Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 11 12 13 14 15 ... Inainte Ultima
04
OCT
2013
Saptamana 30 Septembrie - 06 Octombrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 30 septembrie - 06 octombrie 2013

FOTBAL

06.10  ora 17,00  Stadion "Farul"  AFC Sageata Navodari -  CS Pandurii Tg Jiu  Liga a I-a

05.10  ora 11,00  Stadion "Farul"  CS FC Farul Constanta -  CS.M. Stud.Iasi    Liga a II-a/ serie I

04.10  ora 15,00  Stadion "Central"  ACS Callatis 2012 Mangalia -  CS Viitorul Axintele   Liga a III-a/ serie II

05.10  ora 10/12.00  Stadion  "CFR" CFR Constanta - Litoral Corbu    Liga a IV-a / Est

05.10  ora 10/12.00  Teren  Agigea  CS Agigea - Unirea Topraisar     Liga a IV-a / Est

05.10  ora 10/12,00  Teren Neptun   AS Aurora 23 August - CS Sparta Techirghiol   Liga a IV-a / Est

05.10  ora 12/14,00  Teren Cumpana  AS Victoria Cumpana - AS Vulturii Cazino Constanta  Liga a IV-a / Est

05.10  ora 10/12,00  Teren "Portul"   CS Portul Constanta -  AS. Cogealac   Liga a IV-a / Vest

05.10  ora 11/13,00  Teren  "Cimentul"  Progresul Medgidia - CSO Ovidiu   Liga a IV-a / Vest

05.10  ora 10/12,00  Teren Poarta Alba  ASStiinta Poarta Alba  -  Axiopolis Sport C-Voda  Liga a IV-a / Vest

05.10  ora 13/15,00  Teren Baneasa  AS Gloria Baneasa - CS Perla Murfatlar    Liga a IV-a / Vest

05-06.10  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

05.10   ora 12,00   Teren Leg Mas Navodari    CS Navodari - RCJ Galati   Div. A (est)

VOLEI

05.10   ora 14,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSV Dacia Buzau  Div. A2(m) 

06.10   ora 11,00   Sala CSS-1 C-ta     CSS-1 C-ta - CSS Tulcea   Junioare 

06.10   ora 12,30   Sala CSS-1 C-ta     CSS-1 C-ta - CSS Deltacons Tulcea   Juniori 

06.10   ora 15,00   Complex Sp. Tomis C-ta   CVM Tomis  C-ta - CSS Galati  Juniori

HANDBAL

05.10   ora 12,00   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - ACS Corona Brasov   LNF

04 - 06.10  ora 10,00   Sala Cernavoda   Campionat National de Handbal - Turneul II     J II M

04.10  ora 09,00  Sedinta tehnica

04.10  ora 10,00  CS Navodari - CSS Calarasi

          ora 11,30  CSS Constanta - CSS Medgidia

          ora 17,00  ACS Axiopolis Cernavoda - CS Navodari

          ora 18,30  CSS Calarasi - CSS Constanta

05.10  ora 10,00  CSS Constanta - ACS Axiopolis Cernavoda

          ora 11,30  CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 16,00  CS Navodari - CSS Constanta

          ora 17,30  ACS Axiopolis Cernavoda  - CSS Medgidia

06.10  ora 09,00  CSS Medgidia - CS Navodari

          ora 10,30  CSS Calarasi - ACS Axiopolis Cernavoda

BASCHET

04.10   ora 16,00  Sala Sporturilor   BC Farul Constanta - BC Atlassib Sibiu   LNM

SCRIMA

04-05.10  ora 09.00   Complex Sp. Tomis C-ta   Cupa Romaniei Individual si pe Echipe Spada   Seniori M

06.10   ora 09.00   Complex Sp. Tomis C-ta   Cupa Farul - Memorial "Paul Calin" Spada  Seniori M

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

23.09 - 23.10   Sanatoriul Balnear Mangalia - "Integrarea prin inot a copiilor de etnie rroma, turca si tatara" proiect sportiv-social

27
SEP
2013
Saptamana 23 - 29 Septembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 23 - 29 septembrie 2013

FOTBAL

27.09  ora 17,00  Stadion "Municipal" ACS  Callatis 2012 Mangalia -  ACS Gloria Popesti Leordeni Liga a III-a/ serie II

28.09  ora 10/12.00   Stadion Corbu  Litoral Corbu -  CS Agigea   Liga a IV-a / Est

28.09  ora 10/12.00   Teren  Topraisar    Unirea Topraisar - AS Aurora 23 August    Liga a IV-a / Est

28.09  ora 12/14,00   Teren Techirghiol   CS Sparta Techirghiol - AS Victoria Cumpana   Liga a IV-a / Est

