Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 15 16 17 18 19 ... Inainte Ultima
10
MAI
2013
Saptamana 06 - 12 Mai 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 06 - 12 mai 2013

FOTBAL

13.05  ora 21,30  Stadion Farul     FC Viitorul  Constanta -  ACF Gloria Bistrita       Liga I

11.05  ora 11,00  Stadion Farul     FC Farul Constanta - FC Chindia Targoviste      Liga II

10.05  ora 15/17,00  Teren "Trust"  CS Cernavoda - CS Callatis 2012 Mangalia     Liga IV /Play off

11.05  ora 11/13,00  Stadion Poarta Alba  AS Stiinta Poarta Alba  - CS Agigea  Liga IV /Play off

11.05  ora 11/13,00  Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa - CFR Constanta     Liga IV /Play off

11.05  ora 11/13,00  Teren Murfatlar   CS Perla Murfatlar - CS Portul Constanta   Liga IV /Play off

11.05  ora 11/13,00  Teren Rasova   AS Danubius Rasova  - CSO Ovidiu   Liga IV /Play off

11.05  ora 11/13,00  Teren Kogalniceanu   CS M.Kogalniceanu -  AS Vulturii Cazino C-ta    Liga IV /Play off

11.05  ora 14/16,00  Teren Cogealac   AS Cogealac -  CSS  Medgidia     Liga IV /Play out

11.05  ora 12/14,00  Teren Cumpana  AS Victoria Cumpana - AS Carsium Harsova    Liga IV /Play out

11.05  ora 12/14,00  Teren Neptun      AS Aurora 23 August -  CS Carvan Lipnita       Liga IV /Play out

11.05  ora 11/13,00  Teren Techirghiol   CS Sparta Techirghiol -  AS Recolta N.Balcescu   Liga IV /Play out

11.05  ora 11/13,00  Teren Cimentul Med.  CS. Eforie -  AS Tineretul Valea Dacilor    Liga IV /Play out

14.05  ora 17.30   Teren Rasova     AS Danubius Rasova - AS Gloria Baneasa    Cupa Romaniei

14.05  ora 17.30   Teren Farul Sintetic   AS Vulturii Cazino C-ta -  CSO Ovidiu     Cupa Romaniei

14.05  ora 17.30   Teren Cogealac   AS Cogealac -   CS M.Kogalniceanu     Cupa Romaniei

14.05  ora 17.30   Teren Harsova     AS Carsium Harsova -  AS Stiinta Poarta Alba   Cupa Romaniei

15.05  ora 17.30   Teren Topraisar   AS Unirea Topraisar -   CS Callatis 2012 Mangalia   Cupa Romaniei

15.05  ora 17.30   Teren Osmancea AS Viitorul Mereni - CS Agigea    Cupa Romaniei

15.05  ora 17.30   Teren Tortoman  AS Sportul Tortoman - AS Recolta N.Balcescu    Cupa Romaniei

15.05  ora 17.30   Teren Valul lui Traian  AS Vointa - CS Portul Constanta     Cupa Romaniei

11.05  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta   Cupa Friends la fotbal pe teren redus/semifinale      Open

RUGBY

11.05  ora 11,00   Teren Mihai Naca C-ta    CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - CS Dinamo Bucuresti  Superliga

11.05  ora 13,00   Teren LegMas Navodari  CS  Navodari - CS Poli Agro Iasi     Divizia A

ATLETISM

11.05  ora 10,00   Stadion "Farul"    Cupa "Farul" - Cupa CSȘ Nr.1     Open

11.05  ora 10,00   Stadion "Farul"    Ziua Mondiala Atletismului    Juniori

YACHTING

11-12.05  ora 11,00  Lacul Siughiol     Cupa Primaverii     Open

HANDBAL

11.05  ora 18,00   Sala Sporturilor     HCM Constanta - CS Poli Timisoara      LNM

BASCHET

27.04   ora 16,00   Sala Sporturilor    BC Farul Constanta - BC Miecurea Ciuc    Play OUT

