Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 14 15 16 17 18 ... Inainte Ultima
14
IUN
2013
Saptamana 10 - 16 Iunie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  10 -16 iunie  2013

FOTBAL

15.06  ora 17.00   Teren Agigea    CS Portul Constanta - Callatis 2012 Mangalia    "Cupa Romaniei"

15.06  ora 17.00   Teren Dorobantu   AS Carsium Harsova - AS Danubius Rasova  "Cupa Romaniei"

15-16.06  ora 10,00   Teren Hotel Iaki Mamaia   Cupa „Sperantelor - 2013"    Copii nascuti - 2004

15-16.06  ora 10,00   Teren Academia Gh. Hagi Ovidiu   Cupa „Sperantelor - 2013"    Copii nascuti - 2005

14-15.06  Teren I.T.C. Badea Cartan   Turneu Balcanic de fotbal Cupa „Prietenia - 2013" - grupa A     Veterani

14.06  ora 11,00   London Masters (Anglia) - Avantul Nimoreni (Rep.Moldova)

          ora 12,30   Municipal C-ta  (Romania) - Demre (Turcia)

          ora 17,00   London Masters (Anglia) - Demre

          ora 18,30   Municipal C-ta  (Romania) - Avantul Nimoreni (Rep.Moldova)

15.06  ora 11,00   Demre - Avantul Nimoreni (Rep.Moldova)

          ora 12,30   Municipal C-ta  (Romania) - London Masters (Anglia)

14-15.06  Teren Murfatlar   Turneu Balcanic de fotbal Cupa „Prietenia - 2013" - grupa B     Veterani

14.06  ora 11,00  Sageata Stejaru (Romania) - Echipa (Ucraina)

          ora 12,30  Perla Murfatlar (Romania)  - Corlu (Turcia)

          ora 17,00  Sageata Stejaru (Romania) - Corlu (Turcia)

          ora 18,30  Perla Murfatlar (Romania) - Sageata Stejaru (Romania)

15.06  Teren CFR C-ta   Turneu Balcanic de fotbal Cupa „Prietenia - 2013" - grupa B     Veterani

15.06  ora 11,00  Corlu (Turcia)  - Echipa (Ucraina)

          ora 12,30  Perla Murfatlar (Romania) - Sageata Stejaru (Romania)

15.06  Stadion Flacara Navodari   Turneu Balcanic de fotbal Cupa „Prietenia - 2013"   Veterani

15.06  ora 18,00  Finala mica

          ora 19,30  Finala MARE

FUTSAL                                                                                                                                                     

17-22.06   ora 10,00  Sala Sporturilor C-ta   Memorial „G-ral Maior ION CARLIG - 2013    Politisti

TENIS

17-22.06   ora 09,00  CS Tenis Club IDU Mamaia   Campionat National de Copii - 2013   U 12 ani

PESCUIT SPORTIV

20-23.06  ora 09,00   Lacul Corbu    Campionat National la pescuit sportiv de crap    Seniori

HANDBAL

14-16.06  ora 08,00   Sala Sporturilor si Sala LPS   Campionat National de Handbal - Turneul Final   Junioare IV

14.06   Sala Sporturilor

ora 08,00    CSS1 Constanta - CS Marta B. Mare

ora 09,00    HC Activ CSO Plopeni LPS Slatina

ora 10,00    CSS6 Bucuresti - Gr.Sc.Lic.Ener. R.Valcea

ora 11,00    LPS lasi - HCM B. Mare

ora 12,00    CS Marta B. Mare- LPS Slatina

ora 13,00    CSS1 Constanta - HC Activ CSO Plopeni

ora 14,00    Gr.Sc.Lic.Energ.R.Valcea - HCM B.Mare

ora 15,00    CSS6 Bucuresti - LPS lasi

ora 16,00    HC Activ CSO Plopeni - CS Marta B. Mare

ora 17,00    LPS Slatina - CSS1 Constanta

ora 18,00    LPS lasi - Gr.Sc.Lic.Energ.R.Valcea

ora 19,00    CSS6 Bucuresti - HCM B. Mare

Sala LPS

ora 08,00    CS Olimpic Tg. Mures -CS Danubius 2010 Gl.

