Acasa » Sport » Istoria sportului constantean » Cei mai buni sportivi de-a lungul timpului

12
DEC
2007
Cei mai buni sportivi 2001 - 2006

Anul 2001

A. SENIORI

1. Andreea Raducan - gimnastica - C.S. Farul

2.Remus Nicolai - sport aerobic - C.S. Farul

3.Cristina Marin - sport aerobic - C.S. Farul

Daniela Maranduca - sport aerobic - C.S. Farul

5.Romeo Andrei - navomodelism - C.S. Farul

6.Mihaela Pohoata - sport aerobic - C.S. Farul

7.Maria Terente radioamatorism Radioclub

8.Corneliu Costiniuc - navomodelism - C.S. Farul

9.Florin Vlad - haltere - C.S. Farul

10. Mihail Orzan - atletism - C.S. Farul - Universitatea - L.P.S.

 

PREMII SPECIALE

Cel mai bun club de seniori: C.S. Farul

Cel mai bun club de juniori: C.S.S. - L.P.S.

Cea mai buna echipa: Handbal Club

Cel mai bun fotbalist: Liviu Mihai - F.C. Farul

 

B. JUNIORI

1.Chirila Iosif - kaiac-canoe - C.S. Farul

 Valentin Radu - kaiac-canoe - C.S.S. - L.P.S.

3.Alexandra Chirametli - tenis de masa - C.S.S. - L.P.S.

Roxana Terente radioamatorism Radioclub

5.Iulia Necula - tenis de masa - C.S.S. - L.P.S.

6.Elisabeta Samara - tenis de masa - C.S.S. - L.P.S.

7.Cristine Spataru - atletism - C.S.S.Nr.1-C.S.Farul-Universitatea - L.P.S.

8.Cristina Marin - tenis de masa - C.S.S. - L.P.S.

Ali Ildaz - tenis de masa - C.S.S. - L.P.S.

10.Dragos Agache - natatie - C.S. Farul - Clubul Elevilor

 

Anul 2002

A. SENIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

MIHAELA POHOATA - sport aerobic - C.S. Farul Constanta

 

1.Daniela Maranduca, Cristina Marin, Mirela Rusu - sport aerobic - C.S. Farul Constanta

2.Andrei Romeo - modelism - C.S. Farul Constanta

3.Mariana Limbau Ciobanu - kaiac-canoe - C.S. Farul Constanta

4.Remus Nicolai, Aurelia Ciurea - sport aerobic - C.S. Farul Constanta

5.Corneliu Costiniuc - modelism - C.S. Farul Constanta

Sami Grigore - kaiac-canoe - C.S. Farul Constanta

6.Razvan Florea - natatie - C.S. Farul Constanta

7.Ana Maria Zvanca culturism C.S. Farul Constanta

8.Petrisor Toderasc, George Chiriac rugby R.C.(C.S.)Farul Constanta

9.Mihail Orzan - atletism - C.S. Farul Constanta

10.Marilena Surmei, Monica Radu - volei pe plaja - C.S. Oil Terminal Constanta

 

B. JUNIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

HORIA TECAU - tenis - L.P.S. - C.S.S. Constanta

ADRIANA RAPA canotaj L.P.S. - C.S.S. Constanta

 

1.Iulia Necula - tenis de masa - L.P.S. - C.S.S. Constanta

Ionut Gheorghe - box - BC Iacob Mira Agigea

2.Alexandra Chirametli, Elisabeta Samara - tenis de masa - L.P.S. - C.S.S. Constanta

3.Alina Platon - kaiac-canoe - C.S. Farul Constanta

4.Antonio Banu - box - C.S. Farul Constanta

5.Adrian Rosu - haltere - L.P.S. - C.S.S. - Farul

6.Ovidiu Ciocan canotaj L.P.S. - C.S.S. Constanta

7.Marian Mare - kaiac-canoe - L.P.S. - C.S.S. Constanta

8.Dragos Agache - natatie - Palatul Copiilor - Farul

9.Cristian Grigore - tenis de masa - L.P.S. - C.S.S. Constanta

10.Cristine Spataru - atletism - C.S.S.1 - Farul

 

PREMII SPECIALE

H.C.M. (H.C.) Constanta - cea mai buna echipa

Paul Lazar - premiul judetean pentru promovarea tolerantei si a fair-play-ului prin sport

Cristian Schiopu - fotbal - F.C. Farul Constanta

Andrei Seitan - Asociatia ProDemocratia Club Constanta - cel mai merituos tanar

Cei mai buni juniori - jocuri sportive:

Daniel Carpo - rugby - L.P.S. - C.S.S. - R.C. Farul Constanta

Paul Giotoiu - handbal - C.S.S.1 - H.C.M. Constanta

Iulian-Augustin Ravoiu - fotbal - C.S. Portul Hondor Constanta

Cel mai bun club sportiv de seniori - C.S. FARUL CONSTANTA

Cele mai bune cluburi sportive de juniori:

L.P.S. - C.S.S. Constanta

C.S.S. Nr.1 Constanta

C.S. Palatul Copiilor Constanta

 

Anul 2003

A. SENIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

CATALINA PONOR - gimnastica - C.S. Farul - C.S.S. nr. 1 - antrenor Matei Stanei, Gabriela Dosoftei

 

1. ANDREEA MUNTEANU - gimnastica - C.S. Farul-C.S.S. nr.1- antrenor Olga Didilescu, Petruta Caraivan

2. REMUS NICOLAI - sport aerobic - C.S. Farul - antrenor Marcela Fumea, Cristina Spanu

3. DANIELA NICOLAI, CRISTINA MARIN, MIRELA RUSU - sport aerobic - C.S. Farul - antrenor Marcela Fumea, Cristina Spanu

4. RAZVAN FLOREA - natatie - C.S. Farul - antrenor Octavian Tileaga

5. ANDREI ROMEO, CORNELIU COSTINIUC - modelism - C.S. Farul - antrenor Vasile Petrica

6. MIHAELA POHOATA, AURELIA CIUREA - sport aerobic - C.S. Farul - antrenor Marcela Fumea

7. BOGDAN TARUS - atletism - C.S. Farul - antrenor Constantin Mihail

ADELINA GAVRILA - atletism - C.S. Farul - antrenor Dumitru Mihai

8. CONSTANTIN CIOTI, ANDREI FILIMON - tenis de masa - C.S. Farul-L.P.S. - antrenor Viorel Filimon

9. ANA-MARIA ZVANCA - culturism - C.S. Farul - antrenor Cristian Mihailescu

10. PETRISOR TODERAS - rugby - F.C. Farul - antrenor Virgil Nastase, Adrian Tincu

ANDREEA PATROIESCU - taekwondo ITF - C.S. Salamandra -antrenor Marian Enach

 

