Acasa » Sport

Pagini (127) Prima Inapoi ... 9 10 11 12 13 ... Inainte Ultima
13
DEC
2013
Saptamana 09 - 15 Decembrie 2013

Programul activitatilor sportive

organizate in perioada 09 - 15 decembrie 2013

FOTBAL

14-15.12  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

14-15.12  ora 10,00   Sala Sport Tuzla    Turneu de futsal / 2013     Old-boys

15.12  ora 09,00   Sala Sporturilor    Cupa ISIS     Copii

BILIARD

14.12   ora 11,00   Centrul de Distarctii Like View C-ta   Concurs de biliard pentru amatori   Open

BASCHET

14-15.12  ora 09,00/16,00   Complex Sp.Tomis    Turneu Bachet      U 14 M

14-15.12  ora 09,00/16,00   Sala Lucian Blaga      Turneu Bachet      U 14 F

VOLEI

14.12   ora 17,00  Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSU Cluj    Div. A1 (m)

14.12   ora 12,00  Complex Sportiv Tomis C-ta    CVM Tomis C-ta - CSA Steaua Bucuresti    Div. A2 (m)

14.12   ora 15,00  Complex Sportiv Tomis C-ta    CS Volei 2004 C-ta - CSU Medicina Tg. Mures   Div. A1 (f)

14-15.13  ora 10,00  Sala CSS-1C-ta   Campionat National de Minivolei - Turneul III   Minivolei (f)

18.12  ora 18,00  Sala Sporturilor C-ta  CVM Tomis  C-ta - Hypotirol Insbruch   Champions League Cup

19.12  ora 15,00  Sala Sporturilor C-ta  CS Volei 2004 C-ta  - Minchanka Minsk    CEV Challenge Cup

HANDBAL             

13- 15.12  ora 11,30   Sala Iftimie Ilisei Medgidia   Campionat National de Handbal - Turneul III    JIIIM

13.12  ora 08,30    Sedinta tehnica

13.12  ora 11,30    CS Navodari - HCM Constanta

          ora 13,00    CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 17,30    ACS Axiopolis Cernavoda - CS Navodari

          ora 19,00    HCM Constanta - CSS Medgidia

14.12  ora 09,00    CSS Calarasi - HCM Constanta

          ora 10,15    CSS Medgidia - ACS Axiopolis Cernavoda

          ora 15,00    ACS Axiopolis Cernavoda - CSS Calarasi

          ora 16,15    CS Navodari - CSS Medgidia

15.12  ora 11,00    CSS Calarasi - CS Navodari

          ora 12,15    HCM Constanta - ACS Axiopolis Cernavoda                

13- 15.12 ora 09,00   Sala Iftimie Ilisei Medgidia   Campionat National de Handbal - Turneul III   JIII F

13.12  ora 09,00   CSS Medgidia - CSS 1 Constanta

          ora 10,15   LPS Braila - CSS Tulcea

          ora 15,00   CSS Calarasi - LPS Braila

          ora 16,15   CSS Tulcea - CSS Medgidia

14.12  ora 11,30   CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 12,45   CSS 1 Constanta - CSS Tulcea

          ora 17,30   LPS Braila - CSS Medgidia

          ora 18,45   CSS Calarasi - CSS 1 Constanta

15.12  ora 08,30   CSS 1 Constanta - LPS Braila

          ora 09,45   CSS Tulcea - CSS Calarasi

SPORTUL PENTRU TOTI

15.12  ora 11,00   City Park Mall     City Park Run - editia I    Open

06
DEC
2013
Saptamana 02 - 08 Decembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 02 - 08 decembrie 2013

FOTBAL

07.12  ora 11/13,00  Teren Corbu    AS Litoral Corbu - AS Aurora 23 August    Liga IV

07.12  ora 12/14,00  Teren Cumpana    AS Victoria Cumpana - AS Unirea Topraisar     Liga IV

07.12  ora 10/12,00  Teren Techirghiol  CS Sparta Techirghiol - CS Eforie   Liga IV

07.12  ora 10/12,00  Stadion "Portul"    CS Portul C-ta - CS CFR C-ta    Liga IV

07.12  ora 11/13,00  Teren Dorobantu   AS Recolta N.Balcescu - AS Știinta Poarta Alba    Liga IV