28.04   ora 17,00   Sala Sporturilor    BC Farul Constanta - BC Miecurea Ciuc    Play OUT

SPORTUL PENTRU TOTI

11.05   ora 12,00   Teren Lumina      „KURES" - lupte tataresti    Open

12.05   ora 12,00   Teren Cobadin     „KURES" - lupte tataresti    Open

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU     

10.05   ora 19,00    Plaja Laguna Mangalia   Sarbatoare in lumea luptelor „Maestrul Ludu, sarbatorit printre campioni"

13.05   ora 18,00    Sala Sporturilor C-ta   Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Volei C-ta

26
APR
2013
Rezultate internationale 2012
Descarca fisier atasat: Rezultate internationale 2012
26
APR
2013
Saptamana 22 - 28 Aprilie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 22 - 28 aprilie 2013

FOTBAL

27.04  ora 11,00   Stadion Navodari   AFC  Sageata Navodari - SC FC Sportul Studențesc     Liga II

27.04  ora 11/13,00  Teren Sintetic Farul  AS Vulturii Casino C-ța - CS Perla Murfatlar   Liga IV

27.04  ora 16/14,00  Stadion "Orașenesc" CS Orașenesc Ovidiu - AS Gloria Baneasa     Liga IV

27.04  ora 12/14,00  Teren "CFR"      CS CFR C-ța - CS Cernavoda      Liga IV

27.04  ora 11/13,00  Teren Agigea     CS Agigea - CS M.Kogalniceanu     Liga IV

27.04  ora 11/13,00  Teren "Central"  CS Callatis 2012 Mangalia - AS Danubius Rasova   Liga IV

27.04  ora 12/14,00  Teren Cumpana  AS Victoria Cumpana - AS Recolta N.Balcescu    Liga IV

27.04  ora 13/15,00  Teren Techirghiol CS Sparta Techirghiol - CSȘ Medgidia    Liga IV

27.04  ora 12/14,00  Teren Cogealac   AS Cogealac - CS Carvan Lipnița      Liga IV

30.04  ora 15/17,00  Teren Kogalniceanu  CS M.Kogalniceanu - CS Carvan Lipnița    Liga IV

27.04  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta   Cupa Friends la fotbal pe teren redus     Open

RUGBY

27.04  ora 09/15,00  Teren Cleopatra     Olimpiada Nationala a Sportului Scolar - etapa zona    Licee

28.04  ora 10,00   Teren Cleopatra         CS Cleopatra C-ta - CSR Callatis Mangalia    Juniori - 16 ani

28.04  ora 11,00   Teren Cleopatra         CS Tomitanii I C-ta - CS Tomitanii II C-ta     Juniori - 16 ani

ATLETISM

28.04  ora 10,30   Stadion "Farul"     Cupa Iepurașului       Copii I,II,III

KUNG FU

27.04  ora 10,00   Sala Sport Medgidia    Campionat Național de Kung Fu - "Light -Fighting Sanda"

HANDBAL

30.04 ora 16,00    Sala Sporturilor           CSU Neptun Constanta - CS Nova Force Giurgiu     Div A

BASCHET

27.04  ora 16,00  Sala Sporturilor    BC Farul Constanta - BC Miecurea Ciuc    Play OUT

28.04  ora 17,00  Sala Sporturilor    BC Farul Constanta - BC Miecurea Ciuc    Play OUT

19
APR
2013
Saptamana 15 - 21 Aprilie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 15 - 21 aprilie 2013

FOTBAL

20.04  ora 20,30   Stadion Farul    FC Viitorul  Constanta -  Rapid Bucuresti      Liga I

20.04  ora 11/13.00  Teren Farul,,Sintetic" AS Vulturii Cazino C-ța - ASStiinta Poarta Alba   Liga a IV-a / Play Off

19.04  ora 15/17,00  Teren ,,Central" Callatis 2012 Mangalia -  AS Gloria Baneasa   Liga a IV-a / Play Off

20.04  ora 10/12,00  Teren Agigea  CS Agigea - CS Perla Murfatlar     Liga a IV-a / Play Off  

