Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 12 13 14 15 16 ... Inainte Ultima
30
AUG
2013
Saptamana 26 August - 01 Septembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 26 august - 01 septembrie 2013

 FOTBAL

30.08  ora 18.00   Teren „Central"  Callatis 2012 Mangalia - CS Afumati    Liga a III-a seria II

31.08  ora 16/18.00  Stadion Corbu   Litoral Corbu -  Unirea Topraisar    Liga a IV-a / Est

31.08  ora 16/18.00  Teren ,,Portul"    CS Portul Constanta - AS Vulturii Cazino C-ta   Liga a IV-a / Est

31.08  ora 10/12,00  Teren ,,CFR"   CFR Constanta -  CS Eforie   Liga a IV-a / Est 

31.08  ora 16/18,00  Teren Agigea    CS.Agigea -  AS Victoria Cumpana    Liga a IV-a / Est

31.08  ora 16/18,00  Teren Dorobantu  AS Recolta N. Balcescu -  CSO Ovidiu   Liga a IV-a / Vest

31.08  ora 16/18,00  Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar -  CS Axiopolis Sport Cernavoda   Liga a IV-a / Vest

31.08  ora 16/18,00  Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa -  CS M. Kogalniceanu   Liga a IV-a / Vest

31.08  ora 16/18,00  Teren Poarta Alba   CS Vointa Valu lui Traian -  AS Carsium Harsova   Liga a IV-a / Vest

03.09  ora 15/17,00  Teren Techirghiol   CS Sparta Techirghiol -  Litoral Corbu    Liga a IV-a / Est 

03.09  ora 15/17,00  Teren "Farul 2"  AS Vulturii Cazino C-ta -  AS. Cogealac      Liga a IV-a / Est

03.09  ora 15/17,00  Teren Eforie Sud   CS. Eforie  -  CS Portul Constanta     Liga a IV-a / Est

03.09  ora 15/17,00  Teren Cumpana  AS Victoria Cumpana  -  CFR Constanta    Liga a IV-a / Est

03.09  ora 15/17,00  Teren Neptun   AS Aurora 23 August  -  CS.Agigea   Liga a IV-a / Est

03.09  ora 15/17,00  Teren "Trust"  CS Axiopolis Sport Cernavoda  -  AS Recolta N. Balcescu   Liga a IV-a / Vest

03.09  ora 15/17,00  Teren CS M. Kogalniceanu - CS Perla Murfatlar    Liga a IV-a / Vest

03.09  ora 15/17,00  Teren Harsova  AS Carsium Harsova - AS Gloria Baneasa  Liga a IV-a / Vest

03.09  ora 15/17,00  Teren Carvan   CS.Carvan Lipnita  -  CS Vointa Valu lui Traian    Liga a IV-a / Vest

03.09  ora 15/17,00  Teren Poarta Alba   ASStiinta Poarta Alba - Progresul Medgidia   Liga a IV-a / Vest

TENIS

25.08-01.09  ora 10,00  Arena Tenis Club IDU Mamaia  Mamaia IDU Trophy Convex - 2013   Feminin 

VOLEI

25-28.08  ora 09,00  Plaja CVM Tomis Cazino Mamaia  Concurs de volei pe plaja - Constanta fluiera fault  Open

BOX

30.08  ora 15,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   Gala de Box „O Manusa de Ajutor"     Copii

04-08.09   Pavilionul Expozitional C-ta    Centura de Aur „Nicolae Linca - editia 38-a     Seniori

04.09  ora 07,30    Vizita Medicala - Hotel Flora

          ora 08,00    Cantar Oficial - Hotel Flora

          ora 11,00    Sedinta Tehnica+Tragere sorti - Pavilion Expozitional C-ta

          ora 16,00    Ceremonie de Deschidere - Pavilion Expozitional C-ta

          ora 16,30    Gale box - 19 meciuri

05-06.09  ora 07,30   Cantar Oficial - Hotel Flora

          ora 15,00    Gale box - 25 meciuri

07.09  ora 15,00    Gale box - 10 meciuri

          ora 18,00    Meci demonstrativ Radu Stefan Mazare - Leonard Doroftei

          ora 19,00    Gale box - 10 meciuri

08.09  ora 17,00    Gale box - 10 meciuri - finale pe categorii         ceremonia de premiere

SAH

27-31.08  ora 16,00  Restaurant Acapulco Eforie Nord Trofeul Centrocoop - 2013 la sah    Open

30.08-08.09  ora 16,00  Complex Cleopatra Mamaia   Campionatele Nationale de sah pe echipe    Superliga (m+f)

PESCUIT SPORTIV

27.08-01.09  ora 09,00   Lacul Corbu   Cupa „RIG SERVICE"  la pescuit sportiv de crap    Open

