Acasa » Sport » Istoria sportului constantean

Pagini (4) Prima Inapoi ... 2 3 4
12
DEC
2007
Cei mai buni sportivi 1981 - 1990

Anul 1981
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
3. Liviu Angelescu - scrima - C.S. Farul
4. Vasile Ilie - haltere - Chimpex
5. Ion Frigea - popice - C.F.R.
6. Viorica Turcanu - scrima - C.S. Farul
7. Viorica Ionica, Mihai Liviu - handbal - A.S. Hidrotehnica
8. Niculina Chiricuta - atletism - C.S. Farul
9. Teodora Boiangiu - gimnastica - C.S. Farul
10. Nicu Chioveanu - box - A.S. Litoral Mangalia
Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul

Anul 1982
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Gheorghe Silvestru - popice - Chimpex
3. Gheorghe Dumitru, Adrian Lungu - rugby - C.S. Farul
4. Doru Maricescu - box - C.S. Farul
5. Sorin Hertea - lupte - C.S.S. Nr.2
6. Virgil Baiceanu - baschet - C.S. Farul
Maria Enache - volei - C.S. Farul
7. Ion Oltean - atletism - C.S. Stiinta
8. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
9. Mobin Seic - haltere - Chimpex
10. Iulian Rasnoveanu - lupte - A.S. Hidrotehnica

Anul 1983
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Tecla Borcanea - kaiac-canoe - C.S. Farul
3. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
4. Ioana Badea - canotaj - C.S.S. Nr.2
5. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
6. Maria Enache - volei - C.S. Farul
7. Vasile Rosu - haltere - Chimpex
8. Ion Oltean - atletism - C.S. Stiinta
9. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
10.Iulian Rasnoveanu - lupte - A.S. Hidrotehnica

Anul 1984
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Ioana Badea - canotaj - C.S. Stiinta
3. Vasea Donos - popice - Chimpex
4. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
5. Veronica Necula - canotaj - C.S.S. Nr.2
6. Stefan Driscu - box - C.S. Farul
7. Gheorghe Dumitru, Ion Vasile, Adrian Lungu - rugby - C.S. Farul
8. Georgeta Ispas - canotaj - C.S.S. Nr.2
9. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
10. Gabriela Pandrea, Iuliana Alioman - baschet - C.S.S. Nr.1

Anul 1985
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
2. Iulian Rasnoveanu - lupte - A.S. Hidrotehnica
3. Veronica Necula - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Dumitru Negreanu - haltere - C.S. Farul
5. Adrian Zamfir - canotaj - C.S.S. Nr.2
6. Echipa de canotaj a C.S.S. Nr.2: Danut Dobre, Gheorghe Dordea, Aurel Craciun
7. Zilia Ghinoiu - canotaj - C.S.S. Nr.2
8. Traian Damian - box - C.S. Farul
9. Viorica Ionica - handbal - A.S Hidrotehnica
10. Echipa de rugby a C.S.S. Nr.2

Anul 1986
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S.S. Nr.1 - Farul
2. Zilia Ghinoiu - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Stiinta
3. Viorel Zvancu - scrima - C.S.S. Nr.1
Veronica Necula - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
4. Stefan Driscu - box - C.S. Farul
5. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
6. Lenusa Barzu - atletism - C.S.S. Nr.2
Ion Sara - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
7. Stefan Dobre - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
8. George Cosac - tenis - C.S.S. Nr.2
9. Echipa de - rugby - Farul
10. Iulia Alioman - baschet - C.S.S. Nr.1

Anul 1987
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
2. Romeo Andrei navomodelism A.S. I.M.C.
3. Iulian Vizitiu - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
5. Eusebiu Serban, Marian Spanoche - canotaj - C.S.S. Nr.2
6. Radu Bratu, Stelica Limona, Francisc Grunberg, Sergiu Cobilinski - radioamatorism - Radioclub
7. Anisoara Chebuta, Carla Popa - atletism - C.S.S. Nr.2
8. Elisabeta Rosu - handbal - Hidrotehnica
9. Georgeta Ispas - canotaj - C.S. Stiinta
10. Daniel Dragu - tenis - C.S.S. Nr.2