ora 09,00    CSS Petrosani - CSM Ploiesti

ora 10,00    HCM Craiova - ACS Sc.181 SSP Bucuresti

ora 11,00    CSS Viitorul Cluj N. - CS Heppy Kids Medgidia

ora 12,00    CS Danubius 2010 Galati - CSM Ploiesti

ora 13,00    CS Olimpic Tg. Mures - CSS Petrosani

ora 14,00    ACS Sc. 181 SSP Buc. - CS Happy Kids Megidia

ora 15,00    HCM Craiova - CSS Viitorul Cluj N.

ora 16,00    CSS Petrosani - CS Danubius 2010 Galati

ora 17,00    CSM Ploiesti - CS Olimpic Tg. Mures

ora 18,00    CSS Viitorul Cluj N. - ACS Sc.181 SSP Buc.

ora 19,00    CS Happy Kids Megidia - HCM Craiova

14.06  ora 08,00-13,00 Sala Sporturilor si Sala LPS   Jocurile din rundul II

          ora 17,00-20,00 Sala Sporturilor si Sala LPS   Jocurile de calificare si semifinale

16.06  ora 08,30 - 13,30   Sala Sporturilor     Jocuri de clasament si Finale

          ora 08,30 - 11,30   Sala LPS     Jocuri clasament final 

13.06 ora 19,00   Terasa Hotel Sport   Sedinta tehnica

16.06 ora 13,30   Sala Sporturilor  Festivitate de premiere

SPORTUL PENTRU TOTI

15.06  ora 14,00    Teren Mihail Kogalniceanu    „KURES" - lupte tataresti     Open

16.06  ora 14,00    Teren Murfatlar    „KURES" - lupte tataresti     Open   

15-16.06 ora 10,00   Teren Baschet Maritimo    Cupa „Maritimo" Streetball    Open

YACHTING

16-17.06   ora 10.00   Lacul Siutghiol    Cupa Mamaia   Optimist,Cadet, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 420, 470, Finn

JUDO

15-16.06   ora 10,00    Campionat National - Finala    Sala Sport  Techirghiol    copii U11  

KUNG FU

15.06  ora 10.00   Campionat Național de Taolu Tradițional,Taichi Tradițional,Lupta Tradițional   Mangalia  Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

20.06  ora 11,00   Restaurant Sport C-ta      Masa Rotunda    Agentia Nationala  Anti-Doping - CS Farul C-ta - Directia Judetana pentru Sport si Tineret C-ta

07
IUN
2013
Saptamana 03 - 09 Iunie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  03 -09 iunie  2013

FOTBAL

08.06  ora 10/12,00   Stadion Central    Callatis 2012 Mangalia -    CS M. Kogalniceanu    Liga IV /Play off

08.06  ora 11/13,00   Teren Farul sintetic   AS Vulturii Cazino C-ta - AS Danubius Rasova  Liga IV /Play off

08.06  ora 11/13,00   Stadion Poarta Alba  CSO Ovidiu -  CS Perla Murfatlar    Liga IV /Play off

08.06  ora 11/13,00   Teren  "Portul"    CS Portul Constanta - AS Gloria Baneasa      Liga IV /Play off

08.06  ora 09/11,00   Teren CFR          CS CFR Constanta -  ASStiinta Poarta Alba    Liga IV /Play off

08.06  ora 11/13,00   Teren Agigea      CS Agigea - CS Cernavoda    Liga IV /Play off

08.06  ora 13/15,00   Teren Neptun      AS Aurora 23 August -  AS Recolta N. Balcescu   Liga IV /Play out

08.06  ora 10/12,00   Teren Techirghiol  CS Sparta Techirghiol -  AS Tineretul Valea Dacilor   Liga IV /Play out

08.06  ora 10/12,00   Teren Eforie Sud   CS Eforie - CSS  Medgidia    Liga IV /Play out

08.06  ora 12/14,00   Teren Cogealac    AS Cogealac -  AS Carsium Harsova   Liga IV /Play out

07.06  ora 16/18,00   Teren Cumpana   AS Victoria Cumpana - CS.Carvan Lipnita    Liga IV /Play out

11.06  ora 17,30  Teren „Portul"    CS Portul Constanta - Callatis 2012 Mangalia   Cupa Romaniei semifinale