CANOTAJ

29-30.08 ora 08,00   CO Navodari   Campionat Judetean de Canotaj    Juniori

HANDBAL

30-31.08    Sala Navodari     CUPA "CLUBURILOR SPORTIVE"    Juniori

30.08   ora 16,30     CSS MEDGIDIA JI - CS NAVODARI JI  

           ora 17,45     CSS 1 CONSTANTA JI - CS NAVODARI JII       

           ora 19,00     CSS MEDGIDIA JII - CSS 1 CONSTANTA JII    

31.08   ora 12,30     CSS MEDGIDIA JI - CSS 1 CONSTANTA JI                 

           ora 13,45     CSS 1 CONSTANTA JII - CS NAVODARI JI  

           ora 15,00     CSS MEDGIDIA JII - CSS 1 CONSTANTA JI       

           ora 16,45     CSS 1 CONSTANTA JII - CS NAVODARI JII

           ora 18,00     CSS MEDGIDIA JII - CS NAVODARI JI  

           ora 19,15     CSS 1 CONSTANTA JI - CS NAVODARI JI        

05.09   ora 17,00     Sala Sporturilor    CSU Neptun Constanta -HCM Baia Mare     LNF

SCRIMA

31.08  ora 10.00   Campionat Judetean   sala scrima Clubul ,,Farul"   Juniori

KARATE

30-31.08  ora 10.00   Sala Sport Clubul Elevilor   Stagiu National Karate Shotokan    Open

YACHTING

31.08-01.09  ora 11,00    Portul Turistic Mangalia   Regata Callatis      Offshore

TRIATLON

31.08  ora 10,00   Plaja Olimp    "No Stress Triathlon"     Open

SPORTUL PENTRU TOTI

25.08  ora 10,00   Dana 0, Portul Constanta     Crosul "Sport in port"      Open

23.08  ora 14,00   Teren Techirghiol     „KURES" - lupte tataresti    Open

26.08-06.09 ora 09,00    Plaja Laguna Mangalia   Jocurile Sportive de Plaja ale Mangaliei     Open

31.08  ora 14,00   Teren Valea Dacilor    „KURES" - lupte tataresti      Open

01.09  ora 14,00   Stadion Navodari        "KURES" - lupte tataresti      Open

26.08-06.09 ora 09,00    Plaja Laguna Mangalia   Jocurile Sportive de Plaja ale Mangaliei    Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

12-20.08    Tabara Internationala de Scrima editia a III- a   pregatire specifica sala scrima Clubul ,,Farul"

01-31.08    Complex Sportiv Tomis    Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

27.08-03.09    Hotel Flora Mamaia     Cantonament Lot National de Box al Romaniei    Seniori

04-10.09  Tabara Nationala  „Democratin"   Eforie Sud      Copii

31.08   ora 09.00 - 12.00    „Castele de Nisip"  plaja  Eforie Nord     Copii

23
AUG
2013
Saptamana 19 - 25 August 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 19 -25 august 2013

TENIS

20-24.08  ora 10,00   Arena Tenis Club IDU Mamaia     International Veterans Champ/S of Romania Veterani

25.08-01.09  ora 10,00  Arena Tenis Club IDU Mamaia  Mamaia IDU Trophy Convex - 2013    Feminin

VOLEI

21-25.08  ora 09,00  Plaja CVM Tomis Cazino Mamaia  Campionatele Nationale de beach-volley  Cadeti+Juniori (m+f)

25-28.08  ora 09,00  Plaja CVM Tomis Cazino Mamaia  Comcurs de volei pe plaja - Constanta fluiera fault  Open

RUGBY

24.08  ora 09,00   Plaja Perla Mamaia   Turneu After Work Rugby- beach series     Old-Boys

24.08  ora 13,00   Teren LegMas Navodari   CS Navodari - RCM Galati   Divizia A

24.08  ora 18,00   Stadion Mihai Naca C-ta  RCJ Farul C-ta - RCM Timisoara    Play-Off/Superliga

HANDBAL

24-25.08   ora 10,30     Cupa "Dobrogea"      Senioare

24.08  ora 10,30    CS Unirea Slobozia - CS Dunarea Braila

          ora 12,00    CSU Neptun Constanta - CS Stiinta Bucuresti

          ora 18,00    CSU Neptun Constanta - CS Unirea Slobozia

          ora 20,00    CS Dunarea Braila - CS Stiinta Bucuresti

25.08  ora 10,00    CS Stiinta Bucuresti - CS Unirea Slobozia

          ora 12,00    CSU Neptun - CS Dunarea Braila

KARATE

24.08  ora 10.00   Sala Sport "Ovidiu"     Cupa " Atemi "  kata si kumite     Open

26-28.08   Sala Sport Mangalia    Stagiu International de Kung - Fu    Open

SQUASH

24-25.08  ora  09.00  Squash West Side Maritimo Constanta  Cupa "West Side" Turneu National    Open

SAH

23-25.08  ora  09.00   Palatul Copiilor C-ta    Festivalul Sahului Juvenil - 2013     Copii 