20.04  ora 14/16,00  Teren ,,CFR"  CFR Constanta - AS Danubius Rasova    Liga a IV-a / Play Off

20.04  ora 11/13,00  Teren ,,Portul"  CS Portul Constanta -  CS M. Kogalniceanu    Liga a IV-a / Play Off

20.04  ora 11/13,00  Teren ,,Orasenesc"   CSO Ovidiu -  CS Cernavoda    Liga a IV-a / Play Off

20.04  ora 11/13,00  Teren Cumpana AS Victoria Cumpana -  AS Tineretul Valea Dacilor   Liga a IV-a / Play Out

20.04  ora 11/13,00  Teren IMUM    CSS  Medgidia  -  AS Aurora 23 August     Liga a IV-a / Play Out

20.04  ora 11/13,00  Teren Harsova AS Carsium Harsova - CS Sparta Techirghiol     Liga a IV-a / Play Out

20.04  ora 12/14,00  Teren Carvan  CS Carvan Lipnita -  CS Eforie     Liga a IV-a / Play Out

20.04  ora 11/13,00  Teren Dorobantu  AS Recolta N. Balcescu - AS. Cogealac    Liga a IV-a / Play Out

23.04  ora 15/17,00  Teren ,,Trust"   CS Cernavoda - CS Portul Constanta     Liga a IV-a / Play Off

23.04  ora 15/17,00  Teren M. Kogalniceanu  CS M. Kogalniceanu - CFR Constanta   Liga a IV-a / Play Off

23.04  ora 15/17,00  Teren Rasova  AS Danubius Rasova - CS Agigea     Liga a IV-a / Play Off

23.04  ora 15/17,00  Teren Murfatlar  CS Perla Murfatlar - Callatis 2012 Mangalia    Liga a IV-a / Play Off

23.04  ora 15/17,00  Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa -  AS Vulturii Cazino Constanta    Liga a IV-a / Play Off

23.04  ora 15/17,00  Teren Poarta Alba   ASStiinta Poarta Alba - CSO Ovidiu     Liga a IV-a / Play Off

20.04  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta   Cupa Friends la fotbal pe teren redus    Open

RUGBY

20-21.04  ora 10,00  Teren Cleopatra Olimpiada Nationala a Sportului Scolar - etapa zona  Licee

20.04  ora 10,00  Teren Mihai Naca C-ta CS Rugby Club Jud. Farul C-ta - CSU Remin Baia Mare  Superliga

20.04  ora 12,00  Teren LegMas Navodari CS  Navodari - RC Stejarul Buzau  Divizia A

21.04  ora 09,00  Teren Cleopatra  CS Tomitanii C-ta - CSR Callatis Mangalia   Juniori - 16 ani

21.04  ora 10,00  Teren Cleopatra  Turneu Judetean de Minirugby   Copii

21.04  ora 11,00  Teren Cleopatra  CS Tomitanii C-ta - CS Cleopatra C-ta  Juniori - 16 ani

21.04  ora 13,00  Teren Cleopatra  CS CFR Gh. Duca C-ta - CS Steaua Bucuresti  Juniori - 17 ani

21.04  ora 14,00  Teren Cleopatra  LPS Nicolae Rotaru C-ta - CNAV Bucuresti  Juniori - 17 ani

BOWLING

21.04  ora 10,00  Arena  Lake View C-ta   CS Constructorul C-ta - CS IDM Bucuresti    Divizia B

BILIARD

20.04  ora 12,00  Arena  Lake View C-ta   Campionat National de biliard - bila 9 etapa a II-a   Open

BASCHET

18.04  ora 18,00   Sala Sporturilor   BC Farul Constanta - BC Pitesti - joc 3 Play out   Div A (M)

HANDBAL

19-20.04  ora 09,00  Sala LPS   Campionat National de Handbal - Turneul 6   Junioare III