12.06  ora 17,30  Teren Harsova   AS Carsium Harsova -   AS Danubius Rasova  Cupa Romaniei semifinale

RUGBY

08.06   ora 10,00  Teren Legmas Navodari   CS Navodari - RC Barlad      Div. A

02-09.06  ora 10,00  Teren Cleopatra   Campionat National de Juniori - turneu final    Juniori U 16 ani

TENIS

01-09.06  ora 09,00   CS Tenis Club IDU Mamaia   Junior-s Cup Mobexpert ETA - 2013     U 16 ani

BASCHET

07.06 ora 09,00     Sala Callatis Mangalia  Turneul International de Baschet    U 12,13,14,15 ani

08.06 ora 14,00     Festivitate de premiere 

SPORTUL PENTRU TOTI

08.06  ora 14,00   Teren Baneasa  „KURES" - lupte tataresti      Open

09.06  ora 14,00   Teren Agigea    „KURES" - lupte tataresti      Open

YACHTING

08-09.06  ora 10,00    Constanta Baza Stiinta      "Cupa Stiinta"      Toate clasele

JUDO

08.06  ora 10,00   Constanta Campionat National -  Etapa judeteana     copii

31
MAI
2013
Saptamana 03 - 09 Iunie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada  03 -09 iunie  2013

FOTBAL

30.05  ora 20,30   Stadion "Farul"    FC Viitorul  Constanta -  CS Turnu Severin    Liga I

30.05  ora 18,00   Stadion Navodari  AFC Sageata Navodari -  FCM Dunarea Galati   Liga a II-a /I-a

01.06  ora 11/13,00  Stadion Murfatlar   CS Perla Murfatlar -  AS Vulturii Cazino C-ta    Liga IV /Play off

01.06  ora 11/13,00  Teren Baneasa     AS Gloria Baneasa -  CSO Ovidiu    Liga IV /Play off

01.06  ora 11/13,00  Stadion Poarta Alba  ASStiinta Poarta Alba -  CS Portul Constanta    Liga IV /Play off

01.06  ora 11/13,00  Teren  "Trust"  CS Cernavoda  -  CS CFR Constanta    Liga IV /Play off

01.06  ora 11/13,00  Teren M.Kogalniceanu CS M. Kogalniceanu - CS Agigea     Liga IV /Play off

01.06  ora 10/12,00  Teren Rasova     AS Danubius Rasova -  Callatis 2012 Mangalia  Liga IV /Play off

01.06  ora 12/14,00  Teren Dorobantu AS Recolta N. Balcescu -  AS Victoria Cumpana  Liga IV /Play out

01.06  ora 16/18,00  Teren "Cimentul" AS Tineretul Valea Dacilor -  AS Aurora 23 August   Liga IV /Play out

01.06  ora 09/11,00  Teren "Cimentul" CSS  Medgidia - CS Sparta Techirghiol   Liga IV /Play out

01.06  ora 11/13,00  Teren Harsova    AS Carsium Harsova -  CS. Eforie     Liga IV /Play out

01.06  ora 15/17,00  Teren Carvan     CS.Carvan Lipnita - AS. Cogealac     Liga IV /Play out

04.06  ora 17,30  Teren Harsova        AS Carsium Harsova - CS M. Kogalniceanu    Cupa Romaniei

04.06  ora 17,30  Teren „Orasenesc"  CSO Ovidiu -  CS Portul Constanta   Cupa Romaniei

04.06  ora 17,30  Stadion Osmancea  Viitorul Mereni -  Callatis 2012 Mangalia     Cupa Romaniei

04.06  ora 17,30  Teren Tortoman      Sportul Tortoman - AS Danubius Rasova     Cupa Romaniei

01-02.06  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends la fotbal pe teren redus/Finale    Open

CICLISM

Etapa a I-a - JOI 30.05.2013

Ora 10.00 - 11.00 - Contratimp individual in Statiunea Mamaia - Plecare Hotel Caraiman - Sosire Aqua Magic;

-15.30 - 19.00 -ETAPA a I a- 85 km. Start Tehnic 85 km - Primaria CUMPANA - Lazu - Agigea - Eforie Nord - Eforie Sud - Tuzla - intersectie Costinesti - 23 August- intrare in primul sens giratoriu MANGALIA si retur Cumpana.

