Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 10 11 12 13 14 ... Inainte Ultima
08
NOI
2013
Saptamana 04 - 10 Noiembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 04 - 10 noiembrie 2013

FOTBAL

09.11  ora 10/12,00   Teren Corbu      AS Litoral Corbu - CS Sparta Techrghiol     Liga IV

09.11  ora 10/12,00   Teren Cogealac  AS Viitorul Cogealac - AS Vulturii Cazino C-ța    Liga IV

09.11  ora 10/12,00   Stadion "Portul"  CS Portul C-ța - CS Eforie     Liga IV

09.11  ora 11/13,00   Teren "CFR"    CS CFR C-ța - AS |Victoria Cumpana    Liga IV

09.11  ora 10/12,00   Teren Agigea   CS Agigea - AS Aurora 23 August    Liga IV

09.11  ora 11/13,00   Teren Dorobanțu   AS Recolta N. Balcescu - CS Axiopolis Sport Cernavoda   Liga IV

09.11  ora 11/13,00   Teren Murfatlar CS Perla Murfatlar - CS Mihail Kogalniceanu    Liga IV

09.11  ora 11/13,00   Teren Baneasa AS Gloria Baneasa - AS Carsium Harșova   Liga IV

09.11  ora 11/13,00   Teren "Cimentul"   AS Progresul Medgidia - AS Știința Poarta Alba   Liga IV

09-10.11  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus    Open

04-07.11  ora 10,00   Sala de Sport Poarta Alba   Memorial Gheorghe Ola - etapa judet  Copii nascuti 2004 

08-07.11  ora 10,00   Sala de Sport Poarta Alba   Memorial Gheorghe Ene - etapa judet  Copii nascuti 2005

VOLEI

09.11   ora 14,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CS Explorari Baia Mare    Div. A1 (m)

10.11   ora 13,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSS Buzau    Cadeti

10.11   ora 11,00   Sala Axiopolis Sport C-voda   CS Slen 90 C-voda - CSS ACV Donaris Galati    Cadete

13.11   ora 18,00   Sala Sporturilor C-ta   CVM Tomis C-ta - CS Remat Zalau     Div. A1 (m)

13.11   ora 16,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   CS Volei 2004 Tomis C-ta - CS Stiinta Bacau   Div. A1 (f)

LUPTE

09.11   ora 10,00    Sala Callatis Mangalia    Campionat Nat. de lupte libere pe echipe - turneu final     Junioare

SAH

09.11   ora 10,00    Complex Cleopatra Mamaia     Campionatul Municipiului Constanta - 2013     Open

RUGBY

09.11   ora 11,00    Teren Marina Mangalia    RC Callatis Mangalia - CS Universitatea Cluj     Cupa Rom.

HANDBAL

09.11   ora 16,00    Sala Sporturilor     CSS nr.1 Constanta - LPS „I.B. Buzau"   JI M

09.11   ora 12,00    Sala „I. Ilisei" Medgidia     CSS Medgidia - CS Navodari   JI M

11.11   ora 18,00    Sala Sporturilor   HCM Constanta - CS Dinamo Bucuresti  LNM                                               

BASCHET

09.11   ora 13,00    Complex Sportiv Tomis    BC Farul II - CSU Galati   Div A

09.11 ora 08-10,00/16-18,00   Complex Sportiv Tomis    Stagiu pregatire - Performbaschet     U15 M

10.11 ora 16-18,00   Complex Sportiv Tomis     Stagiu pregatire - Performbaschet   U15 M

KUNG FU

10.11  ora 09,00     Complex Sportiv Tomis  Campionat Național  de Kung Fu     Open

01
NOI
2013
Saptamana 28 Octombrie - 03 Noiembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 28 octombrie - 03 noiembrie 2013

FOTBAL

02.11  ora 15,00  Stadion "Farul"   FC Farul C-ța - ACS Rapid CFR Suceava   Liga II