19.04  ora 16.00   CSS CALARASI - CS HAPPY KIDS 2010 MEDGIDIA

          ora 17,30   CSS CONSTANTA - CSM PLOIESTI

20.04  ora 09,00   CS HAPPY KIDS 2010 MEDGIDIA - CSM PLOIESTI

          ora 10,30   CSS CALARASI - CSS CONSTANTA

          ora 15,00   CSS CONSTANTA - CS HAPPY KIDS 2010 MEDGIDIA

          ora 16,00   CSM PLOIESTI - CSS CALARASI

20-21.04  Sala „D. Spataru"Medgidia  Campionat National de MiniHandbal - euroregiune RO 2    Feminin

20.04  ora 09,00   C.S Happy Kids Medgidia - C.S. Axiopolis Cernavoda                      

          ora 09,40   C.S.S Galati - C.S ArtGalati

          ora 10,20   C.S. Danubius 2010 Galati - C.S.S Medgidia                            

          ora 11,00   H.C.M Buzau - C.S. Danubius Galati                                        

          ora 11,40   C.S.S Galati - C.S Happy Kids Medgidia

          ora 12,20   C.S. Axiopolis Cernavoda - C.S ArtGalati

          ora 16,00   C.S.S Medgidia - H.C.M Buzau

          ora 16,40   C.S. Danubius 2010 Galati - C.S. Danubius Galati

          ora 17:20   C.S Happy Kids Medgidia - C.S ArtGalati

          ora 18:00   C.S.S Galati - C.S. Axiopolis Cernavoda

          ora 18:40   C.S. Danubius 2010 Galati - H.C.M Buzau

          ora 19:20   C.S.S Medgidia - C.S. Danubius Galati                        

21.04  ora 10:00   Locul I Gr I - Locul II Gr II

          ora 10:40   Locul II Gr I - Locul I Gr II         

          ora 11:20   Finala mica - Loc III- IV

          ora 12:00   Finala mare - Loc I - II

20-21.04   Sala „I.Ilisei"Medgidia  Campionat National de MiniHandbal - euroregiune RO 2    Masculin

20.04  ora 09.30   C.S.S Medgidia - C.S Laguna Navodari

          ora 10.10   Sc. Nr.3 Adjud - C.S.S Tecuci                                                  

          ora 10.40   H.C.M Buzau - C.S.S Galati     

          ora 11.20   LPS Focsani -Danubius Galati

          ora 12.00   CSS Constanta - HC BB Buzau

          ora 12.40   C.S.S Medgidia - C.S.S Tecuci

          ora 13.20   H.C.M Buzau - Sc. Nr.3 Adjud                                                  

          ora 14.40   LPS Focsani - CSS Constanta                                    

          ora 15.20   Danubius Galati - Happy Kids Medgidia

          ora 14.00   C.S.S Galati     - C.S Laguna Navodari

          ora 16.00   Sc. Nr.3 Adjud - C.S.S Medgidia

          ora 16.40   C.S.S Tecuci - C.S.S Galati

          ora 17.20   C.S Laguna Navodari - H.C.M Buzau   

          ora 18.00   LPS Focsani - HC BB Buzau                                                   

          ora 18.40   CSS Constanta - Happy Kids Medgidia

21.04  ora 08.30   C.S.S Medgidia - C.S.S Galati

          ora 09.10   C.S.S Tecuci - H.C.M Buzau                                                    

          ora 09.50   C.S Laguna Navodari - Sc. Nr.3 Adjud

          ora 10.30   LPS Focsani - Happy Kids Medgidia                                       

          ora 11.10   Danubius Galati - HC BB Buzau

          ora 11.50   Sc. Nr.3 Adjud - C.S.S Galati                                                   

          ora 12.30   C.S.S Medgidia - H.C.M Buzau                                    

          ora 13.10   C.S Laguna Navodari - C.S.S Tecuci   

          ora 13.50   Danubius Galati - CSS Constanta                                            

          ora 14.30   HC BB Buzau - Happy Kids Medgidia                 

12
APR
2013
Saptamana 08 - 14 Aprilie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 08 - 14 aprilie 2013

FOTBAL

13.04  ora 11,00   Stadion Farul     FC Farul Constanta - ACS Rapid CFR Constanta   Liga I