Etapa a II-a - VINERI 31.05.2013

Ora 10.00 - 10.30-  Start Festiv - Sala Sporturilor - Autogrup Sud Constanta - Sala Sporturilor - b-dul Tomis-bd. Ferdinand - b-dul 1 Decembrie 1918-b-dul 1 Mai - soseaua Mangaliei - sosire Autogrup Sud Constanta.

-10.30 - 14.00 - Start Tehnic  130 km -  Constanta DN39 (borna km 5+500m) - Lazu - Agigea - Techirghiol - Movilita - Topraisar - Amzacea - Comana - Negru-Voda - Cotu Vaii - Albesti - Mangalia - 23 August - intersectie Costinesti - Tuzla - Eforie Sud - Eforie Nord - Agigea - Lazu - Constanta (sosire borna km 6).

Etapa a III-a - SAMBATA 01.06.2013

Etapa a III-a 120 km  ora 10:00    Start festiv - de la Sala Sporturilor                     

-pe traseul  - Sala Sporturilor - b-dul Aurel Vlaicu -DN3 service ANDROMEDA

Start tehnic -10.30 - 14.00 Valul lui Traian DN3 -Ciocarlia de sus -Ciocarlia de jos-Viisoara-Pietreni-Deleni- Adamclisi- Urluia(intoarcere)- Adamclisi - Deleni- Pietreni- viisoara-Cobadin-cicarlia- ciocarlia der sus- valul lui Traian - service Andromeda

Etapa a IV-a - DUMINICA 02.06.2013

Ora 09.30 - 10.00-  Start Festiv - Sala Sporturilor - b-dul Tomis - b-dul Aurel Vlaicu - Campus Universitatea Ovidius Constanta.

Ora 10.00 - 12.30 - Start Tehnic - 70 km -Str. Dispensarului (Tomis Nord) - Campus Universitar - b-dul Aurel Vlaicu - b-dul Tomis si retur.

-12.30 - 13.00 Plecare in pluton compact spre Sala Sporturilor Constanta.

-Campus Universitar - b-dul Aurel Vlaicu - b-dul Tomis - Sala Sporturilor Constanta

RUGBY

02-09.06  ora 09/15,00   Teren Cleopatra    Campionat National de Juniori - turneu final    Juniori U 16 ani

TENIS

01-09.06  ora 09,00   CS Tenis Club IDU Mamaia   Junior-s Cup Mobexpert ETA - 2013     U 16 ani

LUPTE

31.05-02.06  ora 10 si 16,00   Sala Callatis Mangalia    Campionatele Nationale de Lupte Libere si Lupte Greco-Romane- Turneu Final     Cadeti

TRIATLON

01.06   ora 09,00    Vama Veche - 2 Mai    "Triatlon fara asfalt"     Open 

SCRIMA

01.06   ora 10,00    Sala Scrima ,,Farul"    Cupa "1 Iunie"     Copii

SPORTUL PENTRU TOTI

19-30.05     FESTIVALUL TINERETULUI, SPORTULUI SI CULTURII TURCE SI TATARE EDITIA a V-a - 2013

30.05  ora 17,30   Muzeul de Arta C-ta    Concert de Primavara „Vocile Tineretii"

30.05  ora 18,00   Muzeul de Arta C-ta    Expozitie de Pictura, Fotografie, sculptura, si arta video „Dinamism in arta"

01.06  ora 14,00   Teren Castelu      „KURES" - lupte tataresti     Open

02.06  ora 14,00   Teren Cumpana   „KURES" - lupte tataresti     Open 

30.05  ora 10,00   Teren Centru Montessori   Memeorialul „Ghe Bacula"  si Cupa „1 Iunie"  /Copii dizabilitati

01.06  ora 08,00   Plaja Cazino Mamaia    Cupa „1 iunie" - fotbal si castele de nisip    Copii