02.11  ora 10/12,00  Teren Topraisar    AS Unirea Topraisar - AS Litoral Corbu   Liga IV

02.11  ora 10/12,00  Teren Cogealac    AS Cogealac - CS Sparta Techirghiol      Liga IV

02.11  ora 10/12,00  Stadion "Portul"    AS Vulturii Cazino C-ța - CS Portul C-ța  Liga IV

02.11  ora 10/12,00  Teren Eforie Sud   CS Eforie - CS CFR C-ța   Liga IV

02.11  ora 10/12,00  Teren Cumpana    AS Victoria Cumpana - CS Agigea   Liga IV

02.11  ora 11/13,00  Teren Ovidiu    CS Orașenesc Ovidiu - AS Recolta Nicolae Balcescu  Liga IV

02.11  ora 11/13,00  Teren "Trust"   CS Axiopolis Sport Cernavoda - CS Perla Murfatlar   Liga IV

02.11  ora 11/13,00  Teren Kogalniceanu   CS Mihail Kogalniceanu - AS Gloria Banrasa   Liga IV

02.11  ora 11/13,00  Teren Harșova  AS Carsium Harșova - AS Victoria Valul Traian     Liga IV

02-03.11  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus      Open

VOLEI

02.11  ora 14,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSU Stiinta Bucuresti     Div. A2 (m)

02.11  ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CS Phoenix Simleu Silvaniei   Div. A1 (m)

03.11  ora 17,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   CS Volei 2004 Tomis C-ta - SCMU Craiova   Div. A1 (f)

06.11  ora 18,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - Jasztrzebzi Wegel (Pol)   Champions League Cup 

TENIS

31.10  ora 18,00  Arena TC IDU Mamaia    Cupa „Halloween la tenis - 2013"     Copii centre de plasament

HANDBAL

01- 03.11   ora 09,00   Sala LPS C-ta    Campionat National de Handbal - Turneul I     JII F

01.11  ora 10,00    CSS Calarasi - CSS 1 Constanta

          ora 11,30    LPS I Balas Soter Buzau - Gr. Sc 1 Mai Ploiesti

          ora 13,00    CSM Ploiesti - ACS Axiopolis Cernavoda

          ora 16,00    CSS Calarasi - LPS I Balas Soter Buzau

          ora 17,30    Gr. Sc 1 Mai Ploiesti - CSM Ploiesti

          ora 19,00    CSS 1 Constanta - ACS Axiopolis Cernavoda

02.11  ora 09,00    CSM Ploiesti - CSS Calarasi

          ora 10,30    LPS I Balas Soter Buzau - CSS nr.1 Constanta

          ora 12,00    ACS Axiopolis Cernavoda - Gr. Sc 1 Mai Ploiesti

          ora 15,00    LPS I Balas Soter Buzau - CSM Ploiesti

          ora 16,30    CSS Calarasi - ACS Axiopolis Cernavoda

          ora 18,00    CSS 1 Constanta - Gr. Sc 1 Mai Ploiesti

03.11  ora 09,00    ACS Axiopolis Cernavoda - LPS I Balas Soter Buzau

          ora 10,30    CSM Ploiesti - CSS 1 Constanta

          ora 12,00    Gr. Sc 1 Mai Ploiesti - CSS Calarasi

BASCHET

31.10 ora 20,00     Complex Sportiv Tomis      Cupa "Halloween" - baschet mixt    Copii

02.11 ora 08-10,00/15-17,30     Complex Sportiv Tomis       Perform Baschet        Copii

03.11 ora 11-13,00    Complex Sportiv Tomis      Perform Baschet       Copii

ATLETISM

03.11  ora 10,00    Stadion "Farul"     Cupa "Toamnei"       Copii

ALTE ACȚIUNI IN TERITORIU

03.11 ora 12,30   Baza Nautica CNR Techirghiol    Inaugurare Baza Nautica Yachting

