04  ora 15/17,00  Teren CFR 2   AS Vulturii Cazino Constanta -  AS Recolta N. Balcescu   Liga a IV-a /vest Playout

18.04  ora 15/17,00  Teren Cumpana   AS Victoria Cumpana - AS Carsium Harsova   Liga a IV-a /vest Play out

18.04  ora 15/17,00  Teren Litoral   CS Litoral Corbu - Vointa Valu Traian   Liga a IV-a /vest Play out

19-20.04  ora 14,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2014 la fotbal pe teren redus   Open          

HANDBAL

19.04   ora 12,00    Sala Sporturilor C-ta   HCM CONSTANTA - LUGI HF SUEDIA - SFERURI DE FINALA   Cupa EHF

VOLEI

26.04   ora 17,00    Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSVM Zalau   Div.A1(m) Play-Off

TENIS DE MASA

22-24.04  ora 10,00  Complex Cleopatra Mamaia   Cupa Presei - 2014 la tenis de masa    Mass-media

BOX

18.04   ora 10,00  Complex Sp. Tomis C-ta    Sparing CS Farul C-ta - CSM Galati    Juniori 

YACHTING

15-20.04  10,00    Portul Tomis - Constanta    Zoom8 European Championship - Portul Tomis    Zoom 8

SPORTUL PENTRU TOTI

19.04  ora 10,00   Plaja Mamaia   Cupa „Ieprasul" - stafete, jocuri de miscare        Open

Pagini (127) Prima Inapoi ... 5 6 7 8 9 ... Inainte Ultima