07.12  ora 11/13,00  Teren Murfatlar   CS Perla Murfatlar - AS Progresul Medgidia   Liga IV

07.12  ora 11/13,00  Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa - AS Vointa Valul Traian   Liga IV

07/08.12  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

08.12   ora 10,00   Sala Sport loc. 23 August   Memorial „Mihai Gravu" - editia a III-a   Old-boys

TENIS

07.12   ora 10,30   Arena Tenis Club IDU Mamaia  Eveniment Kid/S Day   Copii

Vino la fileu cu Horia Tecau, Sorana Carstea si Simona Halep / 2013             

VOLEI

07.12  ora 14,00   Complex Sportiv Tomis C-ta     CS Volei 2004 C-ta - CSM Lugoj    Div. A (f)

07.12  ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - VCM Piatra Neamt   Div. A (m)

08.12  ora 14,00   Complex Sportiv Tomis C-ta    CS Volei 2004 C-ta  - CS SLEN 90 C-voda   Cadete

29
NOI
2013
Saptamana 25 Noiembrie - 01 Decembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 25 noiembrie - 01 decembrie 2013

FOTBAL

30.11  ora 11,00   Stadion "Farul"    FC Farul C-ta - SC Bacau    Liga II

30.11  ora 21,00   Stadion "Farul"    AFC SageT Navodri - FC Dinamo Bucuresti   Liga I

30.11  ora 12/14,00  Teren Cumpana    AS Victoria Cumpana - AS Litoral Corbu  Liga IV

30.11  ora 09/11,00  Teren Eforie Sud    CS Eforie - AS Unirea Toprausar   Liga IV

30.11  ora 09/11,00  Teren Techirghiol   AS Vulturii Cazino C-ta - CS Sparta Techirghiol   Liga IV

30.11  ora 11/13,00  Teren Cogealac   AS Cogealac - AS Aurora 23 August   Liga IV

30.11  ora 12/14,00  Teren Agigea    CS Agigea - CS Portul C-ta    Liga IV

30.11  ora 11/13,00  Teren Harsova    AS Carsium Harsova - CS Orasenesc Ovidiu   Liga IV

30.11  ora 11/13,00  Teren Kogalniceanu  CS M.Kogalniceanu - CS Axiopolis Sport Cernavoda   Liga IV

30.11  ora 11/13,00  Teren Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba  - CS Perla Murfatlar    Liga IV

30.11  ora 11/13,00  Teren Cimentul   AS Progresul Medgidia - AS Gloria Baneasa    Liga IV

01.12  ora 10/12,00  Teren Dorobantu   AS Recola N.Balcescu - AS Vointa V.Traian   Liga IV

27-29.11  ora 17,00  Sala Sport Murfatlar    Trofeul „Murfatlar - 2013" la futsal      Old-boys

31.11-01.12  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta  Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

RUGBY

30.11   ora 10,00   Teren Mihai Naca C-ta  Turneu de Rugby / IN MEMORIAM / 2013      U/18/19 ani

ATLETISM

01.12   ora 11,00   Statuia Victoriei    Crosul "1 Decembrie" - editia XIV     Open

VOLEI

01.12   ora 11,00   Sala CSS-1 C-ta     CSS-1 C-ta - CSS Galati      Juniori

01.12   ora 12,30   Sala CSS-1 C-ta     CSS-1 C-ta - CTF Mihai 1 Bucuresti    Junioare

01.12   ora 11,00   Sala Axiopolis Cernavoda    CS SLEN 90 C-voda - CSS Tulcea     Junioare

SAH

31.11-01.12  ora 10,00  Complex Cleopatra Mamaia  Cupa „1 Decembrie - 2013" la sah     Open

SCRIMA

31.11  ora 09,00   Sala CS Farul     Cupa „1 Decembrie - 2013"      Copii   

HANDBAL

01.12  ora 18,00   Sala Sporturilor    HCM CONSTANTA - MORS THY HANDBOLD    - EHF CUP

29.11 - 01.12  ora 10,00   Sala Navodari Campionat National de Handbal - Turneul II    J II M