B. TINERET - JUNIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

HORIA TECAU - tenis - L.P.S. - C.S.S. - antrenor Radu Popescu, Ioan Macoveciuc

CRISTINE SPATARU - atletism -C.S.S. nr. 1 Farul - antrenor Lenuta Dragomir

 

1. ADRIANA RAPA - canotaj - L.P.S. - Farul - antrenor Smaranda si Octavian Rusu

2. IULIA NECULA - tenis de masa - L.P.S. - Farul - antrenor Viorel Filimon si Liliana Sebe

3. ANDREEA OACHESU - canotaj - C.S. Stiinta - antrenor Georgeta Grijiuc

4. MARIA RUS - atletism - C.S. Farul - antrenor Viorica Enescu

5. ELISABETA SAMARA, ALEXANDRA CHIRAMETLI - tenis de masa - L.P.S. - Farul - antrenor Viorel Filimon si Liliana Sebe

6. EDUARD VALEANU - sah - L.P.S. - antrenor Dumitru Neagu

SIMONA STRUNGARU - handbal - C.S.S. nr.1 - Tomis -Ion Puscasu, Dumitru Musi

7. MIHAI NECHIFOR - tenis - L.P.S. - antrenor Nicusor Ene

8. CRISTINA BUJIN - atletism - C.S.S. nr. 1 - Farul - antrenor Lenuta Dragomir

9. HORATIU PARIS - culturism - C.S. Farul - antrenor Cristian Mihailescu

10. MIRCEA GHERASIM - taekwondo ITF - C.S. Salamandra - antrenor Marian Enache

 

PREMII SPECIALE

Cei mai tineri campioni europeni si balcanici

ADRIAN SCARLAT, ALEXANDRU PAUN, LUCIAN GUSA - 10 - 11 ani - karate traditional - C.S. Karate Traditional - antrenor Nicolae Dumitrescu

Trofeul Fairplay si toleranta in sport - Galeria suporterilor constanteni condusa de SORIN MIHAILESCU

Cea mai buna echipa - H.C.M. Constanta

Cei mai buni fotbalisti - seniori

1. Cristian Schiopu - FC Farul Constanta

2. Ionut Badescu - FC Farul Constanta

3. Florin Lungu - FC Farul Constanta

Cei mai buni fotbalisti - juniori

1. Mircea Gheorghiu - FC Farul Constanta

2. Bogdan Boritz - FC Farul Constanta

3. Catalin Dumitrel Mazilu - FC Elpis Constanta

 George Stefan Sandu - FC Farul Constanta

 

Anul 2004

SENIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

CATALINA PONOR - gimnastica - C.S. Farul-C.S.S. nr. 1 - Antrenori: Matei Stanei, Gabriela Dosoftei

 

1. DANIELA SOFRONIE - gimnastica - C.S. Farul - C.S.S. nr.1 - Antrenori: Mirela Szemerjai, Catalin Meran

2. RAZVAN FLOREA - natatie - C.S. Farul - Antrenor: Octavian Tileaga

3. IONUT GHEORGHE - box - B.C. Iacob Mira Agigea - Antrenor: Aurel Simionescu

4. MARIA RUS - atletism -, C.S. Farul Constanta - Antrenor: Viorica Enescu

5-7. REMUS NICOLAI, DANIELA NICOLAI, CRISTINA MARIN,MIRELA RUSU MIHAELA POHOATA, AURELIA CIUREA, MADALINA CIOVEE, - gimnastica aerobica - C.S. Farul - Antrenori: Maria Fumea, Cristiana Spanu

8. BOGDAN TARUS - atletism - C.S. Farul - Antrenor: Constantin Mihail

9. ANDREI ROMEO, CORNELIU COSTINIUC Modelism C.S. Farul - Antrenor Vasile Petrica

10. MARIANA LIMBAU CIOBANU - kaiac-canoe - C.S. Farul - Antrenori: Maria si Stefan Aftenie

 

TINERET - JUNIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

GEORGE SARBU Canotaj L.P.S.-C.S.S. Farul - Antrenori: Smaranda si Octavian Rusu

 

1. ADRIANA RAPA, DIANA BURSUC Canotaj L.P.S.-C.S.S. - Farul - Antrenori: Smaranda si Octavian Rusu, Norica Sarchizian

2. IULIA NECULA - tenis de masa - L.P.S.-C.S.S. Farul - Antrenori: Viorel Filimon si Liliana Sebe

3. IOSIF CHIRILA - kaiac-canoe - C.S. Farul - Antrenori: Maria si Stefan Aftenie

 

Anul 2005

SENIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

Catalina PONOR - gimnastica - CS Farul - CSS 1 Constanta - antrenor Matei Stanei si Gabriela Paun

 

1. Iosif CHIRILA - kaiac-canoe - CS Farul Constanta - antrenor Maria si Stefan Aftenie

2. Razvan FLOREA - natatie - CS Farul Constanta - antrenor Gheorghita Handrea

3. Mariana CIOBANU, Alina PLATON - kaiac-canoe - CS Farul Constanta - antrenor Maria si Stefan Aftenie 

4. Madalina CIOVEIE, Cristina NEDELCU - gimnastica aerobica - CS Farul Constanta- antrenor Maria Fumea

5. Bogdan TARUS - atletism - CS Farul Constanta - antrenor Constantin Mihail 

6. Andrei ROMEO, Corneliu COSTINIUC modelism CS Farul Constanta - antrenor Vasile Petrica

7. Mihaela POHOATA, Cristina MARIN - gimnastica aerobica - CS Farul Constanta - antrenor Maria Fumea

8. Andrei FILIMON, Constantin CIOTI - tenis de masa - CS Farul Constanta

9. Angelo ALEXA, Costel TORCEA culturism CS Farul Constanta - antrenor Cristian Mihailescu

10. Andreea PATROIESCU taekwondo ITF CS Salamandra Constanta - antrenor Marian Enache

 

JUNIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

Catalin COSTACHE - kaiac-canoe - CS Farul Constanta - antrenor Maria si Stefan Aftenie

 

1. Elisabeta SAMARA - tenis de masa - LPS-CSS „N. Rotaru" - Farul Constanta - antrenor Viorel Filimon

2. Cristina BUJIN - - atletism - CSS nr. 1 Farul Constanta - antrenor Lenuta Dragomir

3. Cristina Mihaela ILIE - canotaj CS Stiinta Constanta - antrenor Georgeta Grijiuc

4. Florin ANTON - canotaj LPS - CSS „N. Rotaru" Constanta - antrenor Norica Sarchizian

4. Codruta MINCU, Ferdinand RAILEANU - gimnastica aerobica - CSS nr. 1 - Farul Constanta - antrenor Cristiana Spanu

5. Mircea GHERASIM - taekwondo ITF Taewondo ITF - CS Salamandra Constanta - antrenor Marian Enache

6. Alexandra CHIRAMETLI, Andreea MAMALIGA - tenis de masa - LPS - CSS „N. Rotaru" Constanta- Farul Constanta - antrenor Viorel Filimon