Anul 1988
1. Camelia Voinea - gimnastica - C.S. Farul
2. Victoria Lepadatu - canotaj - Stiinta - C.S.S. Nr.2
3. Iulian Vizitiu - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Geta Stanciu - canotaj - Stiinta - C.S.S. Nr.2
5. Gabriel Pantelimon - scrima - A.S. Albatros
6. Francisc Nemeth sah A.S. Academicus
7. Elisabeta Rosu - handbal - A.S. Hidrotehnica
8. Aura Cracea - atletism - C.S. Farul - C.S.S. Nr.2
9. Cristian Camui - fotbal - F.C. Farul
10. Viorica Ionica - handbal - A.S. Hidrotehnica
Mariana Enache - volei - C.S. Farul

Anul 1989
1. Laura Nicolae - tenis de masa - C.S.S. Nr.2- Stiinta I.J.P.I.P.S.
2. Cornel Costiniuc modelism A.S.I.M.
3. Nelu Dima - canotaj - C.S.S Nr.2 - Petromar
4. Anghel Ciobanu modelism A.S. Portul
5. Simona Iovanescu, Elisabeta Rosu - handbal - A.S. Hidrotehnica
6. Marian Popa - fotbal - F.C. Farul
7. Andrei Pavel - tenis - C.S.S. Nr.2 - Petromar
8. Ciprian Badea - canotaj - C.S.S. Nr.2 - Petromar
9. Cristian Hasegan judo C.S.S. Nr.2 - Portul
10.Victoria Lepadatu - canotaj - C.S.S. Nr.2
Daniel Bozagiu - haltere - C.S. Farul

Anul 1990
1. Emilia Ciosu - tenis de masa - C.S. Universitatea - C.S.S. Nr2
2. Adriana Nastase - tenis de masa - C.S. Universitatea - C.S.S. Nr2
3. Tanase Pintilie, Marian Claudiu, Alexandru Chivaran - canotaj - C.S.S. Nr.2
4. Andrei Pavel - tenis - C.S.S. Nr.2
5. Romica Haralambie - kaiac-canoe - C.S. Farul
6. Ciprian Badea, Viorel Talapan - canotaj - C.S.S. Nr.2
7. Cristina Banut - scrima - C.S.S. Nr.1
8. Laura Nicolae - tenis de masa - C.S. Universitatea - C.S.S. Nr.2
9. Carla Popa - atletism - C.S. Farul - C.S.S. Nr2
10.Eugen Neculau, Mihai Ursache - canotaj - C.S.S. Nr.2
 

Descarca fisier atasat: Cei mai buni sportivi 1981-1990
12
DEC
2007
Cei mai buni sportivi 1970 - 1980

CEI MAI BUNI SPORTIVI

Anul 1970
1. Aurel Mihai - box - C.S. Farul
2. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
3. Iancu Vanghelici - lupte - Tomistex
4. Ana Halcin - scrima - C.S. Farul
5. Aurel Iliescu - box - C.S. Farul
6. Marin Tufan - fotbal - F.C. Farul
7. Ion Habot - haltere - A.S. Santierul Naval
8. Doina Biji - volei - C.S. Farul
9. Andrei Dinescu - atletism - S.S. Nr.1
10. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul

Anul 1972
1. Ion Alexandru - yachting - C.S. Stiinta
2. Iancu Vasile - haltere - A.S. Santierul Naval
3. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
4. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
5. Traian Cerchia - box - A.S. Portul
6. Iancu Vanghelici - lupte - A.S. Tomistex
7. Iulian Popa - baschet - S.S. Nr.1
8. Emilia Cernega - volei - C.S. Farul
9. Vladimir Costenco, Gheorghe Varga - rugby - C.S. Farul
10. Viorel Dumitrescu - atletism - S.S. Nr.1