01.06  ora 14,00   Baza Pescarus Mangalia   Cupa „1 iunie - babybaschet"   Copii

31.05  ora 14,00   Sala „Iftimie Ilisei"    Cupa „1 Iunie" - minihandbal   Copii

01.06  ora 14,00  Complex Sportiv Tomis    Cupa „1 iunie - babybaschet"  Copii

31.05  ora 08,00  Gradinita Lumina    Cupa „1 Iunie" - stafete, jocuri dinamice   Copii

02.06  ora 09,00   Arene Squash Maritimo     Cupa „1 Iunie" - squash    Copii

02.06  ora 11,30   Centrul LakeView C-ta      Cupa „1 Iunie" - squash     Copii

03.06  ora 10,00   Centrul de joaca LakeView C-ta    Cupa „1 iunie" - stafete, jocuri dinamice     Copii

03.06  ora 10,00   Centrul de joaca LakeView C-ta    Cupa „1 iunie" - stafete, jocuri dinamice     Copii

05.06  ora 10,00   Centrul de joaca LakeView C-ta    Cupa „1 iunie"- stafete, jocuri dinamice       Copii

06.06  ora 10,00   Centrul de joaca LakeView C-ta    Cupa „1 iunie" - stafete, jocuri dinamice      Copii

05.06  ora 12,00   Sc. „G. Moisil" Navodari      Cupa „1 iunie" - fotbal si handbal     Copii

31.05  ora 08,00   Gradinita Cumpana    Cupa „1 Iunie" - stafete, jocuri dinamice    Copii

01.06  ora 08,00   Diferite locatii   Mangalia    Cupa „1 Iunie" - lupte,forbal, handbal, baschet   Copii

01.06  ora 09,00   Sala CS Farul     Cupa „1 Iunie" - scrima     Copii

02.06  ora 16,00   Sala Sporturilor    "Marsul sanatatii cu bicicletele"    Open

24
MAI
2013
Saptamana 27 Mai - 02 Iunie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 27 mai - 02 iunie  2013

FOTBAL

29.05  ora 18,00  Stadion "Farul"    FC Viitorul  Constanta -  CS Turnu Severin    Liga I

25.05  ora 11,00  Stadion "Farul"    FC Farul Constanta -  SC FC Braila SA   Liga II

25.05  ora 16/18,00  Teren Poarta Alba  AS Stiinta Poarta Alba -  AS Vulturii Cazino C-ta   Liga IV /Play off

25.05  ora 11/13,00  Stadion Murfatlar   CS Perla Murfatlar - CS Agigea    Liga IV /Play off

25.05  ora 15/17,00  Teren Rasova  AS Danubius Rasova -  CS CFR Constanta  Liga IV /Play off

25.05  ora 11/13,00  Teren M.Kogalniceanu CS M. Kogalniceanu - CS Portul Constanta    Liga IV /Play off

25.05  ora 11/13,00  Teren "Trust"  CS Cernavoda -  CSO Ovidiu  Liga IV /Play off

24.05  ora 15/17,00  Teren Baneasa AS Gloria Baneasa - Callatis 2012 Mangalia    Liga IV /Play off

24.05  ora 16/18,00  Teren Eforie Sud  CS Eforie - CS.Carvan Lipnita     Liga IV /Play out

25.05  ora 12/14,00  Teren Valea Dacilor  AS Tineretul Valea Dacilor - AS Victoria Cumpana    Liga IV /Play out

25.05  ora 11/13,00  Teren Neptun   AS Aurora 23 August - CSS  Medgidia  Liga IV /Play out

25.05  ora 12/13,00  Teren Techirghiol   CS Sparta Techirghiol -  AS Carsium Harsova   Liga IV /Play out

25.05  ora 09/11,00  Teren Cogealac   AS. Cogealac - AS Recolta N. Balcescu    Liga IV /Play out 

28.05  ora 16/18,00  Teren „Portul"     CS Portul Constanta - CS Cernavoda   Liga IV /Play off

28.05  ora 16/18,00  Stadion "CFR"     CS CFR Constanta - CS M. Kogalniceanu    Liga IV /Play off

28.05  ora 16/18,00  Teren Agigea      CS Agigea - AS Danubius Rasova    Liga IV /Play off

28.05  ora 16/18,00  Teren "Central"   Callatis 2012 Mangalia -  CS Perla Murfatlar  Liga IV /Play off