7. Tiberiu TALNAR - - atletism - CS Axiopolis Cernavoda - antrenor Romeo Barboi

7. George SARBU - canotaj CS Farul Constanta - antrenor Dumitru Raducanu

8. Raluca BALABAN, Ramona BUNESCU - gimnastica aerobica - CSS nr. 1 - Farul Constanta - antrenor Cristiana Spanu

9. Paul Cornila, Andrei Dobre, Ovidiu Butuc, Maria Moise- karate traditional CS Karate Traditional Eforie Nord - antrenor Nicolae Dumitrescu

10. Fanel IACOB - kaiac-canoe - CS Farul Constanta - antrenor Maria si Stefan Aftenie

10. Georgiana IATCOV - gimnastica aerobica - CSS nr. 1 - Farul Constanta - antrenor Cristiana Spanu

10. Ovidiu DUMBRAVA - rugby LPS - CSS „N. Rotaru" - RC Farul Constanta - antrenor Bucur Ghiocel

 

PREMII SPECIALE

CELE MAI BUNE ECHIPE HCM Constanta, VCM Constanta 

CEL MAI BUN JUCATOR DE HANDBAL IONUT RUDY STANESCU 

CEA MAI BUNA JUCATOARE DE HANDBAL RAMONA VADUVA 

CEL MAI BUN JUCATOR DE VOLEI FLORIN VOINEA 

CEL MAI BUN JUCATOR DE RUGBY DANIEL CARPO

CEL MAI BUN JUCATOR DE FOTBAL IN SALA MIMI STOICA 

CEL MAI BUN JUCATOR DE BASCHET LIVIU SILVESTRU 

CEL MAI BUN JUCATOR DE FOTBAL COSMIN PASCOVICI 

PREMIUL FAIR-PLAY SI TOLERANTA IN SPORT

DANIEL NICUSOR CONSTANTINESCU, Presedintele Consiliului Judetean Constanta

GHEORGHE SLABU, Presedinte CS TOMIS Consatnta, pentru sustinerea handbalului feminin

CELE MAI BUNE ASOCIATIE SPORTIVE SCOLARE

ASS SPERANTA NISIPARI, ASS TOMIS CONSTANTA, ASS MARSTEL A SCOLII NR. 14 CONSTANTA, ASS BASARABI

 

CELE MAI BUNE CLUBURI SENIORI

I. CLUBUL SPORTIV FARUL CONSTANTA

II. HANDBAL CLUB MUNICIPAL CONSTANTA

III. VOLEI CLUB MUNICIPAL CONSTANTA

 

CELE MAI BUNE CLUBURI JUNIORI

I. LPS CSS „NICOLAE ROTARU" CONSTANTA

II. CSS 1 CONSTANTA

III. CS KARATE TRADITIONAL EFORIE NORD

 

MENTIUNI SPECIALE

CLUBUL SPORTIV AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

CLUBUL SPORTIV FRONTIERA TOMIS CONSTANTA

 

Anul 2006

SENIORI 

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT 2006

Catalina PONOR - gimnastica artistica - CS Farul-CSS-1 C-ta Antrenor - Matei Stanei

- locul I - Campionatele Europene - barna

- locul II - Campionatele Europene - echipe

- locul III - Campionatele Europene - sol

 

 1. Razvan FLOREA - natatie - CS Farul C-ta Anternor - Georgeta Handrea

- locul III - Campionatele Europene - 200 m. spate

- locul VI - Campionatele Europene - stafeta 4x100 m. mixt

2. Mariana CIOBANU / Alina PLATON - kaiac-canoe - CS Farul C-ta Antrenor - Maria si Stefan Aftenie

- locul III - Campionatele Mondiale - K4x500 m.

- locul III - Campionatele Europene - K4x500 m.

- locul III - Campionatele Europene - K4x1000 m.

3. Ionut GHEORGHE - box - CS Iacob Mira Agigea Antrenor - Ciobanu Iulian

- locul III 64 kg - Campionatele Europene

3. Iosif CHIRILA - kaiac-canoe - CS Farul C-ta Antrenor - Maria si Stefan Aftenie

- locul III - Campionatele Europene - C2x500 m.

- locul VI - Campionatele Europene - C2x1000 m.

- locu VI - Campionatele Europene - C2x 200 m.

4. Madalina CIOVEE / Cristina NEDELCU - gimnastica aerobica - CS Farul C-ta Anternor - Maria Fumea

- locul I - Campionatele Mondiale - echipe

- locul III - Campionatele Mondiale - trio

- locul IV - Campionatele Mondiale - grup

5. Corneliu COSTINIUC - navomodelism - CS Farul C-ta Antrenor - Vasile Petrica

- locul I - Campionatele Mondiale - machete C4

- locul II - Campionatele Mondiale - machete C4

6. Mihaela Tania POHOATA - gimnastica aerobica - CS Farul C-ta Anternor - Maria Fumea

- locul I - Campionatele .Mondiale - cuplu

Cristina MARIN - gimnastica aerobica - CS Farul C-ta Anternor - Maria Fumea

- locul I - Campionatele Mondiale - echipe

- locul IV - Campionatele Mondiale - grup

7. Andrei ROMEO - navomodelism - CS Farul C-ta Antrenor - Vasile Petrica

- 3 locuri II - Campionatele Mondiale - machete C3 si C4

8. Mihaela BORCANEA Karate WKC CS Karate Dinamic Club C-ta Antrenor - Gabriel Popescu

- locul II echipe kata shotokan - Campionatele Europene

- locul II kata - Campionatele Europene

 9. Dana PANZARU Karate Wuku-jka CS Karate Dinamic Club C-ta Antrenor - Mihaela Borcanea

- locul I-kumite - Campionatele Europene

- locul III-kata - Campionatele Europene

- locul III kata - Campionatele Mondiale - juniori

10. Costinel BALCA - navomodelism - CS Farul C-ta Antrenor - Vasile Petrica

- locul II - Campionatele Mondiale - machete C4

 

TINERET - JUNIORI

PREMIUL JUDETEAN PENTRU SPORT

Elisabeta SAMARA - tenis de masa - CS Farul -LPS-CSS Nicolae Rotaru C-ta Antrenori Elena Sebe si Viorel Filimon

- locul I - Campionatele Europene - echipe - juniori

- 3 locuri II - Campionatele Europene - simplu,dublu,dublu mixt - juniori

- 2 locuri I - Campionatele Balcanice - echipe si dublu - juniori

- 2 locuri II - Campionatele Balcanice - simplu,dublu mixt - juniori

 