13.04  ora 11/13.00   Teren M.Kogalniceanu  CS M. Kogalniceanu -  CSO Ovidiu   Liga a IV-a / Play Off

14.04  ora 12/14,00   Teren Rasova   AS Danubius Rasova -  CS Portul Constanta    Liga a IV-a / Play Off

13.04  ora 12/14,00   Teren Murfatlar   CS Perla Murfatlar - CFR Constanta    Liga a IV-a / Play Off

13.04  ora 11/13,00   Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa - CS.Agigea     Liga a IV-a / Play Off

13.04  ora 11/13,00   Teren  Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba -  Callatis 2012 Mangalia  Liga a IV-a / Play Off

13.04  ora 11/13,00   Teren ,,Trust"      CS Cernavoda - AS Vulturii Cazino Constanta  Liga a IV-a / Play Off

13.04  ora 11/13,00   Teren Cogealac    AS. Cogealac -  AS Tineretul Valea Dacilor   Liga a IV-a / Play Out

13.04  ora 12/14,00   Teren Cumpana   AS Victoria Cumpana - CSS  Medgidia    Liga a IV-a / Play Out                       

13.04  ora 12/14,00   Teren Neptun   AS Aurora 23 August -  AS Carsium Harsova    Liga a IV-a / Play Out

13.04  ora 12/14,00   Teren Techirghiol  CS Sparta Techirghiol - CS.Carvan Lipnita   Liga a IV-a / Play Out      

13.04  ora 11/13,00   Teren Eforie Sud   CS Eforie - AS Recolta N. Balcescu    Liga a IV-a / Play Out

BOWLING

13.04   ora 10,00  Arena  Like View C-ta    CS Sport/S Palace C-ta - CS Constructorul C-ta   Divizia B

14.04   ora 10,00  Arena Elcomex C-voda  CS CFR C-ta - CS Miercurea Ciuc 1   Divizia A

LUPTE LIBERE                                                                                                                                        

12-14.04  ora 09,00   Sala Callatis Mangalia   Campionat National Individual - etapa III-a    Cadeti (m+f)

HANDBAL

14.04 ora 12,00   Sala Sporturilor   HCM Constanta - CS Stiinta Bacau      LNM

11.04 ora 13,30   Sala Sporturilor   CSS 1 Constanta - HC Activ Ploiesti     Junioare I

12-14.04 ora 09,00  Sala LPS   Campionat National de Handbal - Turneul 6    Juniori III

22.02  ora 09.00   HCM Constanta - CSS 1 Constanta

          ora 10,30   CS Navodari - CSS Medgidia

          ora 12,00   CSS Calarasi - CS Axiopolis Cernavoda

          ora 16,00   HCM Constanta - CS Navodari

          ora 17,30   CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 19,00   CSS 1 Constanta - CS Axiopolis Cernavoda

23.02  ora 09.00   CSS Calarasi - HCM Constanta

          ora 10,30   CS Navodari - CSS 1 Constanta

          ora 12,00   CS Axiopolis Cernavoda - CSS Medgidia

          ora 16,00   CS Navodari - CSS Calarasi

          ora 17,30   HCM Constanta - CS Axiopolis Cernavoda

          ora 19,00   CSS 1 Constanta - CSS Medgidia

24.02  ora 09,00   CS Axiopolis Cernavoda - CS Navodari

          ora 10,30   CSS Calarasi - CSS 1 Constanta

CICLISM      

14.04  ora 10,00    Comuna Cumpana    Cupa "Primaverii"   Open

SPORTUL PENTRU TOTI

16-18.04  ora 10,00   Complex Cleopatra Mamaia    Cupa „Presei - 2013" la tenis de masa    Mass-media

ALTE ACTIUNI IN TERITORIU     

15.04  ora 18,00  Sediu D.J.T.S. C-ta    Adunarea Generala a Asociatiei Judetene de Volei C-ta

Pagini (127) Prima Inapoi ... 15 16 17 18 19 ... Inainte Ultima