Anul 1973
1. Constantin Alexandru - lupte - S.S. Nr.2
2. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
3. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
4. Viorel Dumitrescu - atletism - S.S. Nr.1
5. Gheorghe Dumitru - rugby - C.S. Farul
6. Gheorghe Bercea - haltere - A.S. Santierul Naval
7. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
8. Elena Pricop - scrima - C.S. Farul
9. Maria Cengher - volei - C.S. Farul
10. Ion Alexandru, Nicolae Dumitru - yachting - C.S. Stiinta

Anul 1974
1. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
2. Maria Cengher Enache - volei - C.S. Farul
3. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
4. Gheorghe Daraban - rugby - C.S. Farul
5. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
6. Ion Alexandru, Nicolae Dumitru - yachting - C.S. Stiinta
7. Ilie Dascalu - box - C.S. Farul
8. Gheorghe Bercea - haltere - A.S. Santierul Naval
9. Gheorghe Mititelu - sah -
10. Ion Marica - rugby - C.S. Farul

Anul 1975
1. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
2. Elena Pricop - scrima - C.S. Farul
3. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
4. Mihai Bucos, Gheorghe Daraban - rugby - C.S. Farul
5. Ion Alexandru - yachting - C.S. Stiinta
6. Dumitru Antonescu - fotbal - F.C. Farul
7. Radu Bratu - radioamatorism - Radioclub
8. Maria Enache, Luxa Racovitan - volei - C.S. Farul
9. Ion Lazar, Viorel Dumitrescu - atletism - S.S. Nr.1
10. Iuliu Ludosanu - navomodelism - Portul

Anul 1976
1. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
2. Nicolae Seitan - box - Litoral Mangalia
3. Ion Draica - lupte - S.S. Nr.2
4. Mihai Bucos - rugby - C.S. Farul
5. Ibrahim Faredin - box - C.S. Farul
6. Constanta Ciocanel - gimnastica - C.S. Farul
7. Liviu Angelescu - scrima - C.S. Farul
8. Nicolae Radu – rachetomodelism - Portul
9. Ion Alexandru, Florin Panaitescu - yachting - Stiinta
10. Larisa Cazacu - hanbal - S.S. Nr.1

Anul 1977
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S.S Nr.2
2. Marcela Moldovan - scrima - C.S. Farul
3. Maria Enache - volei - C.S. Farul
4. Liviu Angelescu - scrima - C.S. Farul
5. Paul Copu - atletism - C.S. Farul
6. Petre Motrescu - rugby - C.S. Farul
7. Serghei Climov - haltere - Chimpex
8. Viorica Turcanu - scrima - C.S. Farul
9. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
10.Ion Nicolcioiu - yachting - Electrica

Anul 1978
1. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
2. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
3. Marcela Moldovan - scrima - C.S. Farul
4. Mihai Bucos, Petre Motrescu - rugby - C.S. Farul
5. Paul Copu - atletism - C.S. Farul
6. Horia Toboc - atletism - C.S. Stiinta
7. Nicu Chioveanu - box - A.S. Litoral Mangalia
8. Stefan Negrisan - lupte greco romane - C.S. Farul
9. Vasile Rosu - haltere - A.S. Chimpex
10. Viorica Turcanu - scrima - C.S. Farul

Anul 1980
1. Horia Toboc - atletism - C.S. Farul
2. Gheorghe Dumitru, Gheorghe Varzaru - rugby - C.S. Farul
3. Gheorghe Silvestru - popice - Chimpex
4. Maria Samungi, Florentina Tacu - atletism - C.S. Farul
5. Ilie Floroiu - atletism - C.S. Farul
6. Iuliana Enescu, Maria Enache - volei - C.S. Farul
7. Ion Draica - lupte greco romane - C.S. Farul
8. Viorica Ionica, Gheorghe Dobrogeanu - hanbal - A.S. Hidrotehnica
9. Livia Dascalu - gimnastica -
Mihaela Ciurea - natatie -
10.Sali Adem - box - C.S. Farul

Descarca fisier atasat: Cei mai buni sportivi 1970-1980
Pagini (4) Prima Inapoi ... 2 3 4