1. Diana BURSUC Antrenor Dumitru Raducanu Canotaj CS Farul C-ta

- locul I - Campionatele Mondiale - 4x2000 m. - tineret

2. Ramona VOICU Canotaj LPS Nicolae Rotaru Antrenor - Octavian Rusu

- locul I - Campionatele Mondiale Juniori 8+1

3. Ana Maria GRECEANU - atletism - LPS Nicolae Rotaru - CS Farul C-ta Antrenor Stana Mihailescu

- locul III - Campionatele Mondiale - 10.000 m. MARS - juniori I

3. Norbert TRANDAFIR - natatie - CS Farul C-ta - CSS Tg. Mures Antrenor Attila Peteley

 - locul I - Campionatele Europene - 50 m. liber - juniori I

 - locul II - Campionatele Europene - 100 m. liber - juniori I

 - 6 locuri I-III - Campionatele Balcanice - juniori I

4. Mihaela Cristina ILIE Canotaj CS Stiinta C-ta Antrenor Georgeta Grijuc

- locul III dublu - Campionatele Mondiale - juniori

- locul I dublu - Campionate Balcanice Juniori

5. Andreea MAMALIGA - tenis de masa - CS Farul - LPS - CSS Nicolae Rotaru C-ta Antrenori Elena Sebe si Viorel Filimon

- locul I - Campionatele Europene - echipe - juniori

- locul III - Campionatele Europene - dublu mixt - juniori

- 2 locuri I - Campionatele Balcanice - echipe si dublu mixt - juniori

- locul II - Campionatele Balcanice - dublu - juniori

- locul III - Campionatele Balcanice - simplu - juniori

6. Catalin COSTACHE - kaiac-canoe - CS Farul C-ta Antrenori Maria si Stefan Aftenie

- locul II - Campionatele Europene - C4x1000 m. - tineret

- locul VI - Campionatele Europene - C1x1000 m. - tineret

7. Mircea TELEHOI - Karate Wuku-jka - CS Karate Dinamic C-ta Antrenor - Mihaela Borcanea

- locul I kata - Campionatele Europene juniori

- locul I kumite - Campionatele Europene juniori

- locul II kata - Campionat Mondial juniori

- locul III kata echipe - Campionat Mondial juniroi

- 2 locuri II kata echipe - Campionat European

Daniel ASAFTEI Arte Martiale Goju - Ryu CS Marea Neagra Antrenor Florin Iordanoaie

- locul I - Campionat Mondial cadeti

8. Ionut BODILCU - box - CS Farul C-ta Antrenor Ilie Dascalu

 - locul III - Campionatele Mondiale - categ.75 kg. - cadeti

8. Ovidiu DUMBRAVA Rugby CS Rugby Club Judetean Farul C-ta Antrenor - Florea Gheorghe

locul I echipa - Campionatele Europene Tineret

9. Cristina BUJIN - atletism - CSS-1 Farul C-ta Antrenor Lenuta Dragomir

- locul VI - Campionatele Mondiale - triplusalt - juniori I

- locul III - Campionatele Balcanice - triplusalt - seniori

9. Alexandru ROSU - haltere - LPS Nicolae Rotaru C-ta - Terminal Oil Antrenor - Mircea Rosu

- locul V aruncat - Campionatele Mondiale - juniori

- loc 6 total Campionatele Mondiale - juniori

10. Simona HALEP - tenis - LPS Nicolae Rotaru C-ta Antrenor - Daniel Dragu

- locul I echipa - Campionatele Europene de juniori

10. Cosmin KORTYAN - scrima - CS Farul C-ta Antrenor Mihaela Ion

- locul VI - Campionatele Mondiale - echipe - seniori

- locul V - Campionatele Europene - echipe - juniori

- locul I - Campionatele Balcanice - echipe - juniori

- locul III - Campionatele Balcanice - individual - juniori

 

Propuneri PREMII SPECIALE

Consiliul Judetean Constanta

Directia pentru Sport a Judetului Constanta Decembrie 2006

 

CELE MAI BUNE ECHIPE - 1. HCM C-ta; 2. CS Tomis C-ta; 3. VCM Tomis C-ta;

CEL MAI BUN JUCATOR DE HANDBAL - Ionut Rudy STANESCU (HCM Constanta)

CEA MAI BUNA JUCATOARE DE HANDBAL - Mihaela Ignat PIRIIANU (CS Tomis)

CEL MAI BUN JUCATOR DE VOLEI - Radu BEGAN (CVM Tomis)

CEA MAI BUNA JUCATORE DE VOLEI - Monica RADU (CS Volei 2004)

CEL MAI BUN JUCATOR DE RUGBY - Constantin GHEARA (RCJ Farul Constanta)

CEL MAI BUN JUCATOR DE FOTBAL IN SALA - Mimi STOICA (CS Futsal Municipal)

CEL MAI BUN JUCATOR DE FOTBAL - Mihai GURITA (FC Farul)

CEL MAI BUN JUCATOR DE OINA - Mihai GEORGESCU (CS Frontiera Tomis)

PREMIUL FAIR-PLAY SI TOLERANTA IN SPORT

Echipei de baschet a Colegiului National de Arta Regina Maria Constanta

Domnului Alexandru Toth - Presedinte CS Axiopolis Cernavoda, Presedinte Asociatia Judeteana de Baschet

CEA MAI BUNA ASOCIATIE SPORTIVA SCOLARA - Sc 1 Speciala C-ta

CEL MAI BUN CLUB SENIORI - CS Farul

CEL MAI BUN CLUB JUNIORI - LPS Nicolae Rotaru

 

MENTIUNI SPECIALE

1. CS Frontiera Tomis C-ta - pentru continuitate si performanta

2. CS Taekeon Mihail Kogalniceanu - pentru dezvoltarea sportului in mediul rural

3. DSJ C-ta

4. CS Ariana C-ta - club debutant in echitatie la Constanta

4. CS Axiopolis Cernavoda

5. CSO Ovidiu

PREMIUL SPECIAL INVESTITIE IN SPORT - CS MAMAIA SEN, Domnului Cornel IDU

Descarca fisier atasat: Cei mai buni sportivi 2001-2006
12
DEC
2007
Cei mai buni sportivi 1999 - 2000

Anul 1991
A. SENIORI
1. Romica Haralambie - kaiac-canoe - C. S. Farul - Conpref
Dumitru Raducanu - canotaj - A. S. Petromar
2. Maria Padurariu - canotaj - C. S. Universitatea - C. S. S. Nr. 2
3. Emilia Ciosu Pascu - tenis de masa - C. S. Universitatea - C. S. S. Nr. 2
4. Catalin Sasu - rugby - C. S. Farul
5. Romeo Andrei - modelism - Model Club
6. Radu Bratu, Sorin Cobilinschi, - radioamatorism - Radioclubul Judetean
Marcel Iordanescu, Mircea Rucareanu
7. Simona Iovanescu, Elisabeta Rosu - handbal - C. S. Hidrotehnica
8. Ovidiu Olteanu - atletism - C. S. Farul
9. Marta Balota - volei - C. S. Farul - C. F. R.
Adriana Nastase - tenis de masa - C. S. Universitatea - C. S. S. Nr. 2
10. Sorin Moraru, Marian Dinu - fotbal - F. C. Farul
B. JUNIORI
1. Silviu Rastoaca,
Eugen Neculau, Gheorghe Ursachi - canotaj - C. S. S. Nr. 2
2. Antoanela Manac - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
3. Andrei Filimon - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
4. Elena Dumitrascu - atletism - C. S. S. Mangalia
Alina Voinea - gimnastica ritmica - C. S. S. Nr. 1
5. Laura Nicolae - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
6. Carla Popa - atletism - C. S. Farul - C. S. S. Nr. 2
7. Nicolae Talapan, - canotaj - C. S. S. Nr. 2
Daniel Cristea, Daniel Haralambie
8. Iulian Badulescu - kaiac-canoe - C. S. Farul
9. Carmen Turlea - volei - C. S. Farul - C. F. R.
Daniel Bontas - scrima - C. S. Farul
10. Adrian Musat - atletism - C. S. Farul - C. F. R.
Cristian Furtuna - baschet - C. S. Farul