25
OCT
2013
Saptamana 21 - 27 Octombrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 21 - 27  octombrie 2013

FOTBAL

25.10  ora 15,00   Stadion "Central"  ACS Callatis 2012 Mangalia - FC Dunarea Calarasi   Liga III

28.10  ora 20,30   Stadion "Farul"   AFC Sageata Navodari - FC Otelul Galati    Liga I

26.10  ora 10/12,00   Teren Cogealac   AS Cogealac - AS Unirea Topraisar      Liga IV

26.10  ora 10/12,00   Stadion "Portul"   CS Portul C-ta - CS Sparta Techirghiol   Liga IV

26.10  ora 10/12,00   Teren "CFR"   CS CFR C-ta - AS Vulturii Cazino C-ta   Liga IV

26.10  ora 10/12,00   Teren Agigea    CS Agigea - CS Eforie    Liga IV

26.10  ora 11/13,00   Teren Neptun    AS Aurora 23 August - AS Victoria Cunpana    Liga IV

26.10  ora 11/13,00   Teren Mufatlar   CS Perla Murfatlar - CS Orasenesc Ovidiu      Liga IV

26.10  ora 11/13,00   Teren Baneasa AS Gloria Baneasa - CS Axiopolis Sport Cernavoda   Liga IV

26.10  ora 10/12,00   Teren Poarta Alba  AS Vointa Valu Traian - CS Mihail Kogalniceanu   Liga IV

26.10  ora 11/13,00   Teren "Cimentul"   AS Progresul Medgidia - AS Carsium Harsova      Liga IV

26-27.10  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta   Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus    Open

RUGBY

21-25.10  ora 10,00   Teren RCJ Farul C-ta    Academia de Rugby - modulul II    Antrenori/Profesori

26.10  ora 10,00  Teren LegMas Navodari   Cupa „Toamnei la minirugby"- etapa a III-a   Juniori U-10, 12, 14 ani

27.10  ora 10,00  Teren Cleopatra C-ta      LPS Nicolae Rotaru C-ta - CS Pantelimon    Juniori U-19

VOLEI

27.10   ora 11,00  Sala CSS-1  C-ta     CSS-1 C-ta -    CVM Tomis C-ta    Cadeti

27.10   ora 11,00  Sala Axiopolis Cernavoda    CS Axiopolis C-voda - CSM Danubius Tulcea    Cadete

30.10   ora 18,00  Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - Halk Bank Ankara    Champions League Cup 

BOWLING

25.10  ora 17,00   Inside Bowling Center City Park Mall C-ta   Cupa „Presei la bowling - 2013"    Mass-media

CICLISM

25.10  ora 21,30   Casa de Cultura    "Midnight Bike"    Open

27.10  ora 10,00   Centrul de distractii Like Wiev   „Constanta pedaleaza"     Open

HANDBAL

27.10 ora 10,30   Sala Sporturilor    CSS nr.1 Constanta - CSS Slobozia   JIF

25- 27.10 ora 09,00  Sala Axiopolis Cernavoda   Campionat National de Handbal - Turneul I    JIIIM

25.10  ora 10,00   CS Navodari - HCM Constanta

          ora 11,30   CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 16,00   ACS Axiopolis Cernavoda - CS Navodari

          ora 17,30   HCM Constanta - CSS Medgidia

26.10  ora 09,30   CSS Medgidia - ACS Axiopolis Cernavoda

          ora 11,00   CSS Calarasi - HCM Constanta

          ora 16,00   CS Navodari - CSS Medgidia

          ora 17,30   ACS Axiopolis Cernavoda - CSS Calarasi

27.10  ora 09,00   CSS Calarasi - CS Navodari

          ora 10,30   HCM Constanta - ACS Axiopolis Cernavoda

31.10  ora 17,00   Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta - U Jolidon Cluj      LNF

BASCHET

22.10 ora 11,00   Complex Sportiv Tomis     BC Farul Constanta - Csm Pitesti II    Liga I