29.11  ora 09,00   Sedinta tehnica

29.11  ora 10,00   CS Navodari - CSS Calarasi

          ora 11,30   CSS Constanta - CSS Medgidia

          ora 17,00   ACS Axiopolis Cernavoda - CS Navodari

          ora 18,30   CSS Calarasi - CSS Constanta

30.11  ora 10,00   CSS Constanta - ACS Axiopolis Cernavoda

          ora 11,30   CSS Medgidia - CSS Calarasi

          ora 16,00   CS Navodari - CSS Constanta

          ora 17,30   ACS Axiopolis Cernavoda  - CSS Medgidia

01.12  ora 09,00   CSS Medgidia - CS Navodari

          ora 10,30   CSS Calarasi - ACS Axiopolis Cernavoda       

BASCHET

30.11  ora 15,00  Sala Sporturilor   BC Farul Constnata - CS Concordia Chiajna   LNM

01.12 ora 12,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   BC Athletic Constanta - CSS Craiova   U14 M

SPORTUL PENTRU TOTI

29.11 ora 09,00   Sala Murfatlar    Cupa "1 Decembrie" 2013 - sport scolar     elevi

29,11 ora 09,00   Sala "I. Ilisei" Medgidia    Cupa "1 Decembrie" 2013 - sport scolar    elevi

01.12 ora 19,00   Sala Bingo Europa   "Total Contact 2" - "Marea Revansa"   Open

22
NOI
2013
Saptamana 18 - 24 Noiembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 18 - 24 noiembrie 2013

FOTBAL

23.11  ora 11/13,00  Teren Corbu     AS Litoral Corbu - CS Eforie    Liga IV

23.11  ora 12/14,00  Teren Cogealac    AS Cogealac - AS Victoria Cumpana    Liga IV

23.11  ora 12/14,00  Stadion "Portul"    CS Portul C-ța - AS Aurra 23 August   Liga IV

23.11  ora 12/14,00  Teren "CFR"    CS CFR C-ța - CS Agigea    Liga IV

23.11  ora 10/12,00  Teren Topraisar    AS Unirea Topraisar - AS Vulturii Cazino C-ța   Liga IV

23.11  ora 10/12,00  Teren Dorobanțu   AS Recolta Nicolae Balcescu - AS Carsium Harșova    Liga IV

23.11  ora 11/13,00  Teren Baneasa   AS Gloria Baneasa - AS Știința Poarta Alba   Liga IV

23.11  ora 11/13,00  Teren Poarta Alba  AS Voința Valu Traian - AS Progresul Medgidia    Liga IV

23.11  ora 11/13,00  Stadion Ovidiu  CS Orașenesc Ovidiu - CS Mihail Kogilniceanu   Liga IV

23-24.11  ora 13,00  Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus   Open

20-22.11  ora 17,00  Sala Sport Murfatlar   Trofeul „Murfatlar - 2013" la futsal     Old-boys

27-29.11  ora 17,00  Sala Sport Murfatlar    Trofeul „Murfatlar - 2013" la futsal    Old-boys

VOLEI

23.11  ora 14,00  Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CS Stiinta Bacau   Div. A2 (m)

23.11  ora 17,00  Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - CSM Agronomia Bucuresti   Div. A1 (m)

23.11  ora 10,00  Sala CSS-1C-ta   Campionat National de Minivolei - Turneul II   Minivolei (f)

23.11  ora 10,00  Complex Sportiv Tomis C-ta   Campionat National de Minivolei - Turneul II    Minivolei (m)

23.11  ora 17,00  Complex Sportiv Tomis C-ta   CS Volei 2004 Tomis C-ta - CSM Targoviste      Div. A1 (f)

RUGBY

23.11  ora 10,00  Teren Badea Cartan C-ta    CS Farul C-ta - RC Callatis C-ta      Jun. U-16 ani

23.11  ora 11,30  Teren Badea Cartan C-ta    LPS Nicolae Rotaru C-ta - CS Navodari  Jun. U-16 ani

HANDBAL

23.11  ora 11,30   Sala Sporturilor    CSS Nr.1 C-ta - CST Galați    J I M

BASCHET

24.11  ora 12,00  Complex Sportiv Tomis  BC Athletic Constanta- BC Dan dacian Bucuresti     U14 M