Anul 1992
A. SENIORI
1. Dumitru Raducanu - canotaj - A. S. Petromar
Emilia Ciosu Pascu - tenis de masa - C. S. Universitatea - C. S. S. Nr. 2
2. Victorita Lepadatu - canotaj - C. S. Universitatea
Maria Padurariu - canotaj - C. S. Universitatea
3. Ion Ierimiciuc - lupte greco romane - C. S. Farul - C. F. R.
4. Daniel Cojocaru - atletism - C. S. Farul - C. F. R.
5. Maria Bogoslov Rotaru - tenis de masa - C. S. Universitatea - C. S. S. Nr. 2
Adriana Nastase Simion - tenis de masa - C. S. Universitatea - C. S. S. Nr. 2
6. Doina Craciun - canotaj - C. S. Universitatea
Nelu Dima - canotaj - A. S. Petromar
7. Anton Arghira - lupte greco romane - C. S. Farul - C. F. R.
8. Ovidiu Olteanu - atletism - C. S. Farul - C. F. R.
9. Elisabeta Rosu - handbal - C. S. Hidrotehnica
Nicolae Lupu - rugby - C. S. Farul
10. Corneliu Costiniuc - modelism - A. S. Marina
B. JUNIORI
1. Dobrita Preda - canotaj - C. S. S. Nr. 2
2. Antoanela Manac - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
3. Simona Amanar - gimnastica - C. S. S. Nr. 1
4. Andrei Filimon - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
5. Roxana Cetali - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
6. Laura Niculae - tenis de masa - C. S. S. Nr. 2
7. Ion Veliciu - atletism - C. S. Farul
Florin Popescu - lupte libere - C. S. S. Nr. 2
8. Eveline Lisenco - atletism - L. E. F. S.
Filis Serif - gimnastca ritmica - C. S. S. Nr. 1
9. Ionut Dorobantu - atletism - L. E. F. S.
10. Marcel Glavan - kaiac-canoe - C. S. S. Nr. 2

Anul 1993
A. SENIORI
1. Memet Ender - lupte greco romane - C. S. Farul
2. Marcelica Tudoriu - box - C. S. Farul
3. Emilia Ciosu Pascu - tenis de masa - C. S. Universitatea
C. S. S. Nr. 2 Mobil Oil
Corneliu Costiniuc - modelism - A. S. Marina
4. Adriana Nastase - tenis de masa - C. S. Universitatea
C. S. S. Nr. 2 Mobil Oil
Nelu Dima - canotaj - A. S. Petromar
5. Daniel Cojocaru - atletism - C. S. Farul
Ovidiu Olteanu - atletism - C. S. Farul
6. Andrei Romeo - modelism - C. J. - modelism -
7. Mircea Rucareanu, - radioamatorism - Radioclub Judetean
Silviu Moldovan, Radu Bratu
8. Marta Balota - volei - C. S. Farul
Elisabeta Rosu, Corina Schiopu - handbal - C. S. Hidrotehnica
9. Daniel Bontas - scrima - C. S. Farul
Gabriel Oaida - box - C. S. Farul
10. Nicolae Fulina - rugby - C. S. Farul
Vasile Brici - rugby - C. S. Farul
B. JUNIORI
1. Marcel Glavan - kaiac-canoe - C. S. S. Nr. 2
2. Dobrita Preda - canotaj - C. S. S. Nr. 2
3. Mihail Condurache - kaiac-canoe - C. S. Farul
4. Serif Filis - gimnastica ritmica - C. S. S. Nr. 1
5. Ionut Caldararu - haltere - A. S. Petrolul
6. Robert Danceanu - box - C. S. Farul
7. Mariana Tera, Mirela Simion - gimnastica ritmica - C. S. S. Nr. 1
8. Dumitru Caradima - tenis - C. S. S. Nr. 2
9. Dorin Talaba - rugby - C. S. S. Nr. 2
10. Nicoleta Basarabeanu - judo - C. S. S. Nr. 2
Antoanela Manac - tenis de masa - C. S Universitatea - C. S. S. Nr. 2

PREMII SPECIALE
Cea mai buna echipa: - handbal - C. S. Hidrotehnica
Cel mai bun - fotbal -ist: Gheorghe Ciurea F. C. Farul
Cel mai bun - fotbal -ist (jun. ): Valentin Dragoi F. C. Farul

Anul 1994
1. Simona Amanar - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
Francisc Vastag - box - Freedom Star - C. S. Farul
2. Daniela Maranduca - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
3. Cristina Misaros - atletism - C. S. Farul - C. F. R.
4. Andrei Romeo - modelism - Model Club Judetean
5. Antoanela Manac - tenis de masa - L. P. S. - C. S. S.
6. Daniel Cojocaru - atletism - C. S. Farul - C. F. R.
7. Andrei Filimon - tenis de masa - L. P. S. - C. S. S.
8. Corneliu Costiniuc - modelism - A. S. A. Marina
9. Angela Pinteala - canotaj - L. P. S. - C. S. S.
10. Ovidiu Olteanu - atletism - C. S. Farul - C. F. R.

PREMII SPECIALE
Echipa handbal feminin C. S. Hidrotehnica
Echipa de maestre - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
Echipele rugby L. P. S. - C. S. S.