SPORTUL PENTRU TOTI

25.08  ora 10,00    Dana 0, Portul Constanța    Crosul "Sport in port"    Open

23.08  ora 14,00    Teren Techirghiol     „KURES" - lupte tataresti    Open

26.08-06.09 ora 09,00    Plaja Laguna Mangalia   Jocurile Sportive de Plaja ale Mangaliei    Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

12-20.08   Tabara Internationala de Scrima editia a III- a  pregatire specifica sala scrima Clubul ,,Farul"

01-31.08   Complex Sportiv Tomis    Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

09
AUG
2013
Saptamana 05 - 11 August 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 05 -11 august 2013

RUGBY

10.08  ora 10,00     Teren LegMas Navodari   CS Navodari - CS Bucovina Suceava    Divizia A

10.08  ora 11,00     Teren Cleopatra C-ta   Academia de rugby Bucuresti - Selectionata Dobrogea  Juniori U 17 ani

10.08  ora 18,00     Stadion Mihai Naca C-ta  RCJ Farul C-ta - CSA Steaua Bucuresti  Superliga

TENIS

10-16.08  ora 10,00  Arena Tenis club IDU Mamaia  Cupa „Mamaia IDU 10-14 ani    (m+f)    Juniori

CANOTAJ

13 - 21.08   Centrul Olimpic Navodari   Campionatul National, Campionatul National Scolar si Cupa Romaniei   JUN.

Campionatul National Scolar

13.08  ora 08,00 -12,00    16,00-18,00

14.08  ora 08,00 -12,00    16,00-18,00      

15.08  ora 16,00 - 20,00

12.08  ora 18,00    Sedinta Tehnica     

Campionatul National

16.08   ora 08,00 -12,00     16,00-18,00

17.08   ora 08,00 -12,00     16,00-18,00

15.08   ora 09,00    Sedinta Tehnica                        

Cupa Romaniei 

20.08   ora 08,00 -12,00   16,00-18,00

21.08   ora 08,00 -12,00   16,00-18,00

19.08   ora 18,00   Sedinta Tehnica                        

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

10.08   ora 11,00    Restaurant Sport C-ta      Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Fotbal C-ta

09-10.08  ora 10,00   Complex Gravity Park    Gravity Summer Jam - 2013    Open

Concurs International de Sporturi Extreme + Concurs de Graffiti

12-20.08   Tabara Internationala de Scrima editia a III- a  pregatire specifica sala scrima Clubul ,,Farul"

01-31.08   Complex Sportiv Tomis    Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

02
AUG
2013
Saptamana 29 Iulie - 04 August 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  29 iulie - 04 august 2013

BASCHET

07.08  ora 18,00   Sala Sporturilor Constanta   ROMANIA - ISLANDA  calificari EuroBaschet 2015     seniori

AUTOMOBILISMI

04.08  ora 11,00   Centrul Comercial TOM     Campionatul National de Indemanare      Open

OINA

02.08  ora 09,00   Teren Cleopatra    Campionat National de Oina   Juniori III

03.08  ora 09,00   Teren Cleopatra    Campionat National de Oina   Juniori II

04.08  ora 09,00   Teren Cleopatra    Campionat National de Oina   Juniori I

NATATIE

03.08  ora 08,30   Plaja Casino Mamaia    Aquachallenge - editia III    Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

01-31.08   Complex Sportiv Tomis    Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

22.07 - 08.08   Sala Sporturilor   Stagiu Pregatire Lot National de baschet calificari    Eurobasket 2015

26
IUL
2013
Saptamana 22 - 28 Iulie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 22 - 28 iulie 2013

TENIS

20-26.07 ora 10,00   Teren L.P.S. Nicolae Rotaru C-ta     Trofeul Litoralului - editia a 44-a    Juniori

24.-28.07 ora 09,00  Teren Neptun      Trofeul Simona Halep     Juniori

HANDBAL

26 -28.07 ora 08,00  Plaja „Flora"   Festivalul Judetean de beachandball     copii si juniori

BASCHET

01.08  ora 17,45   Sala Sporturilor Constanta  ROMANIA - BULGARIA   calificari EuroBaschet 2015     seniori

VOLEI

25-27.07  ora 10,00   Plaja LUV Mamaia    Beach Volley Champions   seniori

YACHTING

26-29.07   ora 11,00  Lacul Siutghiol    Cupa Electrica     Toate clasele

CICLISM

26.07  ora 21,00    Casa de Cultura     Midnight Bike      Open

28.07  ora 10,00    Maritimo Shopping    Cupa Maritimo    Open

SPORTUL PENTRU TOTI

26-27.07 ora 16,00/09,00  Piateta Perla   "Miscarea Face Bine" - "Cea mai mare ora de sport"  Open    

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

01-31.08     Complex Sportiv Tomis     Stagiu Pregatire Lot National de Gimnastica Aerobica - junioare

22.07 - 08.08   Sala Sporturilor   Stagiu Pregatire Lot National de baschet calificari      Eurobasket 2015

Pagini (127) Prima Inapoi ... 12 13 14 15 16 ... Inainte Ultima