15
NOI
2013
Saptamana 11 - 17 Noiembrie 2013

Programul activitatilor sportive si de tineret

organizate in perioada 11 - 17 noiembrie 2013

      

FOTBAL

16.11  ora 15,00  Stadion "Farul"    FC Farul Constanta -  FC. Gloria Buzau    Liga a II-a/ serie I

15.11  ora 14,00  Stadion "Central" ACS Callatis 2012 Mangalia -  CS. Voluntari     Liga a III-a/ serie II

16.11  ora 11/13,00   Teren Metalul    AS Vulturii Cazino C-ta -  AS Litoral Corbu    Liga IV

16.11  ora 10/12,00   Teren Cogealac   CS Eforie - AS Viitorul Cogealac     Liga IV

16.11  ora 12/14,00   Stadion Cumpana   AS Victoria Cumpana - CS Portul C-ta    Liga IV

16.11  ora 11/13,00   Teren Neptun    AS Aurora 23 August - CS CFR C-ta     Liga IV

16.11  ora 10/12,00   Teren Techirghiol    CS Sparta Techirghiol - Unirea Topraisar       Liga IV

16.11  ora 11/13,00   Teren M Kogalniceanu  CS. M Kogalniceanu - Recolta N. Balcescu   Liga IV

16.11  ora 11/13,00   Teren Harsova AS Carsium Harsova - CS Perla Murfatlar    Liga IV

16.11  ora 11/13,00   Teren Poarta Alba   AS Stiinta Poarta Alba - CS Vointa Valu lui Traian   Liga IV

16.11  ora 11/13,00   Teren Cernavoda    Axiopolis Sport C-Voda - CSO Ovidiu    Liga IV

16-17.11  ora 13,00   Teren Friends Aurel Vlaicu C-ta    Cupa Friends / 2013 la fotbal pe teren redus    Open

VOLEI

13.11   ora 17,00   Sala Sporturilor C-ta    CVM Tomis C-ta - ACS Volei Municipal Zalau    Div. A1 (m)

13.11   ora 16,00   Complex Sportiv Tomis C-ta   CS Volei 2004 Tomis C-ta - CS Stiinta Bacau    Div. A1 (f)

17.11   ora 11,00   Sala Axiopolis Sport C-voda    CS Slen 90 C-voda - CTT Mihai I Bucuresti  Junioare

17.11   ora 11,00   Sala CSS-1C-ta   CSS-1 C-ta - CSS ACSV Donaris 2010 Galati    Junioare

17.11   ora 12,00   Sala CSS-1C-ta   CSS-1 C-ta - CVM Tomis C-ta    Juniori

16-17.11 ora 13,00   Sala CSS-1C-ta   Campionat National de Sperante - Turneul II     Sperante (f)

16-17.11 ora 13,00   Sala CSS-1C-ta   Campionat National de Sperante - Turneul II     Sperante (m)

SAH

16.11  ora 10,00   Camin Cultural Cumpana    Turneu de sah Cupa Toamnei Cumpana - 2013       Open

RUGBY

17.11   ora 11,00   Teren Badea Cartan C-ta   LPS Nicolae Rotaru C-ta - RC Callatis Daewoo Mangalia   Jun. U/17 ani

HANDBAL

16.11  ora 14,00   Sala Sporturilor     CSU Neptun - CS Cetate Deva      LNF

17.11  ora 12,00   Sala Sporturilor     CSȘ Nr.1 C-ța - CSȘ Galați    Junioare 1 F

15-17.11  ora 09,00   Sala Sport Navodari    Campionat Național de Handbal - Turneul II     Juniori 3 M

19.01  ora 19,00    Sala Sporturilor      HCM C-ța - CS Bucovina Suceava      LNM

BASCHET

16.11  ora 15,00    Complex Sportiv Tomis     BC Farul II - Amicii Pitești     Div A

NATAȚIE

17.11  ora 09,30 Bazin ANMB     Cupa "ANMB"    Elevi

Pagini (127) Prima Inapoi ... 9 10 11 12 13 ... Inainte Ultima