Anul 1995
A. MASCULIN
1. Francisc Vastag - box - Freedom Star - C. S. Farul
Leonard Doroftei - box - Freedom Star - C. S. Farul
2. Corneliu Costiniuc, Andrei Romeo, - modelism - A. S. Marina - Clubul de Modelism
Florian Geya, Ion Marinescu, Nicolae Batranu
3. Cristian Mihailescu - culturism - C. S. Farul
4. Dumitru Raducan - canotaj - A. S. Petromar
5. Daniel Cojocaru, Laurentiu Staicu - atletism - C. S. Farul
6. Andrei Filimon - tenis de masa - C. S. S. L. P. S. Universitatea Mobil Oil
7. Andrei Lizar - kaiac-canoe - C. S. S. L. P. S.
8. Stanel Stoica - haltere - C. S. S. L. P. S.
9. Ilie Stefan - arte martiale - Clubul de Arte Martiale

Sorinel Ionel - canotaj - C. S. S. L. P. S.
10. Constantin Cioti - tenis de masa - C. S. S. L. P. S. Universitatea Mobil Oil
Paul Calin - scrima - C. S. Farul

B. FEMININ
1. Simona Amanar - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
2. Emilia Ciosu - tenis de masa - C. S. S. L. P. S. Universitatea Mobil Oil
3. Cristiana Misaros - atletism - C. S. Farul
4. Maria Dorobantu - radioamatorism - Radioclubul Judetean
5. Antoanela Manac - tenis de masa - C. S. S. L. P. S. Universitatea Mobil Oil
6. Mariana Limbau - kaiac-canoe - C. S. Farul
7. Otilia Miron, Angela Pinteala - canotaj - C. S. S. L. P. S.
8. Larisa Stancu - tenis de masa - C. S. S. L. P. S. Universitatea Mobil Oil
9. Gabriela Isleam - culturism - C. S. Farul
10. Mirela Merscic - natatie - Clubul Elevilor

Anul 1996
1. Simona Amanar - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
2. Leonard Doroftei - box - C. S. Farul - Freedom Star
3. Dumitru Raducanu - canotaj - A. S. Petromar
Francisc Vastag - box - C. S. Farul - Freedom Star
4. Cosmin Bidireanu, Ionel Iacomi, Daniel Udeanu - canotaj - C. S. S. - L. P. S.
5. Cristian Mihailescu - culturism - C. S. Farul
6. Sabin Bornei - box - C. S. Farul - Freedom Star
7. Stoica Stanel, Florin Vlad - haltere - C. S. S. - L. P. S.
8. I. Calancea, V. Butuc, M. Picoiu, M. Ciolacu, M. Dumitru, M. Codea, M. Apostol - rugby - C. S. S. - L. P. S.
9. Marius Axinciuc - fotbal - F. C. Farul
10. Daniel Cojocaru - atletism - C. S. Farul - C. F. R. - Universitatea
Constantin Cioti - tenis de masa - Universitatea - L. P. S - C. S. S.

Anul 1997
1. Simona Amanar - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
2. Mariana Limbau - kaiac-canoe - C. S. Farul
3. Ender Memet - lupte greco romane - C. S. Farul
4. Virgil Lagara, Ioan Florariu, Marian Iancu, Daniel Mastacan, Sebastian Bitu, Stefan Lupu
- canotaj - C. S. S. - L. P. S. - C. S. Universitatea
5. Ana Maria Popa, Daniela Condrea - handbal - C. S. Hidrotehnica - Petromin
6. Petru Durbozoanca, Claudiu Ciobanu - canotaj - C. S. Universitatea
7. Constantin Cioti, Irina Otelea, Larisa Stancu - tenis de masa - C. S. S. - L. P. S. - C. S. Universitatea
8. Romeo Andrei, Ion Marinescu, Florian Geza, Zoltan Sipos, Corneliu Costiniuc
- modelism - Club Judetean Modelism
9. Petrisor Ciobanu - box - A. S. Midia Navodari
10. Maria Dorobantu - radioamatorism - Radioclub

PREMII SPECIALE
Cel mai tanar sportiv: Eduard Valeanu sah
Cel mai bun veteran: Paul Lazar - atletism -
Cele mai bune echipe: Farul (seniori) - rugby -
C. S. S. Nr. 1 (juniori I) - handbal -

F. C. Farul (juniori II) - fotbal -
Cele mai bune licee: Col. Nat. "Mircea cel Batran" - baschet -
Liceul "Ovidius" - volei -, - baschet -
Liceul "Decebal" Cupa "Academicus"
Grup Scolar C. F. R. Cupa "Academicus"
Cele mai bune scoli generale: Sc. Gen. Nr. 43 C-ta - volei -
Sc. Gen. Nr. 36 C-ta - atletism -
Sc. Gen. Nr. 5 Mangalia - atletism -

Anul 1998
1. Simona Amanar gimnastca C. S. S. Nr1 - C. S. Farul
2. Constantin Cioti - tenis de masa - L. P. S. Universitatea
3. Razvan Florea - natatie - Clubul Elevilor
4. Corneliu Costiniuc, Andrei Romeo - modelism - A. S. Marina - Clubul de Modelism
5. Irina Muntean - culturism - C. S. Farul
6. Daniel Mastacan, Dumitru Raducanu - canotaj - L. P. S. - C. S. S. . A. S. Petromar
7. Claudiu Rasco - box - C. S. Farul Freedom Star
8. Madalina Straton - handbal - C. S. S. Nr. 1 - Hidrotehnica
9. Mariana Limbau - kaiac-canoe - C. S. Farul
10. Simiona Panait - canotaj - L. P. S. - C. S. S.

CLASAMENTUL TEHNICIENILOR
1. Forminte Nicolae
2. Musi Dumitru
3. Tileaga Octavian
Viorel Strerea

PREMII SPECIALE
1. Paul Lazar - atletism -
2. Mirela Merscic - natatie - Clubul Elevilor
3. Monica Lita arte martiale L. A. M. Marea Neagra
4. Olimpia Popa, Elena Oprea - gimnastica - C. S. S. Nr. 1
5. Mariana Bogatie - atletism - C. S. Farul
6. Florian Ghezea, Ion Marinescu, Zoltan Sipos - modelism - Clubul de Modelism
7. Florin Vlad - haltere - L. P. S. - C. S. S.
8. Memet Unal - box - C. S. Farul
9. C ristian Mihailescu - culturism - C. S. Farul
10. Septar Erdinci - rugby - C. S. Farul
Mihai Ciolacu - rugby - C. S. Farul

CLASAMENT PE DISCIPLINE SPORTIVE
1. - modelism -
2. - gimnastica -
3. - natatie -
4. - canotaj -

Anul 1999
A. SENIORI
1. Simona Amanar gimastica C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
2. Dumitru Raducanu - canotaj - C. S. Farul
3. Grigore Sami - kaiac-canoe - C. S. Farul
4. Cristian Moldovan - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
5. Ovidiu Bobarnat - box - Freedom Star - Farul
6. Remus Nicolai - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
7. Andrei Romeo - modelism - Clubul de Modelism
8. Mariana Limbau - kaiac-canoe - C. S. farul
9. Maria Terente - radioamatorism - Radioclub
10. Razvan Florea - natatie - Clubul Elevilor - C. S. Farul

CEI MAI BUNI ANTRENORI
1. Dumitru Musi - handbal -
2. Marcela Fumea - gimnastica -
3. Mircea Rosu - haltere -

