Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 13 14 15 16 17 ... Inainte Ultima
19
IUL
2013
Saptamana 15 - 21 Iulie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 15 - 21 iulie 2013

FOTBAL

20.07  ora 19,00    Stadion Farul      Sageata Navodari - Gaz Metan Medias      Liga I

21.07  ora 21,30    Teren Chiajna     Viitorul Constanta - Astra Giurgiu      Liga I

15.07-05.08  ora 11,00   Sala Sporturilor C-ta   Cupa  „Ziua Marinei - 2013" la minifotbal   Militari + Marinari

01-23.07  ora 10,00   Teren Politia de Frontiera C-ta  Cupa „Ziua Politiei de Frontiera"   Politisti   

BOX

16-19.07  ora 18,30   Plaja Laguna Mangalia   Campionat National de Box - Turneu Final    Senioare

20.07   ora 11,00   Plaja Laguna Mangalia   Campionat National de Box - Turneu Final    Senioare

TENIS

20-26.07  ora 10,00   Teren L.P.S. Nicolae Rotaru C-ta    Trofeul Litoralului - editia a 44-a     Juniori

YACHTING

19-21.07  ora 11,00   Marina Limanu     Cupa McCann 2013 - Regata BMW Beneteau   Offshore

OINA

19-21.07  ora 10,00   Teren Cleopatra    Cupa Romaniei      Seniori

HANDBAL

26 -28.07 ora 08,00   Plaja „Flora"     Festivalul Judetean de beachandball      copii, jun IV, jun III

KARATE

20.07   ora 10,00     Complex Sportiv "Tomis"    Ares Cup - Ashihara Mix Fight    Open  

ARTE MARTIALE

21.07   ora 10,00     Complex Sportiv "Tomis"    Cupa "Bogdan Ciubotariu"  editia I     Open 

SQUASH

19-21.07  ora 10,30   Caravana Squash - Maritimo Shopping Center     Open  

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

19.07   ora 17,00     Stadion Farul    "Ilie Floroiu - 35 de ani...si totusi aceleasi recorduri nationale"   Open

01-31.08    Complex Sportiv Tomis   Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

22.07 - 08.08   Sala Sporturilor   Stagiu Pregatire Lot National de baschet calificari    Eurobasket 2015

12
IUL
2013
Saptamana 08 - 14 Iulie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 08-14 iulie 2013

FOTBAL

15.07-05.08  ora 11,00   Sala Sporturilor C-ta   Cupa „Ziua Marinei - 2013 la minifotbal   Militari + Marinari

11-14-07  ora 10,00   Baza Sportiva Caraiman-Mamaia  Cupa Romaniei - Boromir-2013   Seniori

FOTBAL-TENIS

11-14.07  ora 10,00   Baza Sportiva Caraiman-Mamaia    Cupa Romaniei - Boromir-2013   Seniori 

SAH

05-12.07  ora 15,00   Restaurant Dromas Techirghiol    Trofeul Techirghiol - 2013     Open 

BOX

12-14.07  ora 18,30   Plaja Laguna Mangalia   Campionat National de Box - Turneu Final    Junioare - Tineret

16-19.07  ora 18,30   Plaja Laguna Mangalia   Campionat National de Box - Turneu Final    Senioare

20.07  ora 11,00    Plaja Laguna Mangalia   Campionat National de Box - Turneu Final        Senioare

RUGBY

11.07  ora 18,00   Stadion Mihai Naca C-ta    CS Tomitanii C-ta - Maidenhead (Anglia)    Juniori U 16 ani

13.07  ora 10,00   Stadion Mihai Naca C-ta    RCJ Farul C-ta - RCM  Universitatea Timisoara  Superliga

13.07   ora 09,00  Plaja Alemania Navodari    Turneu After Work Rugby- beach series     Old-Boys

TENIS

08-14.07  ora 10,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia     Cupa CELCO - 2013      Open

YACHTING

12-14.07   ora 11,00   Lacul Siutghiol   Campionat National clase Neolimpice Finn si Cupa Romaniei Optimist

 și Cupa Romaniei - optimist 

AUTOMOBILISM

13-14.07  ora 12,00   Maritimo Shopping Center    Campionatul Național de Drift     Open 

CICLISM

13.07   ora 12,00     City Park Mall      Cupa DHS       Open 

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

01-31.07    Complex Sportiv Tomis     Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

05
IUL
2013
Saptamana 01 - 07 Iulie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 01-07 iulie 2013

FOTBAL-TENIS

11-14.07  ora 10,00   Baza Sportiva Caraiman-Mamaia   Cupa Romaniei - Boromir-2013     Seniori 

SCRIMA

03-04.07  ora 10,00   Sala Scrima Farul    Campionat National Individual - Echipe Spada      Copii M+F

YACHTING

06-07.07  ora 11,00   Lacul Siutghiol    "Cupa Ligii Navale Romane"   Toate clasele

SAH

25.06-05.07  ora 15,00   Sala Sport Eforie Nord  Festival International de Sah - Trofeul Litoralului - 2013   Open

BOX

10-14.07  ora 15,00   Sala Callatis Mangalia     Campionat National de Box - Turneu Final   Junioare - Tineret

15-20.07  ora 15,00   Sala Callatis Mangalia     Campionat National de Box - Turneu Final   Senioare