28.09  ora 10/12,00   Teren "Metalul"   AS Vulturii Cazino Constanta -  CS Eforie   Liga a IV-a / Est

28.09  ora 10/12,00   Teren Cogealac   AS Cogealac - CFR Constanta    Liga a IV-a / Vest

28.09  ora 10/12,00   Teren Dorobantu   AS Recolta N. Balcescu - Progresul Medgidia    Liga a IV-a / Vest

28.09  ora 11/13,00   Teren Ovidiu    CSO Ovidiu  -  ASStiinta Poarta Alba   Liga a IV-a / Vest

28.09  ora 11/13,00   Teren Murfatlar   CS Perla Murfatlar  -  CS Vointa Valu lui Traian    Liga a IV-a / Vest

28-29.09   ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

28.09   ora 09,00  Teren Cleopatra C-ta     Cupa Presedintelui AJR  C-ta    Copii / Juniori

28.09   ora 16,00  Teren Mihai Naca C-ta    Memorial „Ioan Ivanciu" editia a II-a    Open

VOLEI

29.09   ora 11,00  Sala Axiopolis Cernavoda  CS Axiopolis Sport C-voda - CSV 2004 Tomis C-ta  Cadete

LUPTE

27-28.09   ora 10,00   Sala Callatis Mangalia   Campionat Nat. de Lupte Greco-Romane - etapa a II-a   Cadeti

PESCUIT SPORTIV

26-29.09  ora 09,00   Lacul Corbu   Cupa „TOP TEN CARPINA"  la pescuit sportiv de crap    Open

25-28.09  ora 09,00   Lacul Corbu   Campionat Nat. al Rep. Moldova la pescuit sportiv de crap    Open

HANDBAL

29.09  ora 11,45  Sala Sporturilor    HCM Constanta - HC Odorheiul Secuiesc     LNM

28.09  ora 10,00  Sala Sporturilor    CSS 1 Constanta - LPS Focsani   J I M

28.09  ora 13,00  Sala Navodari      CS Navodari - CSS Galati     J I M

28.09  ora 12,00  Sala Iftimie Ilisei   CSS Medgidia - LPS Braila  J I M

NATATIE

28-29.10  ora 16,30/09,30  Atena Swim Center     Cupa ACS Atena - editia I     Copii 

KUNG-FU

28.09    Sala Sport Tuzla     Campionatul Național de Kung Fu pe echipe     Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

23.09 - 23.10   Sanatoriul Balnear Mangalia - "Integrarea prin inot a copiilor de etnie rroma, turca si tatara" proiect sportiv-social

20
SEP
2013
Saptamana 16 - 22 Septembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 16 - 22 septembrie 2013

FOTBAL

20.09  ora 19,00   Stadion "Farul"     AFC Sageata Navodari -  ASC Corona Brasov      Liga a I-a

21.09  ora 10/12.00  Stadion Neptun     AS Aurora 23 August -  Litoral Corbu       Liga a IV-a / Est

21.09  ora 13/15.00  Teren  Topraisar   Unirea Topraisar - AS Victoria Cumpana   Liga a IV-a / Est

21.09  ora 10/12,00  Teren  Eforie Sud  CS Eforie - CS Sparta Techirghiol   Liga a IV-a / Est

21.09  ora 10/12,00  Teren Agigea   CS Agigea - AS. Cogealac     Liga a IV-a / Est

24.09  ora 15/17,00  Teren "CFR"     CFR Constanta -  CS Portul Constanta    Liga a IV-a / Est

21.09  ora 10/12,00  Teren Poarta Alba  ASStiinta Poarta Alba - AS Recolta N. Balcescu   Liga a IV-a / Vest

21.09  ora 11/13,00  Teren  Harsova   AS Carsium Harsova -  Axiopolis Sport C-Voda   Liga a IV-a / Vest

21.09  ora 11/13,00  Teren "Cimentul"  Progresul Medgidia -  CS Perla Murfatlar   Liga a IV-a / Vest

21.09  ora 14/16,00  Teren Poarta Alba   AS Vointa V. Traian  -  Gloria Baneasa    Liga a IV-a / Vest

HANDBAL

20.09  ora 20,30    Sala Sporturilor    HCM Constanta - HCM Baia - Mare         LNM

21.09  ora 12,00    Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - HCM Roman     LNF

22.09  ora 12,00    Sala Sporturilor    CSS 1 Constanta - ACS HC Activ Plopeni  Junioare I

BOX

21.09  ora 10,00    Complex Sp. Tomis C-ta    Sparing Partener    Juniori

CS Farul C-ta - CS Navodari - CS Mangalia - CS Axiopolis Cernavoda

VOLEI

22.09   ora 12,30    Complex Sp. Tomis C-ta     CVM Tomis C-ta - CNVM Ploiesti     Juniori