B. JUNIORI - TINERET
1. Madalina Straton - handbal - C. S. S. Nr. 1 - Hidrotehnica
Florin Vlad - haltere - L. P. S. - C. S. S.
2. Ionela Galca - handbal - C. S. S. Nr. 1 - Hidrotehnica
Mariana Bogatie - atletism - C. S. Farul - Universitatea L. P. S.
3. Horia Tecau tenis L. P. S. - C. S. S.
Stoica Sanel - haltere - L. P. S. - C. S. S.
4. Ana Alistar - kaiac-canoe - L. P. S. - C. S. S.
5. Cosmin Bidireanu - canotaj - C. S. Universitatea
6. Adrian Rapa, Constantin Balan, Florin Monoranu - canotaj - L. P. S. - C. S. S.
7. Aurel Tataru - haltere - C. S. Farul
8. Constantin Cioti - tenis de masa - L. P. S - C. S. S.
9. Gheorghe Ionut - box - B. C. Mira
10. Ionel Maioru - culturism - C. S. Farul
Roxana Terente - radioamatorism - Radioclub

Anul 2000
A. SENIORI
1. Simona Amanar - gimnastica - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
2. Mariana Limbau - kaiac-canoe - C. S. Farul
3. Razvan Florea - natatie - C. S. Farul
4. Dumitru Raducanu - canotaj - C. S. Farul
5. Cristian Moldovan - sport aerobic - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
6. Remus Nicolai - sport aerobic - C. S. S. Nr. 1 - C. S. Farul
7. Andrei Romeo - navo- modelism - - C. S Farul
8. Madalina Straton - handbal - C. S. Hidrotehnica
9. Corneliu Costiniuc - navo- modelism - - C. S. Farul
10. Antoanela Manac - tenis de masa - L. P. S. - C. S. S.
B. JUNIORI
1. Florin Vlad - haltere - L. P. S. - C. S. S.
2. Marian Iordache - arte martiale-modern - C. S. Dinamic
3. Ionela Galca - handbal - C. S. S. Nr. 1 - Hidrotehnica
4. Cosmin Bidireanu - canotaj - C. S. Universitate
5. Albert Cristian - arte martiale-modern - C. S. Dinamic
6. Constantin Cioti - tenis de masa - L. P. S. - C. S. S.
7. Valentin Radu - kaiac-canoe - L. P. S. - C. S. S.
8. Eugen Solomon - arte martiale-modern - C. S. Dinamic
9. Adrian Borac - canotaj - C. S. Universitatea
10. Iulia Necula - tenis de masa - L. P. S. - C. S. S.
Ionut Gheorghe - box - A. S. Mira

Descarca fisier atasat: Cei mai buni sportivi 1991-2000
12
DEC
2007
Cei mai buni sportivi 1981 - 1990

Anul 1981
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
3. Liviu Angelescu - scrima - C.S. Farul
4. Vasile Ilie - haltere - Chimpex
5. Ion Frigea - popice - C.F.R.
6. Viorica Turcanu - scrima - C.S. Farul
7. Viorica Ionica, Mihai Liviu - handbal - A.S. Hidrotehnica
8. Niculina Chiricuta - atletism - C.S. Farul
9. Teodora Boiangiu - gimnastica - C.S. Farul
10. Nicu Chioveanu - box - A.S. Litoral Mangalia
Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul

Anul 1982
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Gheorghe Silvestru - popice - Chimpex
3. Gheorghe Dumitru, Adrian Lungu - rugby - C.S. Farul
4. Doru Maricescu - box - C.S. Farul
5. Sorin Hertea - lupte - C.S.S. Nr.2
6. Virgil Baiceanu - baschet - C.S. Farul
Maria Enache - volei - C.S. Farul
7. Ion Oltean - atletism - C.S. Stiinta
8. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
9. Mobin Seic - haltere - Chimpex
10. Iulian Rasnoveanu - lupte - A.S. Hidrotehnica

Anul 1983
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Tecla Borcanea - kaiac-canoe - C.S. Farul
3. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
4. Ioana Badea - canotaj - C.S.S. Nr.2
5. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
6. Maria Enache - volei - C.S. Farul
7. Vasile Rosu - haltere - Chimpex
8. Ion Oltean - atletism - C.S. Stiinta
9. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
10.Iulian Rasnoveanu - lupte - A.S. Hidrotehnica

Anul 1984
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Ioana Badea - canotaj - C.S. Stiinta
3. Vasea Donos - popice - Chimpex
4. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
5. Veronica Necula - canotaj - C.S.S. Nr.2
6. Stefan Driscu - box - C.S. Farul
7. Gheorghe Dumitru, Ion Vasile, Adrian Lungu - rugby - C.S. Farul
8. Georgeta Ispas - canotaj - C.S.S. Nr.2
9. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
10. Gabriela Pandrea, Iuliana Alioman - baschet - C.S.S. Nr.1

Anul 1985
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
2. Iulian Rasnoveanu - lupte - A.S. Hidrotehnica
3. Veronica Necula - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Dumitru Negreanu - haltere - C.S. Farul
5. Adrian Zamfir - canotaj - C.S.S. Nr.2
6. Echipa de canotaj a C.S.S. Nr.2: Danut Dobre, Gheorghe Dordea, Aurel Craciun
7. Zilia Ghinoiu - canotaj - C.S.S. Nr.2
8. Traian Damian - box - C.S. Farul
9. Viorica Ionica - handbal - A.S Hidrotehnica
10. Echipa de rugby a C.S.S. Nr.2

Anul 1986
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S.S. Nr.1 - Farul
2. Zilia Ghinoiu - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Stiinta
3. Viorel Zvancu - scrima - C.S.S. Nr.1
Veronica Necula - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
4. Stefan Driscu - box - C.S. Farul
5. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
6. Lenusa Barzu - atletism - C.S.S. Nr.2
Ion Sara - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
7. Stefan Dobre - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
8. George Cosac - tenis - C.S.S. Nr.2
9. Echipa de - rugby - Farul
10. Iulia Alioman - baschet - C.S.S. Nr.1

Anul 1987
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
2. Romeo Andrei navomodelism A.S. I.M.C.
3. Iulian Vizitiu - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
5. Eusebiu Serban, Marian Spanoche - canotaj - C.S.S. Nr.2
6. Radu Bratu, Stelica Limona, Francisc Grunberg, Sergiu Cobilinski - radioamatorism - Radioclub
7. Anisoara Chebuta, Carla Popa - atletism - C.S.S. Nr.2
8. Elisabeta Rosu - handbal - Hidrotehnica
9. Georgeta Ispas - canotaj - C.S. Stiinta
10. Daniel Dragu - tenis - C.S.S. Nr.2

Anul 1988
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
2. Victoria Lepadatu - canotaj - Stiinta - C.S.S. Nr.2
3. Iulian Vizitiu - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Geta Stanciu - canotaj - Stiinta - C.S.S. Nr.2
5. Gabriel Pantelimon - scrima - A.S. Albatros
6. Francisc Nemeth sah A.S. Academicus
7. Elisabeta Rosu - handbal - A.S. Hidrotehnica
8. Aura Cracea - atletism - C.S. Farul - C.S.S. Nr.2
9. Cristian Camui - fotbal - F.C. Farul
10. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
Mariana Enache - volei - C.S. Farul