28.05  ora 16/18,00  Teren "Farul" sintetic  AS Vulturii Cazino C-ta -  AS Gloria Baneasa    Liga IV /Play off

28.05  ora 16/18,00  Teren "Orasenesc"   CSO Ovidiu -  ASStiinta Poarta Alba   Liga IV /Play

26.05  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends la fotbal pe teren redus/Finale   Open

YACHTING

18-19.05   ora 11,00   Portul Tomis     Trofeul Tomis - editia 52    Open

AUTOMOBILISM

25-26.05   ora 10,00  Maritimo Shopping Center  Motul Motorsport Event    Open 

RUGBY

25.05   ora 09/15,00   Teren Cleopatra    Olimpiada Nat.  a Sportului Scolar la rugby in 7- etapa finala   Licee (f)

25.05   ora 10,00   Teren Legmas Navodari CS Navodari - CS Stiinta Petrosani   Divizia A

TENIS

20-26.05  ora 09,00   CS Tenis Club IDU Mamaia    Campionatele Nationale de  Juniori ale Romaniei   U 14 ani

BOX

25.05   ora 10 si 16,00 Sala Callatis Mangalia   Gala Internationala de Box Romania - Belgia - Ucraina

PESCUIT SPORTIV

24-26.05   ora 09,00  Lacul Corbu    Cupa „RIG-SERVICE-2013" la pescuit sportiv de crap    Open

SQUASH

25-26.05 ora 10,00   Maritimo Shopping Center  „WEST SIDE"   Turneu National de Squash   Open

SPORTUL PENTRU TOTI

19-30.05   FESTIVALUL TINERETULUI, SPORTULUI SI CULTURII TURCE SI TATARE EDITIA a V-a - 2013

19.05   ora 11,00   Institutia Prefectului jud. C-ta    Crosul Tineretului Turc - 2013   Open

23.05   ora 15,00   Centrul de distractii LakeView C-ta  Concurs de biliard si bowling     Open

23.05   ora 10,00   Muzeul de Istorie C-ta   Conferinta „Comunitatea Turco-Tatara din Dobrogea

23.05   ora 18,00   Muzeul de Istorie C-ta   Expozitie de fotografie „Imagini din trecutul dobrogean"

24.05   ora 10,00   Terasa Nane C-ta    Simpozion adresat tinerilor

24.05   ora 13,00   Terasa Nane C-ta    Concurs Culinar

24.05   ora 14,00   Terasa Nane C-ta    Turneu de Table

25.05   ora 11,00   Portul Tomis C-ta    Targ International de binefacere

25.05   ora 11,00   Portul Tomis C-ta    Spectacol Folcloric

25.05   ora 14,00   Teren Medgidia „KURES" - lupte tataresti     Open

26.05   ora 14,00   Teren Ovidiu   „KURES" - lupte tataresti     Open 

30.05   ora 17,30   Muzeul de Arta C-ta    Concert de Primavara „Vocile Tineretii"

30.05   ora 18,00   Muzeul de Arta C-ta    Expozitie de Pictura, Fotografie, sculptura, si arta video „Dinamism in arta"

30.05   ora 10,00   Teren Centru Montessori  Memeorialul „Ghe Bacula"  si Cupa „1 Iunie"  /Copii dizabilitati

31.05   ora 10,00   Centrul de joaca LakeView C-ta  -  Cupa „1 iunie"       Copii

 SPORTUL PENTRU PERSOANE CU DIZABILITATI

26-30.05  ora 10,00   Diferite locatii    JOCURILE NATIONALE PARALIMPICE SI TROFEUL LITORAL

26,27,28,29,30.05 ora 20,30     Hotel Flora    Campionat National de sah

27.05  ora 10,00  Stadion Farul  Campionat National de atletism

27.05  ora 14,00  Corbu   Campionat Natinal tir cu arcul

28.05  ora 09,00  Complex Sp Tomis   Campionat National de tenis de masa

29,30.05 ora 09,00   Complex Sp Tomis   Campionat Natinal de baschet

30.05  ora 09,00   Baza nautica „Pinguin" Mamaia    Campionat National de sky nautic 

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU

24.05   ora 11,00   Hotel President Mangalia    Adunarea Generala  Ordinara a  Federatiei Romane de Box