31.10 ora 20,00   Complex Sportiv Tomis     Cupa "Halloween" - baschet mixt       Copii

SPORTUL PENTRU TOTI

31.10 ora 17,30  Spatiul de joaca Nemo   Cupa "Hallowen" - jocuri educative, dinamice si de miscare   Copii

18
OCT
2013
Saptamana 14 - 20 Octombrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 14 - 20  octombrie 2013

FOTBAL

19.10  ora 10/12.00  Stadion  Cogealac  AS Cogealac - AS Litoral Corbu   Liga a IV-a / Est

19.10  ora 10/12.00  Teren  "Portul" CS Portul Constanta -  Unirea Topraisar    Liga a IV-a / Est 

19.10  ora 10/12,00  Teren "CFR"  CFR Constanta - CS Sparta Techirghiol - CS Agigea    Liga a IV-a / Est

19.10  ora 10/12,00  Teren Agigea  CS Agigea - AS Vulturii Cazino Constanta   Liga a IV-a / Est

19.10  ora 10/12,00  Teren Neptun  AS Aurora 23 August - CS Eforie    Liga a IV-a / Est

19.10  ora 11/13,00  Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar - AS Recolta N. Balcescu  Liga a IV-a / Vest

19.10  ora 11/13,00  Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa -  CSO Ovidiu   Liga a IV-a / Vest

19.10  ora 14/16,00  Teren Poarta Alba  CS Vointa Valu lui Tr. - CS Axiopolis Sp. Cernavoda   Liga a IV-a / Vest

19.10  ora 11/13,00  Teren "Cimentul"   AS Progresul Medgidia - CS M. Kogalniceanu   Liga a IV-a / Vest

19.10  ora 10/12,00  Teren Poarta Alba  AS Stiinta Poarta Alba - AS Carsium Harsova   Liga a IV-a / Vest

19-20.10  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

21-25.10  ora 10,00   Teren RCJ Farul C-ta    Academia de Rugby - modulul II    Antrenori/Profesori

VOLEI

19.10  ora 16,00  Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - ACS Bravol Brasov   Div. A2 (m)

19.10  ora 18,00  Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CS Arcada Galati     Div. A1 (m)

19-20.10  ora 09,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   Turneu de veterani - Cupa „Marea Neagra-2013"  Old-boys

20.10  ora 11,00  Sala Axiopolis Cernavoda   CS Axiopolis C-voda - CSS-1 C-ta  Junioare

BOX

19-21.10  ora 09,00  Complex Sportiv Tomis C-ta   Sparing de pregatire: CS Farul C-ta - CSM Iasi   Juniori

TENIS

15-18.10  ora 10,00  Arena Tenis Club IDU Mamaia Cupa „Presei la tenis - 2013"   Mass-media

LUPTE

18-19.10  ora 10,00  Sala Callatis Mangalia    Campionat Nat. de Lupte Greco-Romane - turneu final       Copii

PESCUIT SPORTIV

17-20.10  ora 09,00  Lacul Corbu   Cupa „CORBU LIKE" - editia a II-a    Open 

GIMNASTICA AEROBICA

19-20.10  ora 11,00   Casa de Cultura     Campionat National si Cupa "Farul"     Open

HANDBAL

19.10 ora 11,30   Sala Navodari     CS Navodari  - CSS 1 Constanta   JI M

BASCHET

19.10 ora 11,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   BC Farul Constanta - Poli Iasi    Liga I

19.10 ora 17,00   Complex Sportiv Tomis   BC Athletic - CS Fly OC   U15 M

ATLETISM

20.10  ora 09,00  Complex Sportiv "Iftimie Ilisei"   Cupa "Toamnei - Start la Campioni"     Copii

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

23.09 - 23.10   Sanatoriul Balnear Mangalia - "Integrarea prin inot a copiilor de etnie rroma, turca si tatara" proiect sportiv-social