Anul 1989
1. Laura Nicolae - tenis de masa - C.S.S. Nr.2- Stiinta I.J.P.I.P.S.
2. Cornel Costiniuc modelism A.S.I.M.
3. Nelu Dima - canotaj - C.S.S Nr.2 - Petromar
4. Anghel Ciobanu modelism A.S. Portul
5. Simona Iovanescu, Elisabeta Rosu - handbal - A.S. Hidrotehnica
6. Marian Popa - fotbal - F.C. Farul
7. Andrei Pavel - tenis - C.S.S. Nr.2 - Petromar
8. Ciprian Badea - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
9. Cristian Hasegan judo C.S.S. Nr.2 - Portul
10.Victoria Lepadatu - canotaj - C.S.S. Nr.2
Daniel Bozagiu - haltere - C.S. Farul

Anul 1990
1. Emilia Ciosu - tenis de masa - C.S. Universitatea - C.S.S. Nr2
2. Adriana Nastase - tenis de masa - C.S. Universitatea - C.S.S. Nr2
3. Tanase Pintilie, Marian Claudiu, Alexandru Chivaran - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Andrei Pavel - tenis - C.S.S. Nr.2
5. Romica Haralambie - kaiac-canoe - C.S. Farul
6. Ciprian Badea, Viorel Talapan - canotaj - C.S.S. Nr.2
7. Cristina Banut - scrima - C.S.S. Nr.1
8. Laura Nicolae - tenis de masa - C.S. Universitatea - C.S.S. Nr.2
9. Carla Popa - atletism - C.S. Farul - C.S.S. Nr2
10.Eugen Neculau, Mihai Ursache - canotaj - C.S.S. Nr.2
 

Descarca fisier atasat: Cei mai buni sportivi 1981-1990
12
DEC
2007
Cei mai buni sportivi 1970 - 1980

CEI MAI BUNI SPORTIVI

Anul 1970
1. Aurel Mihai - box - C.S. Farul
2. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
3. Iancu Vanghelici - lupte - Tomistex
4. Ana Halcin - scrima - C.S. Farul
5. Aurel Iliescu - box - C.S. Farul
6. Marin Tufan - fotbal - F.C. Farul
7. Ion Habot - haltere - A.S. Santierul Naval
8. Doina Biji - volei - C.S. Farul
9. Andrei Dinescu - atletism - S.S. Nr.1
10. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul

Anul 1972
1. Ion Alexandru - yachting - C.S. Stiinta
2. Iancu Vasile - haltere - A.S. Santierul Naval
3. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
4. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
5. Traian Cerchia - box - A.S. Portul
6. Iancu Vanghelici - lupte - A.S. Tomistex
7. Iulian Popa - baschet - S.S. Nr.1
8. Emilia Cernega - volei - C.S. Farul
9. Vladimir Costenco, Gheorghe Varga - rugby - C.S. Farul
10. Viorel Dumitrescu - atletism - S.S. Nr.1

Anul 1973
1. Constantin Alexandru - lupte - S.S. Nr.2
2. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
3. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
4. Viorel Dumitrescu - atletism - S.S. Nr.1
5. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
6. Gheorghe Bercea - haltere - A.S. Santierul Naval
7. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
8. Elena Pricop - scrima - C.S. Farul
9. Maria Cengher - volei - C.S. Farul
10. Ion Alexandru, Nicolae Dumitru - yachting - C.S. Stiinta

Anul 1974
1. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
2. Maria Cengher Enache - volei - C.S. Farul
3. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
4. Gheorghe Daraban - rugby - C.S. Farul
5. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
6. Ion Alexandru, Nicolae Dumitru - yachting - C.S. Stiinta
7. Ilie Dascalu - box - C.S. Farul
8. Gheorghe Bercea - haltere - A.S. Santierul Naval
9. Gheorghe Mititelu - sah -
10. Ion Marica - rugby - C.S. Farul

Anul 1975
1. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
2. Elena Pricop - scrima - C.S. Farul
3. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
4. Mihai Bucos, Gheorghe Daraban - rugby - C.S. Farul
5. Ion Alexandru - yachting - C.S. Stiinta
6. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
7. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
8. Maria Enache, Luxa Racovitan - volei - C.S. Farul
9. Ion Lazar, Viorel Dumitrescu - atletism - S.S. Nr.1
10. Iuliu Ludosanu - navomodelism - Portul

Anul 1976
1. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
2. Nicolae Seitan - box - Litoral Mangalia
3. Ion Draica - lupte - S.S. Nr.2
4. Mihai Bucos - rugby - C.S. Farul
5. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
6. Constanta Ciocanel - gimnastica - C.S. Farul
7. Liviu Angelescu - scrima - C.S. Farul
8. Nicolae Radu – rachetomodelism - Portul
9. Ion Alexandru, Florin Panaitescu - yachting - Stiinta
10. Larisa Cazacu - hanbal - S.S. Nr.1

Anul 1977
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S.S Nr.2
2. Marcela Moldovan - scrima - C.S. Farul
3. Maria Enache - volei - C.S. Farul
4. Liviu Angelescu - scrima - C.S. Farul
5. Paul Copu - atletism - C.S. Farul
6. Petre Motrescu - rugby - C.S. Farul
7. Serghei Climov - haltere - Chimpex
8. Viorica Turcanu - scrima - C.S. Farul
9. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
10.Ion Nicolcioiu - yachting - Electrica

Anul 1978
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
3. Marcela Moldovan - scrima - C.S. Farul
4. Mihai Bucos, Petre Motrescu - rugby - C.S. Farul
5. Paul Copu - atletism - C.S. Farul
6. Horia Toboc - atletism - C.S. Stiinta
7. Nicu Chioveanu - box - A.S. Litoral Mangalia
8. Stefan Negrisan - lupte greco romane - C.S. Farul
9. Vasile Rosu - haltere - A.S. Chimpex
10. Viorica Turcanu - scrima - C.S. Farul

Anul 1980
1. Horia Toboc - atletism - C.S. Farul
2. Gheorghe Dumitru, Gheorghe Varzaru - rugby - C.S. Farul
3. Gheorghe Silvestru - popice - Chimpex
4. Maria Samungi, Florentina Tacu - atletism - C.S. Farul
5. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
6. Iuliana Enescu, Maria Enache - volei - C.S. Farul
7. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
8. Viorica Ionica, Gheorghe Dobrogeanu - hanbal - A.S. Hidrotehnica
9. Livia Dascalu - gimnastica -
Mihaela Ciurea - natatie -
10.Sali Adem - box - C.S. Farul

Descarca fisier atasat: Cei mai buni sportivi 1970-1980