RUGBY

01-07.07  ora 09,00   Plaja Cazino Mamaia     Turneu National de beach-rugby OVAL 5   Juniori

06-07.07  ora 10,00   Teren Cleopatra C-ta     Campionat National de Mini-rugby - turneu final   Copii

TENIS DE MASA

06-07.07  ora 11,00   Maritimo Shopping Center     Cupa Maritimo     Open 

TENIS

08-14.07  ora 10,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia  Cupa CELCO - 2013       Veterani 

SPORTUL PENTRU TOTI

06.07  ora 14,00   Teren Tuzla     „KURES" - lupte tataresti      Open

07.07  ora 14,00   Teren 23 August    „KURES" - lupte tataresti      Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

01-31.07    Complex Sportiv Tomis     Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

28
IUN
2013
Saptamana 24 - 30 Iunie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  24 - 30 iunie  2013

SAH

22-30.06  ora 15,00   Hotel Delta Jupiter  International Chess Festival Fisca - Cap Aurora 2013    Open

25.06-05.07  ora 15,00  Sala Sport Eforie Nord  Festival International de Sah - Trofeul Litoralului - 2013   Open

RUGBY

29.06  ora 09,00  Teren Farul II C-ta   Cupa Presedintelui Asiciatiei Judetene de Rugby la Minirugby  Copii

29.06  ora 10,00  Teren Farul II C-ta   Cupa Presedintelui Asiciatiei Judetene de Rugby la S-rugby   Copii

01-07.07 ora 09,00  Plaja Cazino Mamaia   Turneu National de beach-rugby OVAL 5    Juniori

BASCHET

28-30.06 ora 10,00   Sala Sporturilor   Memorialul „Antonio Alexe" - turneul international    U14 M

28.06  ora 10,00   BC Athletic 2 Constanta - KK Mladost Zajecar

          ora 11,30   BC Athletic 1 Constanta - CSS 1 Constanta

          ora 17,00   CSS 1 Constanta - BC Athletic 2 Constanta

          ora 18,30   BC Athletic 1 Constanta - BC Laguna Bucuresti

29.06  ora 10,00   BC Laguna Bucuresti - CSS 1 Constanta

          ora 11.30   KK Mladost Zajecar - BC Athletic 1 Constanta

          ora 17,00   CSS 1 Constanta - KK Mladost Zajecar

          ora 18,30   BC Athletic 2 Constanta - BC Laguna Bucuresti

30.06  ora 10,00   BC Athletic 1 Constanta - BC Athletic 2 Constanta

          ora 11.30   BC Laguna Bucuresti - KK Mladost Zajecar

Festivitatea de premiere ora 13,00 - Sala Sporturilor

SPORTUL PENTRU TOTI

29.06  ora 09,00   2 Mai       Cupa "Hamsia" - maraton de natatie   Open

29.06  ora 14,00   Teren Eforie Sud   „KURES" - lupte tataresti   Open

30.06  ora 14,00   Teren Tuzla          „KURES" - lupte tataresti   Open 

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

27.06 - 02.07  Sala Sporturilor si Compl. Sp. Tomis   Stagiu Pregatire Lotul National de Baschet    U20

01-31.07   Complex Sportiv Tomis    Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

21
IUN
2013
Saptamana 17 - 23 Iunie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  17 - 23 iunie  2013 

FUTSAL                                                                                                                                                 

17-22.06  ora 13,00   Sala Sporturilor C-ta   Memorial G-ral Maior ION CARLIG - 2013    Politisti

TENIS

17-22.06  ora 09,00   CS Tenis Club IDU Mamaia     Campionat National de Copii - 2013      U 12 ani

SAH

22-30.06   ora 15,00  Hotel Delta Jupiter   International Chess Festival Fisca - Cap Aurora 2013    Open

25.06-05.07  ora 15,00  Sala Sport Eforie Nord  Festival International de Sah - Trofeul Litoralului - 2013   Open

TENIS DE MASA

22.06   ora 12.00   Sala LPS "N.Rotaru"    Superliga Nationala pe Echipe     Seniori

ATLETISM

22.06   ora 10,00   Sala Sporturilor - Maritimo ShoppIng Center   Crosul Olimpic - ediția 2013   Open

YACHTING

20-23.06   ora 10.00   Lacul Siutghiol    Campionat Național - etapa judet     Toate clasele

21-23.06   ora 11,00   Portul Tomis       Regata BMW    Offshore

PESCUIT SPORTIV

20-23.06   ora 09,00   Lacul Corbu      Campionat National la pescuit sportiv de crap     Seniori

SPORTUL PENTRU TOTI

21.06  ora 14,00   Teren Ciocarlia     „KURES" - lupte tataresti     Open

22.06  ora 14,00   Teren Mangalia    „KURES" - lupte tataresti     Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

20.06  ora 11,00    Restaurant Sport C-ta     Masa Rotunda   Agentia Nationala  Anti-Doping - CS Farul C-ta - Directia Judetana pentru Sport si Tineret C-ta

21-25.06   Sala Sporturilor   Stagiu Pregatire Lotul National de Baschet      U20

Pagini (127) Prima Inapoi ... 13 14 15 16 17 ... Inainte Ultima