19-20.10   Complex Sportiv Tomis C-ta  Stagiu pregatire/Program National  „Performbaschet - Un pas inainte" U15 M

11
OCT
2013
Saptamana 07 - 13 Octombrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 07 - 13  octombrie 2013

FOTBAL

11.10  ora 15,00  Stadion "Central"  HCS  Callatis 2013 Mangalia - CS. Stefanesti     Liga a III-a/ serie II

12.10  ora 10/12.00   Stadion  Corbu   Litoral Corbu - CS Portul Constanta    Liga a IV-a / Est

12.10  ora 10/12.00   Teren  Topraisar  Unirea Topraisar - CFR Constanta     Liga a IV-a / Est  

12.10  ora 10/12,00   Teren Techirghiol  CS Sparta Techirghiol - CS Agigea    Liga a IV-a / Est

12.10  ora 10/12,00   Teren Farul Sintetic  AS Vulturii Cazino Constanta - AS Aurora 23 August  Liga a IV-a / Est

12.10  ora 11/13,00   Teren Eforie Sud   CS Eforie -   AS Victoria Cumpana    Liga a IV-a / Est

12.10  ora 11/13,00   Teren  Dorobantu  AS Recolta N. Balcescu -  AS Gloria Baneasa  Liga a IV-a / Vest

12.10  ora 11/13,00   Teren "Orasenesc" CSO Ovidiu - CS Vointa Valu lui Traian   Liga a IV-a / Vest

12.10  ora 11/13,00   Teren "Trust"  CS Axiopolis Sport Cernavoda - Progresul Medgidia   Liga a IV-a / Vest

12.10  ora 11/13,00   Teren M. Kogalniceanu  CS M. Kogalniceanu - ASStiinta Poarta Alba Liga a IV-a / Vest

12-13.10  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus  Open

RUGBY

12.10   ora 10,00  Teren CFR C-ta   Cupa „Toamnei la minirugby"- 2013    Juniori U-10, U-12, U-14

VOLEI

12-13.10  ora 10,00   Sala Axiopolis Cernavoda   Turneul I -  Campionat National de Minivolei   Fete

12-13.10  ora 10,00   Sala CSS-1 C-ta    Turneul I -  Campionat National de Minivolei    Baieti

13.10  ora 12,00  Complex Sportiv Tomis C-ta  CVM Tomis C-ta - CSS Galati   Cadeti

13.10  ora 14,00  Complex Sportiv Tomis C-ta  CVM Tomis C-ta - CSS Donaris Galati    Cadete

HANDBAL

12.10 ora 11,45   Sala Sporturilor    HCM Constanta - Poli Timisoara    LNM

12.10 ora 14,00   Sala Sporturilor    CSS 1 Constanta  - CSS Medgidia  JIM

TENIS

15-18.10  ora 10,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia Cupa „Presei la tenis - 2013"     Mass-media

BASCHET

12.10 ora 17,00   Sala Sporturilor    BC Farul Constanta - SCM U Craiova    LNM

13.10 ora 09,00   Complex Sportiv Tomis   BC Athletic - CS Fly OC   U14 M

CICLISM

13.10  ora 12,00   Maritimo Shoppping Center    History Race - editia III    Open

SCRIMA

12.10  ora 10,00   Sala Scrima "Farul"    Campionat Judetean de sperante   Copii

KUNG FU

12.10  ora 10,00   Turneul " Total Contact 4"   Sala Sport Cernavoda   Open

SPORTUL PENTRU TOTI

11-12.10 ora 14,00   Centrul Arka    Cupa  Toamnei / persoane cu dizabilitati   Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

23.09 - 23.10  Sanatoriul Balnear Mangalia - "Integrarea prin inot a copiilor de etnie rroma, turca si tatara" proiect sportiv-social

Pagini (127) Prima Inapoi ... 10 11 12 13 14 ... Inainte Ultima