KARATE

21.09   ora 11,00    Maritimo  Shopping Center      Dobrogea Karate Cup Maritimo   Open

13
SEP
2013
Saptamana 09 - 15 Septembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 09 - 15 septembrie 2013

FOTBAL

14.09  ora 11,00    Stadion "Farul"       FC Farul Constanta -  Unirea Tarlugeni       Liga a II-a seria I

13.09  ora 17.00    Teren „Central"  Callatis 2012 Mangalia - Progresul Cernica      Liga a III-a seria II

14.09  ora 11/13.00   Stadion Eforie Sud   CS Eforie -  Litoral Corbu    Liga a IV-a / Est

14.09  ora 12/14.00   Teren Cumpana   AS Victoria Cumpana - AS. Cogealac    Liga a IV-a / Est           

14.09  ora 10/12,00   Teren  Neptun   AS Aurora 23 August - CS Portul Constanta    Liga a IV-a / Est

14.09  ora 10/12,00   Teren Agigea     CS Agigea - CFR Constanta     Liga a IV-a / Est

14.09  ora 12/14,00   Teren "Metalul"  AS Vulturii Cazino C-ta - Unirea Topraisar     Liga a IV-a / Est

14.09  ora 11/13,00   Teren Harsova  AS Carsium Harsova - AS Recolta N. Balcescu  Liga a IV-a / Vest

14.09  ora 12/14,00   Teren Poarta Alba  ASStiinta Poarta Alba -  Gloria Baneasa  Liga a IV-a / Vest

14.09  ora 11/13,00   Teren "Cimentul"   Progresul Medgidia - CS Vointa Valu lui Traian   Liga a IV-a / Vest

14.09  ora 15/17,00   Teren M Kogalniceanu  CS M Kogalniceanu -  CSO Ovidiu   Liga a IV-a / Vest

17.09  ora 15/17.00   Stadion Corbu  Litoral Corbu - AS Victoria Cumpana   Liga a IV-a / Est

17.09  ora 15/17,00   Teren Topraisar  Unirea Topraisar - CS Eforie    Liga a IV-a / Est

17.09  ora 15/17,00   Teren Techirghiol  CS Sparta Techirghiol - AS Vulturii Cazino C-ta    Liga a IV-a / Est

17.09  ora 15/17,00   Teren Neptun   AS Aurora 23 August - AS. Cogealac    Liga a IV-a / Est

17.09  ora 15/17,00   Teren "Portul"  CS Portul Constanta - CS Agigea    Liga a IV-a / Est

17.09  ora 15/17,00   Teren Orasenesc  CSO Ovidiu - AS Carsium Harsova    Liga a IV-a / Vest

17.09  ora 15/17,00   Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar -  ASStiinta Poarta Alba    Liga a IV-a / Vest

17.09  ora 15/17,00   Teren Baneasa  Gloria Baneasa -   Progresul Medgidia     Liga a IV-a / Vest

14.09  ora 15,00        Teren CFR      Cupa Prieteniei Socep- Millenium    Old boys

BASCHET

10-13.09  ora 16.00   Sala Sport Tuzla   Cupa „ Admar"  Turneu International juniori

14-15.09  ora 10,00   Sala Complex Tomis   Campionat National - turneul 1    U16M

14.09  ora 10,00     ACS Dan Dacian Bucuresti - CSS Targoviste

          ora 11,30     CS 4Sports Bucuresti - ACS Athletic Constanta          

          ora 17,00     ACS Athletic Constanta - ACS Dan Dacian Bucuresti

          ora 18,30     CSS Targoviste - CS 4Sports Bucuresti

15.09  ora 10,00     ACS Dan Dacian Bucuresti - CS 4Sports Bucuresti      

          ora 11,30     ACS Athletic Constanta - CSS Targoviste        

14.09  ora 13,00     Sala Complex Tomis    CSS Nr.1 C0nstanta - CSS Galati     U16F

HANDBAL

15.09  ora 11,45     Sala Sporturilor      HCM Constanta - HC Energia TG. Jiu    LNM

CICLISM

13 - 15.09      Criteriul Juniorilor si Turul Dobrogei la amatori                      

13.09  ora 13,00   Contratimp individual junior 10 km,  Topraisar - Mereni - Topraisar

13.09  ora 14,00   Contratimp individual amatori 10 km,  Topraisar - Mereni - Topraisar

14.09  ora 10,00   Etapa fond Criteriul Juniorilor,  70 km:Amzacea-Gen.Scarisoreanu-Negresti-Cobadin-Ciobanita-Mereni-Topraisar

14.09  ora 12,00   Etapa fond Turul Dobrogei amatori, 70 km:Amzacea-Gen.Scarisoreanu-Negresti-Cobadin-Ciobanita-Mereni-Topraisar