17
MAI
2013
Saptamana 13 - 19 Mai 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 13 - 19 mai 2013

 

FOTBAL

18.05  ora 16/18,00  Teren ,,Orasenesc"  CSO Ovidiu  - CS M.Kogalniceanu   Liga IV /Play off

18.05  ora 11/13,00  Stadion Portul   CS Portul Constanta - AS Danubius Rasova   Liga IV /Play off

18.05  ora 11/13,00  Teren CFR     CS CFR Constanta - CS Perla Murfatlar     Liga IV /Play off

18.05  ora 11/13,00  Teren Agigea    CS Agigea - AS Gloria Baneasa     Liga IV /Play off

18.05  ora 09/11,30  Teren Central    CS Callatis 2012 Mangalia -  ASStiinta Poarta Alba   Liga IV /Play off

18.05  ora 11/13,00  Teren Farul Sintetic   AS Vulturii Cazino C-ta -  CS Cernavoda    Liga IV /Play off

18.05  ora 16/18,00  Teren Cimentul    AS Tineretul Valea Dacilor - AS Cogealac       Liga IV /Play out

18.05  ora 11/13,00  Teren Cimentul    CSS  Medgidia  -  AS Victoria Cumpana         Liga IV /Play out

18.05  ora 16/18,00  Teren Harsova     AS Carsium Harsova - AS Aurora 23 August   Liga IV /Play out

18.05  ora 15/17,00  Teren Carvan      CS Carvan Lipnita - CS Sparta Techirghiol      Liga IV /Play out

18.05  ora 11/13,00  Teren Dorobantu   AS Recolta N. Balcescu - CS. Eforie    Liga IV /Play

18.05  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends la fotbal pe teren redus/semifinale  Open

VOLEI

18-19.05  ora 12,00  Sala Sporturilor C-ta   Campionat National de Juniori - Turneu Final    Juniori

20-22.05  ora 14,00  Sala Sporturilor C-ta   Campionat National de Juniori - Turneu Final    Juniori                                    

YACHTING

18-19.05  ora 11,00  Portul Tomis    Trofeul Tomis - editia 52     Open

ATLETISM

19.05   ora 09,00  Stadion "Farul"     Campionat National - faza finala     C1,C2,C3

HANDBAL

17-19.05  ora 09,00   Sala LPS     Campionat National de Handbal - Turneul VI    Junioare II (F)

17.05  ora 09,00   CS HC ART Galati - CSS Galati

          ora 10,30   AS AXIOPOLIS SPORT Cernavoda - CSS Constanta

          ora 12,00   LPS Braila -  CSS Slobozia

          ora 16,00   CS HC ART Galati -  AS AXIOPOLIS SPORT Cernavoda

          ora 17,30   CSS Constanta - LPS Braila

          ora 19,00   CSS Galati - CSS Slobozia

18.05  ora 09,00   LPS Braila -  CS HC ART Galati

          ora 10,30   AS AXIOPOLIS SPORT Cernavoda - CSS Galati

          ora 12,00   CSS Slobozia - CSS Constanta

          ora 16,00   AS AXIOPOLIS SPORT Cernavoda - LPS Braila

          ora 17,30   CS HC ART Galati - CSS Slobozia

          ora 19,00   CSS Galati -  CSS Constanta

19.05  ora 09,00   CSS Slobozia - AS AXIOPOLIS SPORT Cernavoda     

          ora 10,30   CSS Constanta - CS HC ART Galati

          ora 12,00   LPS Braila - CSS Galati      

BOWLING

18.05  ora 13,00   Arena Lake View C-ta   CS Sport-S Palace C-ta  - CS Miercurea Ciuc 2   Div. B

19.05  ora 10,00   Arena Elcomex Cernavoda  CS Elcomex Cernavoda  - CS CFR C-ta   Div. A

BILIARD

18.03  ora 12,00   Arena Lake View C-ta   Campionat Nat. de de biliard - bila 9 - Reg. Dobrogea   Open

SPORTUL PENTRU TOTI

19.05   ora 11,00    Institutia Prefectului jud. C-ta      Crosul Tineretului Turc - 2013     Open

Pagini (127) Prima Inapoi ... 14 15 16 17 18 ... Inainte Ultima