15.09  ora 10,00   Criteriul juniorilor - Circuit stradal pe Bv.Aurel Vlaicu 35 km

15.09  ora 11,45   Criteriul juniorilor - Circuit stradal pe Bv.Aurel Vlaicu 35 km

YACHTING

12-15.09   ora 10,00    Eforie Nord   Regata Internationala "Cupa Dobrogei" - editia III    toate clasele

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

07-17.09   C.O.Navodari     Cantonament Lot National Atletism       Juniori

SQUASH

13-15.09  ora 10.00   West Side Maritimo Center Constanta   Cupa west Side Racketlon     Open

06
SEP
2013
Saptamana 02 - 08 Septembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 02 - 08 septembrie 2013

FOTBAL

07.09  ora 14/16.00  Stadion Corbu   Litoral Corbu -  AS Vulturii Cazino C-ta    Liga a IV-a / Est

07.09  ora 11/13.00  Teren Cogealac  AS. Cogealac -  CS. Eforie     Liga a IV-a / Est

07.09  ora 15/17,00  Teren  ,,Portul"  CS Portul Constanta -  AS Victoria Cumpana   Liga a IV-a / Est

07.09  ora 10/12,00  Teren ,,CFR"   CFR Constanta -   AS Aurora 23 August   Liga a IV-a / Est

07.09  ora 15/17,00  Teren Topraisar   Unirea Topraisar - CS Sparta Techirghiol    Liga a IV-a / Est

07.09  ora 11/13,00  Teren Dorobantu  AS Recolta N. Balcescu -  CS M. Kogalniceanu   Liga a IV-a / Vest

07.09  ora 11/13,00  Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar -  AS Carsium Harsova   Liga a IV-a / Vest

07.09  ora 09/11,00  Teren Poarta Alba   CS Vointa Valu lui Traian -  ASStiinta Poarta Alba   Liga a IV-a / Vest

07.09  ora 15/17,00  Teren "Orasenesc"  CSO Ovidiu -  CS Axiopolis Sport Cernavoda   Liga a IV-a / Vest   

02-05.09   Teren Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba - Progresul Medgidia    Copii nascuti 98

05.09 Academia Hagi - Partizan Belgrad (ora 16.00)

         Galatasaray Istanbul - Academia „Ferenc Puskas" (ora 18.00).

RUGBY

07.09  ora 10,00    Stadion Mihai Naca C-ta   RCJ Farul C-ta - U Remin Baia Mare    Play-Off/Superliga

BASCHET

10-13.09  ora 16.00   Sala Sport Tuzla     Cupa „ Admar"     Turneu International juniori

BOX

30.08   ora 15,00  Complex Sportiv Tomis C-ta   Gala de Box „O Manusa de Ajutor"    Copii

04-08.09   Pavilionul Expozitional C-ta    Centura de Aur „Nicolae Linca - editia 38-a    Seniori

04.09   ora 07,30    Vizita Medicala - Hotel Flora

           ora 08,00    Cantar Oficial - Hotel Flora

           ora 11,00    Sedinta Tehnica+Tragere sorti - Pavilion Expozitional C-ta

           ora 16,00    Ceremonie de Deschidere - Pavilion Expozitional C-ta

           ora 16,30    Gale box - 19 meciuri

05-06.09  ora 07,30  Cantar Oficial - Hotel Flora

          ora 15,00    Gale box - 25 meciuri

07.09  ora 15,00    Gale box - 10 meciuri

          ora 16,00    Meci demonstrativ Radu Stefan Mazare - Leonard Doroftei

          ora 19,00    Gale box - 10 meciuri

08.09  ora 17,00    Gale box - 10 meciuri - finale pe categorii ceremonia de premiere

SAH

30.08-08.09  ora 16,00   Complex Cleopatra Mamaia   Campionatele Nationale de sah pe echipe    Superliga (m+f)

TRIATLON

07.09  ora 09,00   Statiunea Mamaia   Triathlon Challenge Mamaia - editia V   Open

SPORTUL PENTRU TOTI

26.08-06.09 ora 09,00  Plaja Laguna Mangalia   Jocurile Sportive de Plaja ale Mangaliei    Open

06-08.09   Teatrul de Vara C-ta   Festival International al Dansului si Sportului Turco-Tatar-2013

06.09  ora 16,00   Institutia Prefectului - Teatrul de Vara Defilarea Participantilor

07.09  ora 15,00   Teatrul de Vara C-ta      Kures - Lupte Tataresti

          ora 17,00   Spectacol cultural - artistic si dansuri traditionale

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

04-10.09    Tabara Nationala  „Democratin"   Eforie Sud     Copii

Pagini (127) Prima Inapoi ... 11 12 13 14 15 ... Inainte Ultima